Ticketprijs voor trip naar de ruimte schiet de hoogte in 18 ECONOMIE Inspirator Empathisch Digitaal vernieuwer Journalistiek gezag Oost-Nederland Verbinder Boegbeeld Hart voor de krant Sinds dit voorjaar worden grote ste den in Nederland overspoeld met flitsbezorgers als Gorillas, Getir en Flink die beloven boodschappen binnen tien tot twintig minuten aan de deur te brengen. Het gaat daarbij om levensmiddelen en su permarktwaar, alhoewel aanbie ders als Getir en Zapp ook zaken als telefoonopladers of condooms langsbrengen. Blokker voegt daar nu huishoud- artikelen, badkamerspul, speelgoed en keukeninventaris aan toe. De ko mende twee maanden op proef in Amsterdam, Amstelveen, Den Haag en Utrecht, daarna in nog eens 35 steden. „Flitsbezorging geldt voor deze proef nog niet'', zegt een woordvoerder van Mirage Re- tail, het moederbedrijfvan Blokker. ,,Dat komt in de volgende stap, over twee maanden.'' Online bestellin gen worden direct doorgestuurd naar een van de Blokkervestigin gen, daar klaargezet waarna een fietskoeriers van het bedrijf Packaly ze ophalen en aan de deur bezor gen. Boven de 40 euro is dat gratis, daaronder kost het zes euro. Het gaat daarbij om het hele win- kelassortiment, behalve als spullen te groot zijn om op een fiets te ver voeren - bijvoorbeeld strijkplanken of droogrekken. Later willen Blok ker en Packaly ook grotere bestel lingen bezorgen met elektrische bakfietsen. Artikelen die niet in de winkels aanwezig zijn, worden re gulier bezorgd. Blokker oefende afgelopen kerst al met bezorging op dezelfde dag - door het eigen personeel dat van wege de coronalockdown niet in de winkels kon werken - toen regu liere pakjesbezorgers het zo druk hadden dat bestellingen in het ge drang kwamen. „Dat von den ze heel leuk", zegt Axel Dekker van Packaly, vervol- gens hebben we onze hulp aangeboden. Zo zijn we met elkaar in ge sprek gekomen." Packaly bezorgt al voor onder meer sportwaren- huis Decathlon en badkamerbeno digdheden van het Britse Lush; des gewenst binnen drie kwartier. ,,Mensen die 's avonds moeten trai nen, maar sportsokken zijn verge ten. Of nog snel een cadeautje zoe ken.'' Voor Samsung worden repa- ratietelefoons gehaald en ge bracht. ,,Die expresleveringen trek ken echt aan'', zegt Dekker. „We zien de afge lopen twaalf maanden, na de tweede co- ronagolf, echte groei. Die hele flitsbe- zorgingsmarkt explodeert.'' Zo gaf Jumbo dit voorjaar aan te kijken naar flitsbezorging. Ook maaltijdbezorger Thuisbezorgd overweegt zo'n stap. Packaly is vol gens Dekker in gesprek met een aantal supermarkten over flitsbezorging. „Die beginnen ook na te denken wat ze eraan moeten doen." Er is -wel een verschil met flitsbezorgers. „Wij doen alleen vervoer. Wij regelen niet de producten zelf." ,,Flitsbezorgen gaat tot nu vooral om boodschappen'', zegt econoom Gerarda Westerhuis van ABN Amro. Uit onderzoek dat de bank deed onder consumenten blijkt volgens haar dat de animo om thuis te laten bezorgen een blijvertje is. ,,De consument wil het graag van uit gemak en tijdgebrek.'' Dat heeft een keerzijde. „Mensen willen binnen bezorgd krijgen, maar ma ken zich zorgen over drukte die daardoor ontstaat op straat. Meer dan de helft van de mensen heeft vragen over de veiligheid. Vooral vanwege de grote aantallen bezor gers; maaltijden, boodschappen, pakketten." Ook de politiek roert zich in deze discussie. De Amsterdams gemeen teraad laat momenteel onder zoek doen naar de verkeersveilig heid en overlast bij vestigingen van flitsbezorgers. ,,De veiligheid ligt zeker onder vuur'', zegt Dekker van Packaly. ,,Het probleem ligt vooral bij de flitsbezorgers, tien minuten bezorgtijd is niet veel. Bij ons is de rush wat minder. Er moet zeker wat worden gedaan, vanuit bezorgers en vanuit gemeentes. We hebben al