Steigers Vlissings Dok officieel open Bedrijven zijn overlast Goese foodcourt beu IMJ Vu ij Ha Slaap; ,arant»e £lZJ JJ ll BEVELANDEN EN THOLEN 5 ASOCIALE KLANTEN EN SCHIJTENDE MEEUWEN de ondernemer soelaas bieden. Klanten van de drive- throughs die voor de deur parkeren en hun afval gewoon uit het raam gooien. Meeuwen die alles onderpoepen. Bedrijven in Goes zeggen veel overlast te hebben van de nabijgelegen 'fastfoodboulevard'. De fastfoodrestau- rants McDonald's, Burger King, KFC en New York Pizza zitten sa men met restau rant De Beren alweer enige tijd op het 'foodcourt' bij de nieuwe af slag van de A58 in Goes. Er zijn re latief weinig parkeerplaatsen voor zoveel restaurants en dat merken nabijgelegen bedrijven aan de Hudsonweg. Volgens Gudi Slab- bekoorn van Cardselect, leveran cier van onder meer wenskaarten, staan klanten regelmatig met hun auto in het gras voor de bedrijven. ,,Als ze klaar zijn met eten, gaat het raam vaak open en wordt het afval gewoon op straat gegooid. Het is hier een bende.'' Dat beeld herkent mededirec teur Edwin Voet van Smartbox, een leverancier van laadbakken. ,,Elke ochtend ligt er wel weer af val voor de poort", zegt hij. Wel is de situatie volgens Voet iets ver beterd sinds medewerkers van De Betho elke dag komen opruimen en een parkeerverbod is inge voerd in de straten van de bedrij- ven. ,,We hebben de gemeente een beetje in beweging gekregen door ze te bestoken met foto's om te laten zien hoe erg het was.'' Toch is de situatie nog verre van optimaal. Niet alleen asociale klanten van de restaurants zorgen voor rommel voor de deur van de bedrijven, ook de meeuwen doen een duit in het zakje. Volgens Voet trekken ze soms complete zakken uit de vuilnisbakken om te kijken of daar nog iets van hun gading in zit. Al vliegende laten ze dat afval vaak weer vallen bij de bedrijven. Maar ook de poep van de vogels zorgt voor overlast. ,,Het is een absurde hoeveelheid'', zegt Ik kan de glazenwasser elke week wel laten komen Voet. ,,Ik kan de glazenwasser elke week wel laten komen.'' Slabbekoorn is het zat en vindt dat de gemeente meer moet doen om de overlast te verminderen. ,,Toen ik een keer een pallet in het gras voor mijn bedrijf had neerge legd, stonden er drie boa's om mij daarop aan te spreken, maar dat het hier een grote vuilnisbelt wordt, vinden ze schijnbaar goed.'' Voet ziet nog wel verbeter- punten. Hij vindt dat er sowieso meer parkeerplekken moeten ko men bij de restaurants, ook al be seft hij dat de ruimte beperkt is. ,,Cameratoezicht zou ook kunnen helpen, zodat je kunt achterhalen wie z'n rommel gewoon op straat gooit. Maar ja, dat schijnt niet te mogen.'' Ook ondergrondse containers, waar de vogels het afval niet uit kunnen pakken, kunnen volgens Ambulancepost Ook bij de ambulancepost aan de Hudsonweg, waar vaak ambulan ces vertrekken naar noodsituaties, ervaren ze overlast. Volgens ope rationeel hoofd Andy Hofman moeten regelmatig mensen wor den aangesproken die doodleuk met de auto op het terrein van de ambulancepost staan om hun maaltijd te nuttigen. McDonald's laat weten er alles aan te doen om overlast te voorko men. „Zwerfafval is ons een doorn in het oog'', zegt woord voerder Eunice Koekkoek. Vol gens haar is er fulltime een mede werker actief die het hele food- court opruimt. ,,We hebben bo vendien twaalf extra afvalbakken geplaatst op het terrein en samen met de gemeente ook nog eens acht of negen in de omgeving. Ook maakt ons team één tot twee keer per week de omgeving schoon. Als ergens veel afval van de McDonald's ligt, mogen men sen altijd bellen en dan gaan we het opruimen, zelfs als dat een eindje buiten het terrein van het foodcourt is.'' Ook de gemeente zegt alles in het werk te stellen om de omge ving van het foodcourt schoon te houden. Wethouder Cees Pille wijst onder meer op het feit dat medewerkers van de Betho dage lijks de vuilnisbakken van de ge meente legen en de omgeving op ruimen. ,,Eén keer per week doen ze dat zelfs tot een kilometer bui ten de fastfoodboulevard.'' Hier voor trok de gemeente onlangs een ton uit. Binnen dat project valt ook een bewustwordings campagne over het opruimen van afval. Verder gaan volgens Pille de handhavers regelmatig langs. Zij controleren op onder meer fout- parkeren. ,,Wij staan altijd open voor goede ideeën.'' De gemeente besteedt de exploita tie van de nieuwe stadshaven, die zo'n 35 jachten en boten kan ont vangen aan de passantensteigers, uit aan Schelde. Voorzitter Sal Cra- cau van de watersportvereniging, projectleider Hans van Houdt van het Scheldekwartier en wethouder John de Jonge zetten gisteren wat handtekeningen en vervolgens proostten de genodigden met een glaasje champagne op 'de prachtige voorziening'. ,,Het is nog niet bij ie dereen bekend dat de jachthaven aan de rand van de binnenstad klaar is, maar er waren al booteigenaars die achter ons aan Het Dok in wil den varen", lachte Cracau. Een bestuurslid gaf besmuikt toe dat gasten volgende week pas echt terechtkunnen, omdat de douches in het sanitairgebouwtje nog niet allemaal functioneerden. Hij verze kerde tot opluchting van de voor- zitter dat dat maandagmiddag wel zo zal zijn. ,,We willen pas gasten ontvangen als de voorzieningen tiptop in orde zijn." Dat de passantensteigers aan de Peperdijk vaak vol zullen liggen, staat voor gemeente en watersport vereniging vast. ,,Om in Het Dok te liggen, is niet alleen 's zomers een feest. Ook tijdens de kerstperiode en de jaarwisseling liggen bootei genaren graag op een historische plek in het stadshart", weet Cracau. Er waren al booteigenaren die achter ons aan het Dok in wilden varen Aan de kant van de Machinefa briek zijn deze week ook de eerste steigers gelegd. De particuliere aan legsteigers voor 57 vaartuigen wor den de komende weken geplaatst. De aanmeerplekken zijn bedoeld voor (toekomstige) bewoners van het Scheldekwartier. Van Cadsand matrassen nü in prijs verlaagd! zaterdag 7 augustus 2021 BE Deze automobilist gooit zijn afval vrijdag netjes in de G-snake-afvalbak op de Goese fastfoodbou- levard. foto cynthia cats Rob Paardekam Goes -Edwin Voet van Smartbox De eerste jachten van bezoe kers worden maandag ontvan gen in Stadshaven Schelde- kwartier in Het Dok in Vlissin- gen. Vertegenwoordigers van de gemeente en watersportvereni ging Schelde openden de stei gers gisteren officieel. René Hoonhorst Vlissingen -Sal Cracau, Schelde BIJLAGE Z: Heel mooie stad aan het water Aanpasbaar matras Nooit een miskoop Tot 1 jaar gratis aanpassingen! VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 www.binnenuit.nl/cadsand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130