/jH 'Ik ben stiktrots op onze eigen praktijk. Ik bekommer mij om cliënten van wie het verleden ze blijft achtervolgen' 7 «fc-K- 'XVs.% mvt;- PASPOORT 6 augustus 1972 geboren in Para maribo in Suri name. Op haar 6de verhuisde ze met haar familie naar Nederland en kwam uitein delijk terecht in Oost-Souburg. Ze deed mbo- verpleegkunde, hbo-verpleeg- kunde, hbo-ver- loskunde en heeft nu, samen met compagnon Lizzy van Taten- hove, NOVA Ver loskundigen Praktijk in Oost Souburg. Ingrid Verdonk is getrouwd met Antoine en samen hebben zij vijf kinderen: Tammy, Gail, Julie, Sem en Jill. ,,Als ik eenmaal een beslissing heb genomen, dan vlieg ik. Maar tot die tijd twijfel ik. Dat is waar. Het is een stukje faalangst. Ik weet waar dat vandaan komt. Ik heb de basisschool nooit leuk gevonden. Ik was een vrolijk kind, en ik was slim, maar ik was dromerig. Ik deed mijn huiswerk niet goed. Ik weet nog dat we een toets hadden van topo en echt, ik had zó goed geleerd, maar ik herkende de kaart niet. En de leraar werd kwaad. Hij zei dat ik het niet kon, hij tikte maar met die liniaal tegen dat bord. En daar zat ik, het enige bruine meisje in de klas. Ik ben huilend naar de wc gegaan en niet meer teruggekomen." ,,Pas veel later ben ik erachter gekomen wat een impact dit heeft gehad. Dat dit een onver werkt trauma is. Ik zat bij een training, we kwamen bij het kindsdeel, ik zag die stoeltjes en ineens hoorde ik die liniaal weer tikken. En ik moest zó huilen. Alles kwam eruit. Het gekke is dat ik die leraar van vroeger een paar weken geleden ineens weer zag, in de Jumbo in Souburg." ,,Ik schrok, maar ik dacht ineens: wat ben je ei genlijk klein. En oud. En misschien ook wel zielig. Hij stuurde me van school met het idee van 'daar komt niets van terecht'. Allemaal ge baseerd op die stomme Cito-toetsen. Maar ik was gewoon een laatbloeier. Iets wat ik bij mijn eigen kinderen ook zie." ,,Sinds twee jaar heb ik samen met mijn com pagnon een praktijk in Oost-Souburg. Nova heet die. Nova als in nieuw. Een ster die plotse ling heel helder wordt. Ik ben er stiktrots op en het loopt als een trein. We doen niet alleen be geleiding tijdens de zwangerschap, maar we helpen ook bij anticonceptie en zelfs bij kin derwens. We nemen de tijd. Ik bekommer mij om cliënten van wie het verleden ze blijft ach tervolgen. Vrouwen die ooit verkeerde keuzes maakten, maar nu nieuwe kansen verdienen. Ik luister naar ze en help ze nu de juiste keuzes te maken. Ik wil er echt voor ze zijn." ,,Ik denk het wel. Ons gezin had nu vast ook het stempel kwetsbaar gekregen. Een alleen staande buitenlandse vrouw met vier kinde ren, in de bijstand. Wie weet wat Jeugdzorg zou hebben gedaan. Hoe vaak mijn moeder wel niet bij de pakken neer had kunnen zitten. Maar ze was strijdbaar. En dat ben ik ook. Ik ben dankbaar dat ze me alle kansen gaf. Dat ze me mijn broertje liet rondsjouwen, dat ze me mijn passie liet ontdekken. Mijn moeder heeft me geleerd dat wij vrouwen sterk zijn. Ze heeft me gebracht waar ik nu ben. Dankzij haar kan ik trots zijn op waar ik nu sta." GO ZATERDAG 7 AUGUSTUS 2021 Ingrid Verdonk: ,,Als ik op de A58 rij en de watertoren van Souburg komt in het zicht, dan krijg ik kriebels in mijn buik. Dan voel ik me thuis." FOTO RUBEN OREEL Ingrid Verdonk- Muringen is op hebben. Hoe komt dat? Hebt u niet verteld wat u allemaal hebt be reikt in uw leven? Want die eigen praktijk werd werkelijkheid. Heeft dat iets met uw eigen verleden te ma ken?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51