met de gemeente Utrecht gespro ken over de veiligheid van koeriers. Wij bieden training en advies aan, maar dit moet met meer bedrijven worden opgepikt.'' De Stentor zoekt een nieuwe hoofdredacteur. Onze ideale kandidaat geeft met creativiteit en positieve energie vorm aan de toekomst van hét nieuwsmerk van Oost-Nederland. ANP Mojave Het nieuwe prijskaartje is twee keer zo hoog als wat de ongeveer zeshonderd mensen die eerder een kaartje kochten, betaalden. Toen was de prijs nog tussen de 200.000 en 250.000 dollar. Er staan al mensen op een wachtlijst, die ook graag de ruimte in willen zoals oprichter Branson dat recent zelf deed. Op 11 juli versloeg hij ri vaal Jeff Bezos, de oprichter van webwinkel Amazon. Die ging pas negen dagen later kort de ruimte in met een vlucht van zijn eigen bedrijf Blue Origin. De volgende testvlucht naar de ruimte van Virgin Galactic staat gepland in september. Dan zullen ook leden van de Italiaanse lucht macht meevliegen. Daarna volgt nog een testvlucht, voordat de eerste commerciële vluchten de lucht in gaan. Dat zal pas in het derde kwartaal van 2022 worden, zei Virgin Galactic-topman Michael Colglazier. Mensen die meewillen, kunnen een solokaartje boeken, maar ook het hele ruimtevaartuig boeken. Vanaf 1 september kunnen men sen zich inschrijven voor twee plekjes die worden weggeven. Het lijkt er verder op dat in to taal nu vier mensen mee kunnen, in tegenstelling tot het eerder ge communiceerde aantal van zes personen. Bij de meest recente vlucht van raketvliegtuig VSS Unity gingen er maar vier mensen mee. Dat was de vierde bemande testmissie buiten de atmosfeer van de aarde. Het was de eerste vlucht die volledig was volge boekt. Behalve Branson vlogen ook twee piloten en drie missie specialisten mee de ruimte in. De Unity werd gelanceerd op ruim 15 kilometer hoogte vanaf een draagvliegtuig. Daarna vloog de raket op eigen kracht de ruimte in waar de bemanning een paar minuten gewichtloos was, voor werd teruggekeerd naar de aarde. zaterdag 7 augustus 2021 GO In sneltreinvaart de koekenpan in huis: flitsbezorging bij Blokker In een flits stofzuigerzakken of een koekenpan in huis. Huis- houdketen Blokker gaat flitsbe- zorgen. Dit najaar wil het bedrijf al in 35 steden met fietskoeriers van het Amsterdamse Packaly vanuit Blokkervestigingen het hele assortiment bezorgen, des gewenst binnen drie kwartier. Herman Stil Amsterdam ▲Blokker gaat twee maanden op proef bezorgen. foto anp 20 tot 30 mi nuten De site en app van de Stentor worden dagelijks gemiddeld door 480.000 mensen bezocht. De Stentor groeit in betalende abonnees: nu zijn dat er ruim 95.000. Meestal gaat het om een papieren krant, steeds vaker om een digitaal abonnement. De hoofdredacteur is verantwoordelijk voor de centrale redactie van de Stentor in Zwolle en de regiokantoren in Apeldoorn en Deventer, waar in totaal ruim 90 journalisten werken aan nieuws- en sportverslaggeving voor tien regionale edities. De Stentor werkt intensief samen met het AD en de overige regionale titels van DPG Media, zoals De Gelderlander, Tubantia en Brabants Dagblad. Sollicitaties kunnen tot en met 22 augustus 2021 worden gericht aan directeur P&O Melanie van Hemert (melanie.van.hemert@dpgmedia.nl). Virgin Galactic, het ruimte- vaartbedrijf van miljardair Ri chard Branson, doet weer kaarten in de verkoop voor een ruimtereis. De prijzen beginnen bij 450.000 dollar, omgere kend ruim 380.000 euro. Mensen die eerder een kaartje kochten voor een ruimtetrip, be taalden eerst nog tussen de 200.000 en 250.000 dollar. Voor meer informatie over de functie: Erik van Gruijthuijsen (erik.van.gruijthuijsen@dpgmedia.nl), directeur/uitgever van DPG Media, het bedrijf waartoe de Stentor behoort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 18