e? Goede doelen, let op uw geld Taakstraf en leedgeld na ontucht met cliënte Vrijgezellenfeest 2 Arjen fietst 1300 kilometer van Italië naar Limburg, Gerard wandelt 1600 kilometer door Nederland. Waarom ze het doen? Nou, gewoon, om te zien óf ze het kunnen. Maar er is meer. Ze halen er geld mee op en 'doen iets goeds' Doe het ze maar eens na. GOEDE DOEL FIETSEN OF WANDELEN, Commentaar Geld geven aan een goed doel is geen automatisme meer. Het aantal particuliere donateurs neemt af. Met name twintigers, dertigers en veertigers zijn minder trouw aan een goed doel. Zij willen best geld doneren, maar dan moet wel duidelijk zijn waarvoor en waarom. Dat is een goede ontwikke ling, al schuilt er een gevaar in. Goede doelen krijgen hun geld op allerlei manieren. Ze gaan met de collectebus langs de deuren, sturen acceptgiro's, krij gen maandelijks een vaste bijdrage of ontvangen nalaten schappen. Met name onder babyboomers was het populair om maandelijks een vast bedrag aan een goed doel te geven. Maar onder jongere generaties is het dat niet. Goede doelenorgani saties zien daardoor niet alleen hun trouwe aanhang slinken, maar ook de hoeveelheid geld die ze binnen krijgen. Al zijn de verschillen groot en houden organisaties hun opbrengst op peil doordat de giften die ze krijgen hoger zijn. Hoe dan ook, het geefgedrag verandert. Steun aan goede doelen wordt vluchtiger, flexibeler. Het maatschappelijk nut of de urgentie van een probleem moet duidelijk zijn. En, mensen moeten zich betrokken voelen. Dat verklaart de stijgende po pulariteit van sportieve donatieacties. Daar is niets mis mee. Het gevaar is wel dat doelen die dicht bij mensen staan, zoals KWF, het meeste geld binnen harken. Ten koste van minder be kende doelen, die ook van maatschappelijk nut en importantie zijn. Zij zullen zich meer moeten profileren om te voorkomen dat hun portemonnee leeg raakt. Het gevaar is wel dat doelen die dicht bij mensen staan, het meeste geld binnen harken MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 67-ja- rige ex-psychiatrisch verpleegkun dige en begeleider A. de B. uit Et- ten-Leur veroordeeld tot een taak straf van tachtig uur en het betalen van een schadevergoeding van 1061 euro. Er was een taakstraf van 160 uur plus twee maanden voorwaarde lijke celstraf geëist. De B., begelei der bij een GGZ-instelling in Goes kreeg een vrouw met de nodige problemen onder zijn hoede. De twee kregen een vertrouwensband en op enig moment legde zij haar hoofd op zijn schouder. De B. meldde het bij de leidinggevende psychiater, maar moest toch haar behandelaar blijven. Uiteindelijk vonden er in De B.'s kantoor seksu ele handelingen plaats. Later spraken zij afin het Poelbos te Goes waar eveneens seksuele ALMANAK handelingen werden verricht. Voor De B. had dit alles - toen het naar buiten kwam - de nodige gevolgen. Het Regionaal Tuchtcollege oor- Er werd rekening mee gehouden dat De B. door de bedrogen echtgenoot werd lastiggevallen deelde dat De B. een jaar lang niet werkzaam mocht zijn als verpleeg kundige. De partner van de vrouw liet zich ook niet onbetuigd en be gon De B. en zijn echtgenote op hinderlijke en agressieve manier lastig te vallen. In het vonnis werd daar overigens nadrukkelijk reke ning mee gehouden. Als het drie keer uitstellen van een bruiloft één voordeel heeft, is het dat je meer vrijgezellen feesten krijgt. Daar is de Hulste naar inmiddels wel achter. Daar door heeft hij wel een pavlovre- actie ontwikkeld. Voordat zijn eerste bachelorparty begon, stond hij onder de douche. Toen hij uit de badkamer kwam, ston den zijn vrienden in de woonka mer. Tijdens het tweede vrijge zellenfeest gebeurde als bij een wonder exact hetzelfde. Het is bij de Hulstenaar in het koppie gaan zitten. Iedere keer dat hij nu uit de douche stapt, ver wacht hij een volle woonkamer. Woon/werkkavels aan het Molenpad Schutter Kezban voor de rechter De zaak tegen de 27-ja- rige G. E. uit Domburg, die op 26 augustus vorig jaar zijn toen 21-jarige vriendin Kezban Avci van dichtbij een kogel in haar hoofd schoot, wordt don derdag 9 december in houdelijk behandeld. De rechtbank in Middel burg heeft daar een vol ledige dag voor uitgetrok ken. E. wordt poging tot doodslag en verboden wapenbezit ten laste ge legd. Het onderzoek is afgerond en er zijn vanuit de verdediging