c* Htsif* In juli stonden 230 banen open: twee keer zoveel als vorig jaar Op pad met Gerbrand Verton Schaatser Erwin Mesu Arjen Joosse (38) fietst vanaf eind augustus in acht dagen van Noord-Italië naar Zuid Limburg. Een tocht van 1300 kilometer, verdeeld over acht etappes. Een mooie gelegenheid om zijn hoofd leeg te maken, maar het is ook een tocht voor het goede doel. De uit Middelburg afkomstige oncoloog, die in Erasmus MC werkt, hoopt op die manier ook geld op te halen voor meer onderzoek naar kanker. •ZEELAND 2 Winkelketen Bomont heeft op dit moment zeker twaalf verkoopme dewerkers nodig voor de winkels in Zeeland en Brabant. Maar die zijn heel lastig te vinden, zegt operati oneel directeur Nawish Baars. ,,Va- catures staan zes tot acht weken open." De kledingwinkels van Jeans Inn hebben al net zoveel moeite om aan geschikte verkoopmedewerkers te komen. ,,We hebben nu drie vaca tures", zegt eigenaar André Schout. ,,Toen we vijfa tien jaar geleden een advertentie in de krant zetten, kre gen we vijftig tot honderd reacties. Nu mogen we blij zijn als we één of twee aanmeldingen per week krij gen. Een vacature staat zó twee maanden open." Meubelzaak Mor- rès in Hulst zoekt negen nieuwe medewerkers. ,,Dat zijn extreem veel vacatures", zegt directeur Wal ter van de Griendt. En schoenenke ten Omoda heeft honderd nieuwe collega's nodig in de winkels door het hele land, zegt operationeel di recteur Jan Baan. De Zeeuwse winkels kunnen de roosters tot nu toe met kunst- en vliegwerk rond krijgen. ,,We moe ten creatiever zijn", zegt Baars van Elke collega die een nieuwe collega aandraagt, krijgt 250 euro Bomont. ,,Medewerkers van onze winkels in Brabant werken in Zee land. En personeel uit de magazij nen helpt in de Zeeuwse winkels met uitpakken van goederen. Daar door kunnen de verkoopmedewer kers zich focussen op de klanten." Omoda moest de opening van de outletwinkel in Middelburg met drie maanden uitstellen, omdat er geen personeel te vinden was. De outletwinkel gaat volgende week vrijdag alsnog open. Baan: ,,We wil len geen concessies doen aan de tijd en service voor onze klanten. Daarom moeten we soms dit soort offers maken." Het aantal vacatures in Zeeland is het afgelopen jaar flink gestegen, blijkt uit een rapportage van Rand stad uitzendbureau. Vorig jaar stonden in juli nog 2.405 vacatures open; nu zijn dat er bijna 2.000 meer. De vraag naar verkoopmedewer kers is het grootst. In de maand juli stonden er 230 vacatures open: twee keer zoveel als vorig jaar. Alle winkelbedrijven zoeken ver koopmedewerkers en juist daarom is het zo lastig om nieuwe krachten te vinden. ,,De concurrentie wordt steeds groter. De zorg en horeca schreeuwen ook om medewer- kers", zegt Baars van Bomont. ,,Zee- land blijft dunbevolkt, maar er komt meer vraag naar personeel." In de winkels van Bomont is het deze zomer en vorig zomer extra druk. ,,Dat komt doordat veel Ne derlandse toeristen Zeeland heb ben herontdekt." Omoda heeft de afgelopen maan den van alles gedaan om aan meer personeel te komen. Het uurloon werd verhoogd en er werden wel komstbonussen uitgedeeld. ,,Elke collega die een nieuwe collega aan draagt, krijgt 250 euro. En we geven nieuwe medewerkers een gratis paar schoenen", zegt Baan. Bomont keert ook welkomstbonussen uit, vertelt Baars. ,,Voor weekend- en vakantiekrachten is die 50 euro, en voor fulltime medewerkers 250 euro. We hebben gelukkig al veel welkomstbonussen kunnen uitke ren." 'Zierikzee is een prachtig stadje' 'Ik heb nooit gesport voor anderen, altijd alleen voor mezelf' 1% I zaterdag 7 augustus 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl £OTO MARCO DE SWART Winkeliers staan te springen om personeel Wie een baan zoekt als verkoop medewerker, kan kiezen uit tien tallen vacatures. Zeeuwse win kels schreeuwen om personeel. ,,De concurrentie wordt steeds groter." Cornelleke Blok Vlissingen - Jan Baan, Omoda Kijk op de site bij /video ZEELAND 6 .v- 1 ZEELAND 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25