'Mijn hoofd ligt op het hakblok' Marc-Marie Huijbregts aangevallen De slimste blik oüv 20 MEDIA CULTUUR RADIO NA MIDDERNACHT DE GALERIJ Als frontvrouw van de BoerBurgerBeweging kon Caroline van der Plas het niet laten. Ze zocht deze week nog even contact met de redactie van De Slimste Mens over de 'spinaziegate'. In een galerij- vraag, waarin gewassen werden getoond, herkende ze de groente niet. Het bleek wilde spinazie. 'Dat verzacht de schaamte enigszins', reageerde ze op twitter. De politica, die verder een pientere en gortdroge indruk maakte, ging deze week nog een keer door het stof. Tijdens de opnames had ze een discussie gehad met Maarten van Rossem over D-day, die uit de quiz was geknipt. Het jurylid zei dat de herkomst van de 'D' van D-day onduidelijk was, terwijl Van der Plas het antwoord 'gewoon zeker wist': decision day. Aan tafel bij talkshow- host Humberto noemde ze het flauw dat Van Ros- sems imago werd gespaard, terwijl 'haar hoofd op het hakblok lag'. Inmiddels heeft ze publiekelijk excuses gemaakt. De benaming 'decision day' zou pas na de overwinning van de geallieerden zijn verzonnen. Had ze nou maar niks gezegd. DE KANDIDAAT De Kandidaat: Ooit iemand razendsnel feitjes ho ren oplepelen over het Oedipuscomplex? Kijk dan nog even de finale van woensdagavond terug. Als een komeet joeg kandidate Lisa Loeb door de quiz en verpulverde haar concurrenten. Of het nu over Dolly Parton, de Deventer moordzaak of Russische leenwoorden ging, ze wist het allemaal. Loeb, in middels klassementsleider, bleef zeven dagen op rij verrassen. Niet alleen met haar feitenkennis (volgens de Griekse mythologie had Oedipus seks met zijn moeder), maar ook met haar openhartig heid over haar depressie en angsten. Bij toeval zat ze dinsdag met haar ex-geliefde, sportjournalist Milan van Dongen, in de studio. Tien jaar geleden hadden de twee een relatie. Op vragen van de zeer nieuwsgierige presentator vertelde Loeb dat de jongen, twee stoelen verderop, het destijds had uitgemaakt. Maar die herinnering bracht haar niet van haar stuk. Met een Sifan Hassan-achtige voor sprong op de 5000 meter werd Loeb de slimste van de dag en stuurde haar ex naar huis. MAARTENS MOMENTJE Onze nationale brombeer Maarten van Rossem was weer op dreef. Al die oeverloos lange biogra fieën van Haagse politici kunnen zeker de helft korter, adviseerde hij ongevraagd. En Rutte II? Dat is in zijn ogen 'een kabinet van dramatische mis lukkingen van een hoogst asociale aard'. Maar de Russische president Poetin kreeg er pas echt van langs, na een tv-fragment over de vergiftigde op positieleider Navalny. Van Rossem noemde Poe- tins beleid een 'regime van dieven en moorde naars'. Overigens liet het jurylid óók een zachte kant zien. Niet op tv, wel in zijn eigen podcast. Hij nam het daar op voor kandidaat Bram Douwes, die op sociale media voor rotte vis wordt uitgemaakt. Douwes zou irritant en betweterig zijn. Integen deel, vond Van Rossem. - Hanneke van Houwelingen ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV ITGWO gaat niet door Party voor album West Ragas deelt rol in Zodiac Huijbregts (56, foto) haalde op de fiets een auto in die heel lang zaam reed, vertelt Huijbregts in een video op de Instagrampa- gina van zijn podcast Marc-Ma rie en Aaf vinden iets. „Ze kwamen ineens mijn kant op, dus ik rin kelde met mijn bel, zo van 'ik rijd hier'. Ik stopte, stapt die vrouw uit, een oude kogelstootster ofzo, en die slaat mij kei hard in mijn gezicht", zegt Huijbregts, terwijl hij over zijn wang wrijft. Het was volgens hem een ou dere vrouw, die hij 'moeilijk een klap terug kon geven'. Haar man stapte ook uit en zei 'ik duw je in het water'. ,,Ik vroeg: zijn jullie dronken, jullie zijn niet normaal. Zeiden ze: 'homo dit en homo dat' natuurlijk. Ik ben super ge- schrokken. Ik heb de politie ge