Weer Hollands glorie! 3 Handelaren, maar ook fokkers, ruiters en makelaars betrokken Walcheren Harrie Lavreysen slaat slag in zinderende baansprint. Zijn tweede goud in Tokio. Wordt hij morgen 'Hattrick Harrie?' brons en is vo opgelucht „Ik ben er klaar mee. Ik kijk uit naar de rest van mijn leven" Boksster Nouchka Fontijn neemt afscheid met Teleurgesteld? Zeker niet! Sifan Hassan ziet haar bronzen medaille op de 1500 meter juist als stimulans om vandaag wél goud te pakken op de 10.000 meter SPORTZOMER Hockeyvrouwen verslaan in de finale Argentinië met 3-1 en maken zo hun status van favoriet waar. 'Gevoel is onbeschrijflijk.' De handel in 'elitepaarden', sport paarden die op internationaal ni veau acteren en soms een vermo gen waard zijn, ligt al jaren onder een vergrootglas. Er gaan miljarden om in de branche, de geldstromen zijn schimmig en er wordt nauwe lijks gecontroleerd. Het leidde na een grootschalig onderzoek door de Belastingdienst tot liefst 100 mil joen euro aan naheffingen op. In to taal werden er grofweg tweehon derd dossiers bekeken. Het gaat om handelaren, maar ook om fokkers, ruiters, makelaars en andere hippische ondernemers. Zij maken soms gebruik van bui tenlandse bankrekeningen en be De paardenbranche is een wereld met zijn eigen wetten en regels drijven in belastingparadijzen. In het onderzoek wordt samenge werkt met de omliggende landen, in België moeten handelaren 26,5 miljoen aan de belasting betalen. Epicentrum De driehoek Eindhoven, Brussel, Aken wordt wereldwijd gezien als het epicentrum van de internatio nale paardenhandel. Er zitten veel goede fokkers, trainers en er zijn concoursen op allerlei niveaus. Ne derlandse handelaren hebben daar door in hun klantenkring welge stelde Amerikanen en koningshui zen in het Midden-Oosten. Tegelijkertijd is de paarden- branche een wereld met eigen wet- ten en regels. Zelfs miljoenendeals worden afgesloten op basis van handjeklap en vertrouwen. Met contracten wordt nauwelijks ge werkt en nergens staat officieel ge registreerd wie de eigenaar van een paard is. Het bepalen van de waarde van een toppaard is, net als bij kunst, bovendien nattevingerwerk. Het maakt de branche gevoelig voor witwassen. Bij de Financial In telligence Unit (FIU) blijkt uit on derzoek dat veel verdachte transac ties verband houden met de paar- denbranche. Vorige maand werd de Spaanse paardenhandelaar Javier S. uit Valkenswaard veroordeeld tot driekwart jaar cel vanwege witwas sen. bijlage Z Vandaag bij deze krant zaterdag 7 augustus 2021 21°C Paardensport dupeert fiscus voor 100 miljoen Bij de handel in exclusieve spring- en dressuurpaarden in Nederland wordt flink gesjoe meld. Volgens de Belasting dienst is er 100 miljoen euro aan belasting ontlopen. Opsporings diensten vrezen voor grootscha lig witwassen in deze miljarden branche. Chiel Timmermans Bart-Jan van Rooij Rotterdam Zonnige perioden afgewisseld met buien. NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1