'Ik wil woorden geven aan de melancholie van een ander' II Moeder Ichelle schrijft een boek <>4y »jsams ZEELAND 11 30 maanden cel geëist voor 'intiem terrorisme' Fenna Capelle brengt tweede dichtbundel uit Drie jaar lang zou de 45-jarige J. A. uit Vlissingen zijn echtgenote en zijn zeven kinderen hebben mishandeld. Ze zouden zijn ge schopt, getrapt, geknepen of met een stok zijn geslagen. Gisteren zat A. voor het hekje van de Middelburgse rechtbank en hoorde hij dertig maanden gevangenisstraf tegen zich eisen. Weliswaar waren daarvan zes maanden voorwaardelijk, maar toch. Want, zo betoogde hij steeds maar weer: het was één grote leugen. En de leugenaar was zijn ex-echtgenote. Want wat er nu precies in zijn woning was gebeurd werd niet duidelijk. Iets verduidelijken of antwoor den op de vragen van de recht bank werd steevast beantwoord met een 'ik heb een paar maan den geleden al geantwoord'. De zaak tegen A. kwam aan het rollen door een melding van 'Veilig Thuis'. Er volgde een po litieonderzoek en de kinderen werden uit huis geplaatst. A. had een relatie met een andere vrouw en dat was de reden van haar leugens, zei A. Later was er weer géén andere vrouw in het spel maar had ze allerlei leugens bedacht om de kinderen aan haar toegewezen te krijgen. Of ficier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk hield A. maar wat ver klaringen voor. Dat de kinderen moesten zien hoe hun broertje of zusje klappen kreeg. Hoe een zusje werd mishandeld omdat ze nagellak had. De blauwe plekken en de striemen die op de foto's stonden. De verklaringen van de juffen en meesters tegen wie de kinderen het een en ander had den verteld. ,,Intiem terro risme", vatte Suijkerbuijk het sa men. „Geweld en macht om slachtoffers onder controle te houden." A.'s advocaat vond dat er vrijspraak moest volgen om dat niet duidelijk was wie, wat, waar en wanneer had gedaan. Uitspraak 20 augustus ,,Ja, het is misschien wel een beetje out of the ordinary, maar als dat je passie is... waarom niet? Volwasse nen hebben vaak een beetje een cliché beeld van de jeugd. Er is echt wel meer dan de mainstream, TikTokkende Adidas-massa. Het is waar dat ik op de middelbare school niet veel aansluiting had. Eén goede vriend, verder was het vrij alleen. Maar niet eenzaam. Al leen zijn vind ik prima. Schrijven was mijn uitlaatklep: schrijven brengt stilte in de drukte van het bestaan. Aanvankelijk waren het meer zwartepietengedichtjes... AA, BB, CC, dat soort rijm schema's. Op mijn 16de dacht ik: hee, dit kan ik eigenlijk wel goed, dichten." ,,Mijn docent Engels op het Rey- naert College in Hulst heeft me erg gestimuleerd. Ze vertelde over Yeats, over Shakespeare: de grote auteurs, die in verwondering schrijven over alles om ons heen, over het mooie van het bestaan. Mijn eerste dichtbundel, Oblivion, verscheen toen ik 17 was. Bij Boek- scout. Dat is een print-on-de- mand-uitgeverij. Ik moest zelf de marketing doen - verspreiding en pr. Ben ik totaal niet goed in, dus het is nooit echt wat gewor den. Overigens had de uitgever waar ik nu bij ben toen ook al inte resse, maar omdat ik nog geen be kende naam ben, moest ik zelf een bijdrage leveren. Dat geld had ik toen niet." ,,Macauley Publishers, waar ik sinds deze week onder contract ben, staat goed aangeschreven. Ze doen veel voor hun auteurs: rege len lezingen, richten een auteurs website in, brengen je onder de aandacht van lezers. Mijn tweede Op mijn 16de dacht ik: hee, dit kan ik eigenlijk wel goed, dichten - Fenna Capelle bundel Of Masks And Mirrors bren gen zij uit als e-book, als paper back en als hardcover. Best een in vestering, terwijl er geen enkele garantie is dat je - als beginnende auteur - ook iets opbrengt. Van- daar dat ik zelf ook wat moet in leggen; een klein bedrag, in ver houding tot de werkelijke kosten. Het is hoe dan ook bijzonder dat ze me een contract hebben aange boden." ,,Verhalen schrijven kan ik niet. Dan wordt het direct te wollig, te dichterlijk, onleesbaar. Dat bloe- mige schrijven zit er bij mij heel erg in: lange, samengestelde zin nen met heel veel bijvoeglijke naamwoorden a la Couperus. Het gaat mij niet om het succes, om geld, naam en faam. Ik wil mijn le zers een eigen wereld geven. Qua schrijfstijl kan ik me vinden in Gotische schrijvers als Mary Shelley en Edgar Allen Poe. Wat ik wil, is woorden geven aan de me lancholie van een ander. Zodat die weet: ik ben niet alleen, een ander heeft dit ook meegemaakt." Moeder Miranda wil er nog niet te veel over uitweiden, laat ze weten. Wel schrijft ze op de website van de stichting dat het boek haar ver werkingsproces moet helpen en ze wil haar ervaringen delen. 