Geweldsexplosie op Schouwen: zeker vier mishandelingen Kittens gewild, maar moeders blijven achter 'iiii :i!i Slaap; iarant»e. J VfJJJ CfJLJCtJfJL SCHOUWEN-DUIVELAND 5 DIERENASIEL PLUIZENBOLLENVERKOPEN ZICHZELF !p"«ï!iïï; Rood met witte strepen, grijs gemarmerd of spierwit met zwarte vlekken; de kittens die ronddartelen in de kraamkamer van het dierenasiel in Zierikzee zijn allemaal even schattig. De bolletjes wol verkopen zichzelf. De meesten zijn al gereserveerd of hebben inmiddels een warm plekje bij mensen thuis gevonden. Maar wie wil de moederpoezen? Met 65 katten zit het asiel aan de Zand weg momenteel overvol. ,,Dat is echt giga veel", zegt Cora Jonker op basis van haar 21 jaar ervaring als vrijwilliger en bestuurslid. Ze verwacht dat de doorstroom na de vakantieperi ode wel weer wat op gang komt. ,,In de zomer gaan de meeste mensen vooral voor een kitten, omdat ze daar dan even wat extra de tijd voor hebben." De volwas sen poezen en katers moeten het meer van de kerstsfeer hebben, heeft beheerder Jolanda Meerman al zo vaak gezien. ,,Dan zijn er geen kittens en is dat de tweede optie." Extra druk De kattenexplosie heeft het asiel deels zelf binnengehaald. ,,Dat geeft een beetje dubbel gevoel", zegt Jonker, ,,Want het probleem dat er was, is nu wel opgelost." In april werden samen met de die renambulance twintig loslopende poezen en katers gevangen in de Duivelandse polders. Veertien waren er zwanger en goed voor meer dan veertig kleintjes. ,,Op een gegeven moment hadden we hier elke dag wel een bevalling. Al met al best extra druk even zo voor onze vrijwilligers." Daar naast werden er de afgelopen we ken ook nog eens een paar losse kittens naar de opvang aan de Zandweg gebracht. Op een gegeven moment hadden we hier elke dag wel een bevalling Luna heeft zich ontfermd over de weesjes. Haar eigen kittens hebben inmiddels een huis ge vonden. Maar de gitzwarte poes is dermate verwilderd, dat ze geen mensen duldt. Net als Lapje in de kamer naast haar. ,,Lapje is echt een lieverd, maar gewoon heel angstig. Voor deze poezen, en zo zijn er nog een paar, zoeken we het liefst een plekje op een boer derij, camping of bij iemand met een grote tuin. Ze zijn gewend aan het buitenleven, dus dat wor den dan ook nooit huiskatten die even gezellig bij je op de bank ko- men liggen. Daar hebben we nog genoeg anderen van die mee mo gen." Alle volwassen katten worden onderzocht door de dierenarts, gechipt, ontwormd en gesterili seerd dan wel gecastreerd. En ook de kittens krijgen de volledige ba sisbehandeling voor een lang en gelukkig leven. Jonker: ,,Na tien weken mogen ze weg bij de moe der. Duurt dat langer, dan wordt het al moeilijker om ze te plaat sen. Dan gaat het schattige er van af en is het al meer een gewoon klein katje. Een kitten verkoopt zichzelf. Zodra mensen hier bin nenkomen, is dat gelijk altijd 'leuk, lief, schattig' en kunnen ze vaak moeilijk kiezen uit al die pluizenbolletjes. Maar uiteinde lijk lukt het ons toch altijd weer wel voor alle katten een goed plekje te vinden. Ik kan me geen kat herinneren die hier langer dan een jaar heeft gezeten." Naast de 65 katten ontfermt het Dierenasiel Schouwen-Duiveland zich ook nog over twee konijnen en een hond. De dieren worden via de eigen website en Facebook- pagina in de etalage gezet en dat levert doorgaans voldoende reac ties op, aldus Jonker. ,,Al is Markt plaats wel onze grote concurrent." Het eerste incident gebeurde op za terdag 31 juli in de buurt van strand paviljoen De Wij de Blik, aan het be gin van de Brouwersdam bij Scha- rendijke. Een 19-jarige man werd daar rond 14.30 uur opeens geslagen. Getuigen zagen de dader wegren nen. Het slachtoffer is bij de huisart senpost behandeld aan zijn verwon dingen. Op dezelfde plek werd woensdag een 19-jarige man uit Renesse door een groep van zeker zes jongens in elkaar geschopt. Dat gebeurde rond 13.30 uur. Hij kon er uiteindelijk van door gaan. Het slachtoffer liep ver wondingen op aan het hoofd. Jongen beroofd Niet ver ervandaan werd in de nacht van dinsdag op woensdag een 17-ja- rige jongen van zijn fiets beroofd. Dat gebeurde aan de Rampweg in Renesse. Het slachtoffer hoorde bij een groepje Duitse jongeren. Hij werd, toen hij even van zijn fiets stapte, rond 1.30 uur door twee jon gens bedreigd en geduwd. Hij rende weg, waarna het duo er op zijn fiets vandoor ging. Ambulance In de nacht van donderdag op vrij dag was het weer raak, dit keer op een camping aan de Maireweg in Burgh-Haamstede. Daar werden rond 0.45 uur twee mannen van 21 jaar uit Breda in elkaar geslagen. Ze liepen beiden meerdere botbreuken op in het gezicht en moesten met een ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht. De politie vermoedt dat minstens een deel van de mishandelingen door dezelfde dader(s) uitgevoerd is. De politie zegt mogelijke daders op het oog te hebben, maar heeft zo veel mogelijk bewijs nodig. Getuigen en mensen met foto- ofvideomateriaal wordt gevraagd contact op te ne men. Dat geldt ook voor slachtoffers of getuigen dan wel slachtoffers van geweldsincidenten die nog niet bij de politie zijn gemeld. Van Cadsand matrassen nü in prijs verlaagd! zaterdag 7 augustus 2021 SD 33 Cora Jon ker van Die- renasiel Schouwen- Duiveland met moe Marie. fotos SANDRA SCHIM- MELPENNINK Marie met één van haar kittens. Marcel Modde Zierikzee -Cora Jonker De kuststrook op Schouwen wordt opgeschrikt door een serie aan geweldsmisdrijven. Volgens de politie werden afge lopen week vier keer 'uit het niets' jonge mensen in elkaar geslagen en geschopt. Daarbij zijn zeker vier mensen gewond geraakt. De politie heeft wel da ders op het oog. Martijn de Koning Scharendijke Kijk op de site bij /video Aanpasbaar matras Nooit een miskoop Tot 1 jaar gratis aanpassingen! VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand 1 0113-405017 www.binnenuit.nl/cadsand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 129