geen on- derzoekswensen meer. Kezban Avci raakte na het schot in coma. Na twee maanden kwam ze weer bij bewustzijn. IJzendijke Weitjerock maakt optredens bekend Wandelen of fietsen voor een goed doel, steeds meer mensen doen het. Maar waarom werken ze zich in het zweet voor donaties? Kom, we vra gen het Gerard Althoff (76). Die is nu in Zeeland en lekker bezig. Ja, zijn voeten willen wel. Zijn hoofd ook nog, maar zijn lichaam,,Dat stribbelt een beetje tegen", verklapt hij. ,,Dat zegt: waar ben je mee be zig?" Nou? ,,Ik ben bezig om iets te doen wat eigenlijk onmogelijk is. Het is het grote gevecht onderweg: haal je het en kan je lichaam het aan?" De wandelfanaat uit Nijverdal heeft er al zo'n 700 kilometer op zitten. Hoeveel? Ja, en dan zit hij nog niet eens op de helft. Hij ging door Zwolle, Assen en Groningen. Stapte ferm door Leeuwarden en Lelystad. En stiefelde via Utrecht en Haarlem naar Den Haag. Als we hem spreken, loopt hij langs het Kanaal door Walcheren naar Mid delburg. ,,Ik doe dit puur voor me zelf. Wat ik me afvraag is: kan ik door alle moeilijkheden heen ko men?" Lijden Gerard wil lijden. En dat is niet zonder reden. Vier broers, zijn zus en zijn vader verloor hij aan kanker. Ook zijn buren moesten de strijd tegen de rotziekte opgeven, net als zijn allergrootste vriend Jos. ,,Als ik het onderweg moeilijk heb, denk ik aan hun strijd. Dat motiveert me. Daarom zamel ik in voor KWF Kankerbestrijding." Daar mag je je pet voor afnemen. Want hij zou het geld ook gewoon kunnen overmaken en in de tuin kunnen gaan zitten. ,,Dat klopt. Maar mijnheer, het punt is dat ik mijn inspiratie haal uit de moeilijk heden die ik ondervind. Ik maak zo veel mee." Of hij voorbeelden heeft. ,,Wat een moeilijke vraag. Uhm. Nou. Ik heb blaren gehad, heb drie dagen mank gelopen en moest naar een masseur. Maar wat ik ook mee maak: de ene keer slaap ik bij men sen waar de bovenverdieping leeg staat en waar ik in een jacuzzi mag bijkomen. De andere dag slaap ik bij een oude man van 87 en krijg ik bij het ontbijt beschimmeld brood." Uit alles wat hij vertelt, blijkt zijn tocht een aaneenschakeling van ge luksmomenten en diepe eenzaam heid. ,,Dat klopt. Ik ga nu gewoon huilen." Snel pakt hij de draad weer op. Hoe hij verder gaat? ,,Via Den Bosch, Maastricht en Arnhem." Nooit de neiging om de trein te Als ik het onderweg moeilijk heb, denk ik aan hun strijd pakken? ,,Ik heb weleens gedacht om een van de kinderen te bellen om me op te halen. Maar dan zet ik door. Al duurt het tot de kerst, ik ga het halen." Tour for Life Terwijl Gerard al een eindje op weg is, moet Arjen Joosse (38) nog ver trekken. Vanaf 29 augustus fietst de oncoloog in acht dagen van Noord- Italië naar Zuid-Limburg. In acht etappes, variërend van 130 tot 180 kilometer. Maar liefst driehonderd mensen doen mee aan de Tour for Life. ,,Ik fiets samen met mijn beste vriend. Ja, ik fiets graag. Het is dé manier om mijn hoofd leeg te ma ken op een moment dat het mij uit komt. En het is goed te combineren met mijn werk in Erasmus MC en met mijn gezin." Wat bezielt de geboren Middel burger om tegen een hele reeks ber- zaterdag 7 augustus 2021 Tip? redactie@pzc.nl KAMPERLAND Aan de rand van Kamper land staan vier kavels te koop voor bedrijfswonin gen met bedrijfsruimte. De stukken bouwgrond liggen aan het Molenpad, op de plek waar vroeger een landbouwmechanisa tie bedrijf zat. In het ont- werpbestemmingsplan is vastgelegd dat het woon huis aan de straatkant wordt gebouwd en dat de bedrijfsruimte daarachter komt. Daarmee grenst de bedrijfsruimte aan het bedrijventerreintje aan de Ruiterplaatweg. Het be stemmingsplan ligt nu ter inzage en moet nog wor den vastgesteld door de gemeenteraad. MIDDELBURG Son Mieux, Compact Disk Dummies, Sons en Fleddy Melculy. Dat zijn enkele van de eerste ar tiesten die op Weitje- rock in IJzendijke komen optreden. The Vices, Peer, Radio Topkaas en Winston Blue maken het pro gramma voor zaterdag 16 oktober compleet. Een dag eerder komen Yves Deruyter, Joost van Bellen, Michael Mid night, M@gneto, Amber Broos, Nsur Philip Di- dier en Max Calon naar IJzendijke. Weitjerock is dit jaar in een grote tent. De kaartverkoop is in middels gestart. Doe jij het Gerard en Arjen na? Jeffrey Kutterink Vlissingen Gerard Althoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26