Vlissingen veert op dankzij het Scheldekwartier 3 Vlissingen verandert. En niet zo'n beetje ook. Vooral in het Scheldekwartier gaat het ineens hard. De nieuwe wijk, jarenlang de molensteen om de nek van de gemeente, ontpopt zich zowaar als een imposant visitekaartje. De stad veert weer op. ,,Ook al die mopperende Vlissingers zeggen nu dat het mooi begint te worden." 'Het nodigt allemaal veel meer uit. En het wordt alleen nog maar beter' V SM stad binnenkomt, kijkt verbaasd rond. Het Scheldekwartier schiet uit de grond. Wat tot in lengte van jaren een braakliggend terrein leek te blijven, heeft de scherpe contouren van een veelbelovend stadsdeel. In korte tijd lijkt alles op zijn plaats te vallen. De Dokha ven oogt zelfs al bijna af, met haar fraai herstelde kades. Een 'rondje Dok' is - als wandelommetje - een begrip aan het worden, de plezier jachten zijn in aantocht en jonge ren zwemmen er in het water. ,,Het wordt fantastisch", zegt conservator Rob Schouw van de Mercuur. Op het museumschip, dat sinds 2017 in de haven ligt, zit hij eerste rang. Als geen ander heeft hij de afgelopen jaren kun nen volgen hoe de omgeving ten goede is veranderd. ,,Sinds de kade helemaal klaar is en de nieuwe brug er ligt, zijn we veel toegankelijker geworden. Mensen zien ons nu gelijk liggen, terwijl ze voorheen via een heel labyrint hierheen moesten. Het nodigt al lemaal veel meer uit. En het wordt alleen nog maar beter." Vanaf de vroegere mijnenveger en torpedowerkschip is goed te zien wat er allemaal gaande is. Aan het Dok is het wooncomplex Ketel makerij net opgeleverd. Ernaast GO ZATERDAG 7 AUGUSTUS 2021 'Het is toch een heel mooie stad aan het water' Quani bezoekt met moeder Amber en oma Marlies de Mercuur in de Dokhaven in Vlissingen. Links in de achtergrond zijn de in aan bouw zijnde woontorens van de Kop van het Dok zichtbaar. Ook het pas opgeleverde complex Ketelmakerij is zichtbaar. Rechts de Machinefabriek. foto dirk-jan gjeltema e even niet in Vlissingen is ge weest en nu via de De Willem Ruysstraat de ROLF BOSBOOM Rob Schouw, conservator van museumschip Mercuur. Rob Schouw, Mercuur LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47