7 allerlei workshops waarbij je in een paar uur tijd een leren tas kunt ma ken. Heel leuk om te doen met fami lie of vriendinnen." We vervolgen de route door de Meelstraat, lopen langs het stadhuismuseum en ondertussen vertelt Gerbrand over trouwerijen die hij hier heeft bijgewoond en laat het pand aan de andere kant van de straat zien waar zijn ouders ooit be gonnen met de schoenwinkel. Te genover een huis met een verweerde gevel en een houten trappetje naar de voordeur, blijft hij stilstaan. ,,Dit is 'De Haene' het is gebouwd in de veertiende eeuw en daarmee is dit het oudste huis van Zierikzee." Hij legt zijn hoofd in zijn nek om naar de trapgevel te kijken. ,,Een prachtig plaatje, toch? Er is zoveel geschiede nis in Zierikzee." 4. Nieuwe kerk Na een paar minuten lopen door smalle straatjes en langs kleine huis jes, komen we bij de Nieuwe Kerk, die aan de voorzijde wel iets weg- Een prachtig plaatje, toch? Er is zoveel geschiedenis in Zierikzee door de stad met mijn kinderen. Dan gaan we naar de bakker, de sla ger en de notenshop. Zierikzee is een leuke stad om door te wande len. Je hebt hier veel winkeltjes, schattige huisjes, bruggen, prach tige gebouwen en het barst van de leuke horecazaken. Voor mij is de meest verborgen parel het beklim men van de Dikke Toren. Iedereen in Zierikzee kent de Dikke Toren, maar veel Zierikzeeënaren hebben hem nog nooit beklommen. Ik heb het zelf ook pas tien jaar geleden voor het eerst gedaan. Het is echt waanzinnig. Je gaat naar boven, dat zijn bijna driehonderd treden. Vanaf daar heb je een mega goed uitzicht over Zierikzee en Schou- wen-Duiveland en met een beetje geluk, als het helder is, zie je de ha ven van Antwerpen liggen, maar ook de haven van Rotterdam. Er werken ongeveer vierhonderd mensen bij YourSurprise en er ko men continu nieuwe mensen bij. Daarom hebben we een keer in de maand een introductiedag, dan fietsen we door de straten van Zie- rikzee, we laten zien waar we be gonnen zijn en we beklimmen de dikke toren. Vanaf boven zie je dat je helemaal omringd bent door wa ter." 6. Nieuwe Haven ,,Zierikzee zelf is mooi, maar de lig ging is ook fantastisch. Je loopt van uit het centrum zo naar de haven. Als je hier op een terrasje zit, zie je aan het eind van de dag de mossel schepen binnenvaren na een dag vissen. Langs de haven loopt een pad en als je dat volgt kom je bij de Oos- terschelde. Aan de ene kant zie je de Zeelandbrug liggen en aan de an dere kant de pijlerdam. Een heerlijk rondje om te wandelen, hardlopen of te fietsen. Je hebt echt alles in Zie- rikzee, maar je staat ook zo aan de rand van de Oosterschelde. Ik vind het een prachtig stadje, Ik weet het, dat heb al vaker gezegd, maar ik ben echt trots op Zierikzee.'' heeft van een Griekse Tempel. ,,Vroe- ger was hier een heel grote kathe draal, je kunt de contouren er nog van zien. Na een brand is die kerk af gebroken. In de Dikke Toren staat een maquette van de kerk die hier vroe ger stond. Het was echt een prachtig gebouw. Je kunt het vergelijken met wat er in Den Bosch of Haarlem staat." Bij de ingang staat een bord waarop een expositie wordt aange kondigd van National Geopgraphic met de 50 Greatest Wildlife Photo graphs. ,,Er is hier altijd van alles te doen", beaamt Gerbrand. ,,En ik had het net over speelgelegenheid voor kinderen in de binnenstad, nou, hier heb ik vroeger veel gespeeld. De me- tersbrede rand langs de trappen is net een glijbaan." Gerbrand kan het niet laten en met een grote grijns en zijn handen in de lucht laat hij zich van de stenen rand afglijden. 5. De Dikke Toren ,,Ik ben niet echt een 'shopper', maar ik loop wel regelmatig een rondje zaterdag 7 augustus 2021 De Haene is het oudste huis van Zierikzee. Het oude straatje Karsteil met op de achtergrond De Dikke Toren. Met water spelen op Plein Montmaertre. Glijden bij de Nieuwe Kerk. FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK - Gerbrand Verton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31