O 0 II if; *1 12 ZEELAND MARATHONSCHAATSEN EINDE LOOPBAAN Op zijn 32ste heeft de Middelburgse natuurijsspecialist een punt gezet achter zijn carrière. De winnaar van de Alternatieve Elfstedentocht van 2015 kijkt nog één keer terug op de afgelopen veertien jaar, waarin hij vooral genoot van zijn voorbereiding op de belangrijkste wedstrijden. ,,Ik was daarin vaak een einzelganger." Antwan Tolhoek voor anderen, maar altijd alleen voor me zelf. Ik weet dat er sporters die juist van media-aandacht en huldigingen genie ten, maar ik heb er nooit iets mee gehad. Anderen zeggen wel eens tegen me: je moet gebruik maken van je bekendheid. Ik voel daar niets voor." Gunnen Het is overigens niet dat Mesu niet wil vertellen over de veertien topsportjaren Het is heel mooi dat ik 'm heb kunnen winnen. Dat gaf gelijk een stuk rust die achter hem liggen. Hij heeft toch maar mooi kunnen leven voor zijn sport, eerst naast zijn studie en vervolgens met een parttime baan erbij. Hij heeft het zichzelf gegund, zo zegt hij, om eruit te halen wat mogelijk was. Om te kunnen pieken in de periode van eind januari tot eind februari. ,,De meeste aandacht was er natuurlijk voor de week op de Weis- sensee, waarop we de belangrijkste na- tuurijswedstrijden reden", vertelt hij. ,,Maar ik moest ook altijd wel zorgen dat ik nog tot eind februari goed kon zijn. Voor als er een echte Elfstedentocht ver reden zou worden..." Helaas voor de Middelburger kwam die Tocht der Tochten er nooit. MMr daar- Eigenlijk was Erwin Mesu er snel uit. Toen hij onlangs merkte dat hij het ple zier in trainen was kwijtgeraakt én het gevoel had het absolute topniveau niet meer te kunnen halen, nam hij het be sluit om zijn schaatscarrière te beëindi gen. ,,Dan ben ik daar ook hard in voor mezelf', zegt hij. ,,Dan is het gewoon klaar." Mesu (32) maakte het nieuws zondag via zijn Instagram-pagina wereldkundig. Dat werd vervolgens breed opgepikt. Het is immers toch de winnaar van de Alter natieve Elfstedentocht van 2015 die aan gaf te stoppen. ,,Maar van mij hoeft die aandacht helemaal niet", geeft de nuch tere Middelburger aan. Hij houdt van een bestaan in de luwte. ,,Ik heb nooit gesport zaterdag 7 augustus 2021 GO In plaats van de Ronde van Spanje rijdt Antwan Tol hoek volgende week de Ronde van Polen. De wiel renner uit Yer- seke is één van de zeven mannen die door Jumbo- Visma opge steld worden in de zeven daagse die maandagmid dag in Lublin begint. De 27-jarige Tolhoek had lang op deel name aan de Vuelta ge hoopt. Maar de Nederlandse ploeg heeft hem daarvoor gepasseerd. Dat heeft waarschijnlijk te maken met de interesse van Trek-Se- gafredo voor hem. Tolhoek, die in 2019 dertiende werd in het eindklasse ment van de Poolse ronde, rijdt met onder anderen Pas cal Eenkhoorn, David Dekker en Jos van Emden. o a (0 ERWIN MESU schaatste altijd puur voor zichzelf Roeland van Vliet - Erwin Mesu over de Alternatieve Elfstedentocht Middelburg Erwin Mesu op Kaasboerderij Schellach, waar hij nu vaker kan meehelpen dan voorheen. ,,Ik trainde zestien uur in de week. Dat valt nu weg." foto lex de meester v i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36