<D \^m IRENE VAN DEN BERG 16 ECONOMIE Nederland geeft nu al 1,5 miljard per jaar te weinig uit aan onderhoud van de infrastructuur zegt Bouwend Nederland. En dat leidt tot grote economische schade, waarschuwen de bouwers en transporteurs. DUBBEL INTERVIEW INFRASTRUCTUUR Voor wie nog naar het buiten land gaat deze zomer: de reisapp van Buitenlandse Zaken weet iedere voorpret voor je vakantie in de kiem te smoren. In de app staan alle coronadictaten per land opgesomd, van medische mondmaskers tot quarantaine en van vaccinatiebewijs tot PCR-test. De regeltjesbrij maakt pijnlijk dui delijk dat de Europese Unie een farce is. In het ene land heeft een kind bijvoorbeeld vanaf 12 jaar een vaccinatiebewijs nodig, in het an dere vanaf 6 jaar. Als we het over zoiets simpels al niet eens kunnen worden, hoe dan wel over ingewik kelde onderwerpen als immigratie en klimaat? Op vakantie gaan in tijden van corona is dus geen sinecure. Ik troost mezelf graag met de ge dachte dat het volgende zomer alle maal weer anders is. Maar zeker ben ik daar niet van. Allereerst is het de vraag of de regeltjesfetisjisten nog terug in hun hok willen en we na de coronacrisis niet blijven zitten met allerhande bureaucratisch re sidu. Er doemt bovendien een veel groter probleem op aan de horizon: de klimaatcrisis. Als Covid geen eind heeft gemaakt aan onbezon nen vakantie vieren, dan toch kli maatverandering wel. valt te bezien. Ik zag de afgelopen weken om mij heen nogal wat mensen hun vakantieplannen wij zigen. En niet alleen vanwege alle coronaregels. Ook het extreme weer gooide roet in het eten. Het schil derweekje in België van een collega kreeg een andere invulling toen het water het atelier binnenstroomde. Een ander besloot vanwege nood weer niet naar Oostenrijk maar naar Frankrijk te gaan, En dan ken ik toevallig geen mensen die dit jaar naar Griekenland of Turkije op va kantie (zouden) gaan. Ik vrees dan ook met grote vreze dat we van de coronacodes in de weercodes belan den. Ik neem aan dat de toeristische sector hier ook over nadenkt. Hoe aantrekkelijk is een all-inclusivereis naar Turkije of Griekenland nog als buiten de muren van het resort de bosbranden woeden? Is Spanje nog wel zo'n fijn vakantieland als het daar iedere zomer boven de 40 gra den is? En wat gebeurt er met de skibestemmingen als daar steeds minder sneeuw valt? Het lijstje met favoriete vakantiebestemmingen kan er weleens heel anders uit gaan zien. Het goede nieuws is dat de toeris tische sector niet werkeloos hoeft toe te kijken. De toeristenindustrie draagt voor zo'n 8 procent bij aan de opwarming van de aarde, en kan dus ook meehelpen het tij te keren. Nogal wat mensen om mij heen wijzigden de afgelopen weken hun vakantieplannen Door bijvoorbeeld minder te stun ten met vliegreizen en bestemmin gen dichter bij huis te promoten. In tijden van corona heb ik veel sympathie voor de toeristische sec tor: die is op dit moment vooral slachtoffer van een incompetente overheid met een losgeslagen regel zucht. Maar dat gevoel van mede dogen verdwijnt als sneeuw voor de zon, als ik me volgend jaar voor een trip naar België of Frankrijk door een reisapp met weercodes heen moet worstelen, terwijl ik el ders advertenties van luxe golftrips naar het Mexicaanse Puerto Val- larta voorbij zie komen. JustEat Takeaway ASMI Fagron In Den Haag wordt deze da gen hard gewerkt aan de nieuwe begrotin gen. En premier Rutte en D66 lei der Sigrid Kaag schrij ven in alle stilte aan een concept-regeerak koord. Maxime Verhagen van Bouwend Neder land en Elisabeth Post namens Transport en Logis tiek Ne derland hebben nog wel wat sug gesties die in het nieuwe re geerakkoord thuishoren. Maxime Verhagen (MV): „De minister heeft inmid dels ook toegegeven dat er jaarlijks één tot anderhalf miljard euro te weinig wordt uitgegeven aan on derhoud. Het is inderdaad niet voor het eerst dat we dit probleem aankaarten, maar het wordt wel steeds urgenter. Kijk naar de kademuren in Am sterdam die vorig jaar verzakten. Dat is het gevolg van achter stallig on derhoud. Repare ren is veel kost baarder zaterdag 7 augustus 2021 ^0 @ivandenberg oerisme in tijden van klimaatcrisis Overdreven pessimistisch? Dat Reageren? economie@ad.nl Irene van den Berg is journalist en columnist, gespecialiseerd in financiële psychologie. Zij probeert ons economische gedrag te verklaren. GO De bank gaat weer dividend uitkeren en aan delen inkopen. Maaltijdbezorger profiteerde van gunstig analistenrapport. Alle bedrijven in de chipsector waren uit de gratie. Toeleverancier aan apothekers maakte minder winst. o aan wegen Peet Vogels Den Haag Het is weer augustus, dus komen de bouwers en trans porteurs weer om extra geld vragen. En het lukt steeds niet. Is het probleem misschien niet zo urgent? voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16