beld en kan ergens komende week aangifte doen, want dit kan zomaar niet'', aldus Huijbregts. Het is een Audi, vertelt hij erbij, en noemt vervolgens ook het kenteken. Even later bedankte hij zijn volgers voor alle steunbetuigin gen die hij heeft gekregen. Het gaat inmiddels wel weer goed met hem, vervolgt de cabaretier. Wel wil hij graag ophelderen dat het niet een 'homofobe aanval' was. ,,Er werd natuurlijk uitein delijk 'vieze homo' geroepen maar het echtpaar viel me niet aan omdat ik homo was maar vanwege mijn fietsbel'', besluit Huijbregts. ,,Radio maken heeft voor mij magie en zeker in de nacht komt dat tot uiting. Woorden krijgen een andere lading, een diepere glans. Ik kies met zorg muziek uit die bij de nacht past: Blijfvan Wende Snijders bijvoorbeeld, of Ik drink van Ramses Shaffy. Dat zijn zulke prachtige nummers en tek sten. Ik hoop dat het een mooi programma wordt.'' overleed drie maanden gele den, al had ik het ervoor al toegezegd. ,,In het programma spreek ik met slaapdeskundigen en met kunstenaars voor wie de nacht bijzonder is, een schep pende functie heeft. Ik praat met mensen die slaapproble men hebben. Vijf miljoen Ne derlanders worstelen wel eens met slapen, anderhalf miljoen hebben er structurele proble men mee. Dat doet wat met een mens. Ik was altijd een goede slaper, maar na het overlijden van mijn vrouw Greetje drie jaar geleden lig ik 's nachts ook wel eens wakker. n meest onmo gelijke rijd- stip. Ik heb het in het begin van mijn carrière wel eens gedaan, ra dio maken in het holst van de nacht. Dat was één keer per week en ik vond dat heel zwaar. Nu ga ik het vijf nach ten achter elkaar doen, krank zinnig. Mijn kinderen zijn het er niet mee eens. Zij vinden dat ik er te oud voor ben. Lief dat ze zo bezorgd zijn. Om vijf uur 's ochtends naar bed, om één uur 's middags weer op, is een volstrekte omkering van mijn bioritme. Geen idee of het lukt, ik ga het proberen. ,,Mijn voormalig hoofdre dacteur van Radio 1 Journalis tiek KRO-NCRV, Hans Gan- zevoort, zag het helemaal voor zich: ik, in de nacht, met Ne derlandstalige muziek. Ik doe het graag voor hem. Dat doe je soms, als iemand zo'n ver trouwen in je uitspreekt. Hij Welke kandidaat sprong eruit? Wat was Maartens momentje en welke galerij bood de meeste ge spreksstof? Een terugblik op de vierde week van De Slimste Mens. zaterdag 7 augustus 2021 FESTIVAL Cultuur- en mu ziekfestival Into The Great Wide Open (ITGWO), 2 tot en met 5 september ge pland op Vlie land, gaat weer niet door. De or ganisatie annu leert het festival voor het tweede jaar op rij omdat het 'onverant woord' voelt om het in de aan houdende coro- napandemie te laten doorgaan. MUZIEK Kanye West heeft opnieuw een release- feest gegeven voor zijn nieuwe album Donda. De lancerings party donder dag in Atlanta was nog uitbun diger dan de eerste keer. De rapper deed onder meer een dutje en een aantal push-ups tijdens het eve nement. Donda wordt maandag verwacht. THEATER Bastiaan Ragas krijgt na twaalf jaar weer een rol in een grote musical. Vanaf morgen deelt hij met René van Kooten de rol van Frederik in de productie Zodiac de Musi cal. In 2002 nam Van Kooten juist de rol van Ragas over in Aida. Ragas ging naar de musical 3 Mus ketiers. Cabaretier en televisieper soonlijkheid Marc- Marie Huijbregts is gisterochtend op de Herengracht in hartje Amsterdam aangevallen. Dat laat hij weten op social media. Hij is ongedeerd, maar wel geschrokken en nog 'een beetje in de war'. Marlies van Leeuwen Frits Spits, De Slapelozen, van 9 tot en met 13 augustus van 02.00 tot 04.00 uur, NPO Radio 1, KRO-NCRV. In no vember is de televisievariant te zien op NPO 2. De 73-jarige Frits Spits gaat straks vijf nachten ach tereen radio maken en dat wordt zwaar, erkent hij. FOTO KRO-NCRV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20