Vinvis van Terneuzen kwam waarschijnlijk om door aanvaring 8 ZEELAND Gebouw verkocht aan projectontwikkelaar Het Arsenaaltheater herbergt een café-restaurant en een theaterzaal. Het gebouw is verkocht aan een projectontwikkelaar, bevestigt een woordvoerster van de exploitant. Meer informatie over de verkoop of de toekomst van het gebouw, wil ze niet geven. Bijna vier jaar geleden diende ei genaar en exploitant Bart Stinen- bosch samen met ontwikkelaars al eens een plan in om op de plek van restaurant annex theater een hotel met zestien suites en ruim twintig appartementen te mogen bouwen. Stinenbosch liet destijds weten dat hij de pensioengerechtigde leeftijd naderde en geen opvolger had. De glorietijd van het theater lag ook in het verleden. Opknappen zou een grote investering vergen, terwijl elders in de regio theater- en concertlocaties (Verwachting, Schouwburg, CineCity XL) bij wa ren gekomen, stond in het najaar van 2017 in een voorstel aan burge meester en wethouders. Het hui dige Vlissingse college weet for meel nog niets van nieuwe ontwik kelingen, meldde wethouder John de Jonge gisteren. De wethouder kon mede daarom nog geen antwoorden geven op vragen van vijf oppositiepartijen (VVD, SGP, POV, PvdA en CDA) over het verdwijnen van 'slecht- weervoorziening' Het Arsenaal en de toekomst van het Arsenaalthea ter. De Jonge stelde dat dit najaar ver der wordt gepraat over de nieuwe gebiedsvisie voor het Arsenaalge- bied. Bij die besprekingen zijn pro jectontwikkelaars, ondernemers, bewoners (onder meer van Resi dence Maritime) en het waterschap (voor belangen van de dijkverster king) betrokken. Dat zijn de conclusies die de facul teit diergeneeskunde van de uni versiteit van Utrecht tot zover kan trekken. Op dinsdag 27 juli werd de walvis bij de sluizen van Ter- neuzen aangetroffen. De vis was vast komen te zitten op de boeg van een zeeschip, kwam los van het schip en dreef het Kanaal Gent-Terneuzen in. Het dier van vijftien meter lang werd uit het water getakeld en op de Goesse- kade gelegd. Daar trok de gewone vinvis heel wat bekijks, terwijl on derzoekers van de universiteit van Utrecht en Naturalis het dier ter plekke opensneden. Nierontsteking Inmiddels is er meer bekend. In de slokdarm is onverteerd voedsel gevonden, wat aangeeft dat de vis waarschijnlijk vlak voor zijn over lijden nog heeft gegeten. Een on derhuidse bloeding, op de plek waar de vinvis botste met het schip, geeft aan dat het dier nog leefde vóór de aanvaring. Verza melde weefsels zijn onder een mi croscoop bekeken door veterinair pathologen. Daar bleek deze week uit dat de vinvis een nierontste king had, vermoedelijk door wor men. Of de vinvis daar last van heeft gehad en of dat gegeven een Een onderhuidse bloeding geeft aan dat het dier nog leefde vóór de aanvaring rol heeft gespeeld, kan niet met zekerheid worden gezegd - maar het is wel mogelijk. Naturalis in Leiden zou enkele stukken van de vinvis, zoals de schedel en een vin, opnemen in de collectie. De stukken zijn daar ge arriveerd, laat een woordvoerster weten. ,,Die worden eerst gepre pareerd." Na de zomer wordt er een dieetonderzoek naar de vinvis gedaan bij Wageningen Marine Research. Ook de zonnigste stranden schijnen je tegemoet op allyourz.nl Zoveel zee. Zoveel land. En het mooiste vind je op allyourz. Een nieuw en 100% Zeeuws initiatief waar je ook de Jouw Zeeland boek je op allyourz mooiste, zonnigste en stilste stranden vindt. Struin rond op allyourz en laatje inspireren. zaterdag 7 augustus 2021 Arsenaaltheater sluit ook de deuren 116*.,'! - M I I 31 - JF—«TCTCBlb De markante voorgevel van het Arsenaaltheater aan het Vlis- singse Arsenaalplein. foto rené hoonhorst Het Arsenaaltheater in Vlissin- gen gaat dit najaar dicht. Eerder deze week werd al bekend dat over twee maanden ook mari tiem attractiecentrum Het Arse naal, honderd meter verderop aan het Arsenaalplein, de deu ren sluit. René Hoonhorst Vlissingen De vinvis van Terneuzen is waarschijnlijk omgekomen door een aanvaring met een zeeschip. Het zoogdier was echter niet helemaal gezond, hij had een nierontsteking. Sophie Stockman Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32