magneet op bezoekers 'Je wordt wel een beetje trots, als je ziet wat hier allemaal gaande is' 'Het is mooi om te gaan wonen in het gebied waar je voorvaderen hebben gewerkt' 5 zo'n gebied beleven. Ik heb het idee dat we nu op dat moment zitten." Dat is zichtbaar in de groeiende belangstelling van potentiële ko pers. ,,Een gouden regel is: zien bouwen doet verkopen. Een toe nemende groep komt van buiten Zeeland: 20 tot 30 procent. Zij hebben vaak al wel een binding met de provincie en zien dit als hét moment om terug te komen of hiernaartoe te verhuizen. Vlis- singen wordt duidelijk steeds meer gewaardeerd en dat zorgt voor een aanwas die we voorheen niet hadden." De Weerd is zelf Vlissinger. ,,Maar ik heb ook in Rotterdam gewoond. Dat is een maakbare stad. Dat karakter vind je in Vlis- singen terug. Je wordt wel een beetje trots, als je ziet wat voor ontwikkelingen hier allemaal gaande zijn. Dat kan doordat de stad maakbaar is. Een beetje flauw gezegd: Middelburg ziet er over tweehonderd jaar nog precies het zelfde uit, terwijl je Vlissingen waarschijnlijk dan niet meer zal herkennen. Dat is de kracht van deze stad." Hij ziet parallellen met de Rotterdamse wijk Katen- drecht. ,,Dat was vroeger een slechte buurt, maar nu wil ieder een daar héél graag zitten. Het Scheldekwartier kan zomaar een vergelijkbaar gebied worden. Er is altijd veel geklaagd over Vlissin- gen, maar de dynamiek is echt aan het veranderen. Er zit heel veel energie in de stad." naar het verleden van Vlissingen. In de vormgeving, maar ook bij voorbeeld in de straatnamen, die verwijzen naar schepen die zijn gebouwd bij de Schelde. Ik hoop dat de Machinefabriek ook een mooie functie krijgt. Ik denk dat je daar heel veel mee kunt." Niet alles in het Scheldekwar tier vindt hij even geslaagd. ,,De torens van de Kop van het Dok vind ik niet mooi. Dat is een ge miste kans. Dat had een veel beter ontwerp kunnen zijn, met meer hang naar het verleden. Maar af gezien daarvan: er kunnen daar wel heel veel oudere mensen dicht bij de stad wonen en genie ten van het uitzicht." De verkoop van de appartemen ten loopt gesmeerd, zegt makelaar Ben de Weerd, die bij meerdere projecten in het gebied is betrok ken. ,,Het is een leuke periode om te makelen. We hebben ook an dere tijden gekend." Nu is er sprake van een duidelijke stroom versnelling in het Scheldekwar- tier. ,,In het begin denk je: wat een groot gebied, waar moeten ze überhaupt beginnen? Op een ge geven moment staan er een paar gebouwen, zie je de contouren van de wijk en ga je het gevoel van GO ZATERDAG 7 AUGUSTUS 2021 I Kijk op de site bij /video Artist's impression van het Scheldekwartier, met 1. De Hof jes (24 woningen, gereed), 2. Broederband (55 woningen en appartementen, gereed), 3. De Vesting (46 woningen en appartementen, bijna gereed), 4. Koperslagerij (82 woningen, binnenkort in verkoop), 5. kan toor Damen, 6. Timmerfabriek (hotel met appartementen, in ontwikkeling), 7. Zeelandtoren (woontoren, binnenkort in ver koop), 8. Machinefabriek (invul ling nog onzeker), 9. Ketelmake rij (86 woningen en apparte menten, gereed), 10. Kop van het Dok (182 appartementen, in aanbouw), 11. Woonzorgcen trum Scheldehof (gereed), 12. Bestevaer (130 woningen en ap partementen, gereed), 13. Dokje van Perry (toekomstige lig plaats museumschip Mercuur, gereed), 14. Dokbrug (gereed), 15. Damen/Amels. De andere delen moeten nog worden inge vuld. ILLUSTRATIE GEMEENTE VLISSINGEN Ben de Weerd, makelaar Ben de Weerd. Walter Beilo bij De Vesting. Walter Beilo, toekomstig bewoner De Vesting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49