'Als steun, als troost, als leidraad voor lotgenoten'. Miranda wil met haar stichting ook zoekacties naar ver miste personen ondersteunen. Ze heeft zelf ondervonden hoe be langrijk dat is. 'Dan komt er een moment dat je wilt opgeven en zijn er vrijwilligers, Esther en Ruurd van Stichting Signi Zoek- honden, die je er doorheen trek ken, je vertellen dat opgeven geen optie is, dat we door moeten blij- Als je in zo'n situatie terechtkomt, weet je niet wat je overkomt ven zoeken'. Voor een vermis singszaak ligt geen standaard sce nario in de kast, schrijft Miranda, en daarom hoopt ze dat haar boek en stichting een beetje houvast kunnen bieden. 'Als je in zo'n situ atie terechtkomt, weet je niet wat je overkomt'. Om 4Ichelle op te zetten, is een doneeractie gestart. Daarmee is inmiddels ruim 1600 euro opge haald. Ichelle verdween op 15 decem ber vorig jaar. Op 16 februari werd de Oostburgse in delen terugge vonden in het kanaal tussen Sluis en Retranchement. De 45-jarige Sandra H. wordt ervan verdacht dat ze Ichelle om het leven heeft gebracht. De rechtszaak tegen H. wordt op donderdag 19 augustus vervolgd. WESTFIELD MALL OF THE NETHERLANDS DISNEY'S ALLADIN - DE MUSICAL 4-DAAGSE FIETSREIS Goed op reis met AMZ! TINA - DE TINA TURNER MUSICAL EE9JU zaterdag 7 augustus 2021 GO Ad Roos Middelburg Als ze geen broodjes serveert bij Die Lange in Middelburg of studeert aan de UCR, schrijft Fenna Capelle (19) gedichten. In het Engels. Haar tweede dicht bundel, Of Masks and Mirrors, komt binnenkort uit bij de gere nommeerde uitgeverij Macauley Publishers in Londen. Ondine van der Vleuten Middelburg Net 19 geworden en al twee dichtbundels uitgebracht. In het Engels nog wel. Niet echt door snee. Je was 17 en dacht: laat ik eens een dichtbundel uitbrengen. Klinkt als: jij betaalt, wij geven uit. Is dat wel een goede deal? Of Masks And Mirrors is behoor lijk zware kost. Lezen mensen dat nog wel? Valt er met Young Adult-boeken niet meer te ver dienen? Fenna Capelle serveert als vakantiekracht broodjes met een glimlach, in haar vrije tijd schrijft de UCR-studente Engelstalige gedichten. foto lex de meester Surely, if he'd have gazed within my heart And encountered the abundance of emotion The fatal mixture of devastation and unmet joy The complex entanglement of boyish hope And the shrill cries of a lonesome reality That, being isolated, is answered by none but herself O, isolation cries out to an empty void Echoes, and in het hoarseness digs her grave And all that follows is a silence that deafens the senses of our heart Until it laughs but smiles no more (uit: Of Masks And Mirrors, zonder titel) De moeder van de vermoorde Ichelle van de Velde uit Oost burg is een stichting gestart om lotgenoten te helpen. Met 4Ichelle hoopt ze anderen te kunnen bijstaan met alles wat er bij een vermissing komt kij ken. Ook is ze bezig met het schrijven van een boek om de stichting financieel te onder steunen. Bob Maes Oostburg - Miranda, moeder van de vermoorde Ichelle van de Velde, op de website van haar stichting Zaterdag 21 augustus, woensdag 6 oktober fr- -3T1 Shop voor de nieuwste trends! jjSBEgeefi' 4 en 27 November, 17 december Inclusief ticket 1 e rang MEER INFORMATIE? B0113-3515 51 ■reserveren@amz.nl ©AMZ.NL 13 tot en met 16 september It giet oan! Met luxe AMZ touringcar en chauffeur/reisleider fietsen door het eigenzinnige Friesland. Een prachtige reis, ook wanneer u niet fietst! Op dinsdag en woensdag excursie met de touringcar. 3-sterren hotel in Leeuwarden Vrijdag 5 november Inclusief ticket 1e rang M ji L W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35