Steigers Dok met bubbels ingewijd S\aap" larant*® 5 Er wordt nog druk gepoetst en gewerkt, maar Museum Scheldewerf in Vlissingen is klaar voor heropening komende week. Vol vertrouwen in de toekomst en met een scheepslading aan plannen. Riet Roelse van Stichting Scheepsbouwgeschiedenis Vlissingen (links) en Agnes den Hartogh bij de Willem Ruys in Museum Scheldewerf. foto lex de meester De buitenboel staat in middels strak in de lak, de voordeur in traditioneel Schelde- blauw. Binnen stoft Riet Roelse met een plumeau heel voorzichtig de grote collectie Delfts blauwe jubileumborden af, die een van de wanden siert. ,,Bij jubilea kregen werknemers van De Schelde zo'n bord,'' vertelt zij. Iedereen steekt de handen uit de mouwen om het museum in de historische villa aan de De Willem Ruysstraat klaar voor her opening te krijgen. Die staat ge pland voor woensdag. Het pand wordt steeds meer een 'huis van verhalen'. ,,Wij vertellen hier niet alleen het verhaal van 125 jaar scheeps bouw in Vlissingen, maar ook over alles eromheen. Alle objec ten hier hebben weer een eigen geschiedenis en onze 25 vrijwilli gers, waarvan er veel bij De Schelde gewerkt hebben, delen ook weer hun verhalen,'' vertelt Marian Roos-Koolwijk, coördina tor van het museum. ,,Wij willen meer verbinding zoeken met onze nieuwe buurt bewoners. Want door de ontwik- keling van het Scheldekwartier zitten wij hier nu fantastisch, niet meer zo afgelegen.'' Stralend nam Marian Roos Koolwijk deze week de cheque van 2400 euro van Rotary Vlissin- gen in ontvangst uit handen van kunstenares Agnes den Hartogh. Weer een stukje dichter bij de Wij zitten hier op een fantastische plek hartenwens van de stichting Scheepsbouwgeschiedenis Vlis- singen; aan het eind van het jaar het gebouw van de gemeente ko pen. De stichting heeft de Oude Verbandkamer van de Schelde nu in bruikleen van de gemeente. De aankoopsom is een ton, plus kos ten koper. De teller van de crowdfun- dingsactie om die koop te realise ren, staat inmiddels op ruim 80.000 euro. Stichting Moerman Promotie stort verder 25.000 euro als de aankoop een feit is, bedoeld voor onderhoud van het pand. Den Hartogh: ,,Wij willen ons als Rotary ook met het museum ver binden. Bijvoorbeeld een jaar lijkse sponsoring of daadwerkelijk de handen uit de mouwen ste ken.'' Den Hartogh doneerde zelf een bedrag uit de verkoop van haar schilderijen van haar expositie Ode aan de Schelde in kunstencen trum Filiaal in Vlissingen. Marian Roos-Koolwijk: ,,We willen niet langer wachten met de opening. Het is nu echt tijd om te laten zien wat we in huis hebben. De bouwhekken, voor het werk aan de Ketelmakerij, zijn weg. Er ligt mooie bestrating rondom. Ja, het komt allemaal goed. Wij heb ben vertrouwen in de toekomst. En we hebben ook veel leuke plannen'', glimlacht ze trots. Indische avonden Museum Scheldewerf wil de Wil lem Ruys wat meer voor het voet licht halen, verklapt Marian al vast. ,,Een boegbeeld van Vlissin- gen. We denken bijvoorbeeld ook aan Indische avonden hier. Ont vangst of lunches voor groepen. Een aparte tentoonstelling van kunst geïnspireerd op werf en schepen in de grote zaal boven. De lichtinval is hier heel mooi. Of een expositie over alle oude brug gen die hier vroeger lagen.'' ,,Onze vrijwilligers staan te po pelen weer verder te gaan. Ik hoop ook, als we meer contact leggen met onze nieuwe buren, dat we echt een 'Huis van verhalen' kun nen zijn voor iedereen.'' Het museum gaat vanaf vol gende week open op woensdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. De gemeente besteedt de exploita tie van de nieuwe stadshaven, die zo'n 35 jachten en boten kan ont vangen aan de passantensteigers, uit aan Schelde. Voorzitter Sal Cra- cau van de watersportvereniging, projectleider Hans van Houdt van het Scheldekwartier en wethouder John de Jonge zetten gisteren wat handtekeningen en vervolgens proostten de genodigden met een glaasje champagne op 'de prachtige voorziening'. ,,Het is nog niet bij ie dereen bekend dat de jachthaven aan de rand van de binnenstad klaar is, maar er waren al booteige naars die achter ons aan Het Dok in wilden varen", lachte Cracau. Een bestuurslid gaf besmuikt toe dat gasten volgende week pas echt terechtkunnen, omdat de douches in het sanitairgebouwtje nog niet allemaal functioneerden. Hij verze- kerde tot opluchting van de voor zitter dat dat maandagmiddag wel zo zal zijn. ,,We willen pas gasten ontvangen als de voorzieningen tiptop in orde zijn." Dat de passantensteigers aan de Peperdijk vaak vol zullen liggen, staat voor gemeente en watersport vereniging vast. ,,Om in Het Dok te liggen, is niet alleen 's zomers een feest. Ook tijdens de kerstperiode en de jaarwisseling liggen bootei genaren graag op een historische Er waren al booteigenaren die achter ons aan het Dok in wilden varen plek in het stadshart", weet Cracau. Aan de kant van de Machinefa briek zijn deze week ook de eerste steigers gelegd. De particuliere aan legsteigers voor 57 vaartuigen wor den de komende weken geplaatst. De aanmeerplekken zijn bedoeld voor (toekomstige) bewoners van het Scheldekwartier. Van Cadsand matrassen nü in prijs verlaagd! zaterdag 7 augustus 2021 \RlU koninklijke rotterdamsche lloyd HEru 'We willen meer een huis van verhalen zijn' Annemarie Zevenbergen Vlissingen -Marian Roos-Koolwijk, coördinator Museum Scheldewerf De eerste jachten van bezoe kers worden maandag ontvan gen in Stadshaven Schelde- kwartier in Het Dok in Vlissin- gen. Vertegenwoordigers van de gemeente en watersportvereni ging Schelde openden de stei gers gisteren officieel. René Hoonhorst Vlissingen -Sal Cracau, Schelde BIJLAGE Z: Heel mooie stad aan het water Aanpasbaar matras Nooit een miskoop Tot 1 jaar gratis aanpassingen! VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 G 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 I www.binnenuit.nl/cadsand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29