njoyhotels.nl I Hoe kan het voorzoon prijs? 329,85 €499, 269, 10 NIEUWS Kijk voor alle Enjoyhotels op www.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 Bosbranden Griekenland v- S/V Athene werd gisteren wakker on der een dikke laag rook. Ten noor den van de stad woedden 95 bran den. Donderdagavond sloegen ze over de belangrijke snelweg E75 heen, die de stad door midden snijdt. Daardoor wordt dichterbe- volkt gebied bedreigd. Meer dan tienduizend mensen kregen via hun telefoon bericht dat ze per di rect een veilige plek moesten op zoeken. Ook een vluchtelingen kamp werd ontruimd. De snelweg van en naar Thessaloniki werd afge sloten. Ook elders in het land is de situ atie zeer ernstig. Een groot deel van het noordwesten van Evia, niet ver van Athene en na Kreta het grootste eiland van het land, staat in lichter laaie. Honderden inwoners en toe risten renden voor hun leven om vanaf het strand geëvacueerd te worden. De kustwacht bracht meer dan zeshonderd mensen in veilig heid, onder meer met inzet van vracht- en toeristenboten. Ook ho tels en een camping werden ont ruimd. Op het schiereiland Peloponne- sos zijn meerdere brandhaarden. Rondom Olympia, waar vanaf 776 voor Christus meer dan duizend jaar de Olympische Spelen plaats vonden, moesten 32 dorpen wor den geëvacueerd. De historische opgraving kon worden gered. In to taal woedden er in Griekenland gis teren zo'n 150 branden, waarvan er 99 donderdag uitbraken. Meer dan duizend brandweerlie den proberen, samen met het leger en vrijwilligers, de branden te be dwingen. Roemenië, Cyprus, Zwe den, Zwitserland en Frankrijk leve ren manschappen, blusvliegtuigen en ander materieel. Ook Israel heeft bijstand aangeboden. Maar premier GRIEKENLAND VUURZEE Premier Mitsotakis van Griekenland waarschuwt dat het gevaar door de bosbranden nog lang niet geweken is. Nu de wind aantrekt, is het extra oppassen. op waakzaam te zijn, maar ook kalm te blijven. Iedereen, ook toe risten, ontving donderdagavond een alarmbericht op zijn telefoon, waarin werd gewaarschuwd voor extreem gevaar door de bosbran den en niet noodzakelijke reizen worden ontraden. Bossen en par ken zijn in ieder geval tot en met maandag verboden terrein. Verder wees de premier erop dat de bran den, die woeden tijdens de hevigste hittegolf in meer dan dertig jaar, geen eenmalig verschijnsel zijn. ,,We hebben de plicht om ons land tegen de realiteit van klimaatveran dering te beschermen.'' In Athene hapert intussen de stroomvoorziening, met tot giste ren vooral korte onderbrekingen. De netbeheerder kondigde een plan aan om wijken bij toerbeurt af te schakelen, om te voorkomen dat het hele netwerk tegelijk uitvalt. Daarna het redden van bezittingen, de natuur en belangrijke infra structuur. Helaas is het in deze om standigheden simpelweg onmoge lijk om dit alles tegelijkertijd voor elkaar te krijgen'', zei Mitsotakis. Wel blijft de temperatuur voor het eerst sinds lange tijd in grote delen van Griekenland onder de 40 graden. Een lichtpuntje is verder dat er vooralsnog geen slachtoffers te betreuren zijn. Wel zijn enkele brandweerlieden en bewoners met brandwonden en ademha lingsproblemen opgenomen in het ziekenhuis. Mitsotakis riep de Grieken verder Kyriakos Mitsotakis bereidde de Grieken er donderdagavond in een televisietoespraak al op voor 'dat het ergste nog moet komen'. Een aantrekkende wind (tot wind kracht 5-6) bracht gisteren wat broodnodige verkoeling, maar zorgt er ook voor dat vlammen zich mak kelijk kunnen verspreiden in de kurkdroge bossen. ,,Onze prioriteit is altijd om mensenlevens te beschermen. 125J 5 dagen eten, drinken, slapen en entertainment. Alles-inclusief! Enjoyhotel Lanaken Inbegrepen bij uw 5-daagse alles-inclusief vakantie Enjoy Rathaushotel zaterdag 7 augustus 2021 GRIEKEN LAND Olympia (Mir BRON: MAPCREATOR Thijs Kettenis Athene Bewoners van Lasdikas, vlak bij Olympia, zien de branden dichterbij komen. M Ook op het eiland Evia (foto links) en rond Athene houdt het vuur huis. fotos ap epa, reuters Al 25 jaar de scherpste priis! qHq§ inclusief vokonties w^/von ofon r/Wnlran cbnon am A llac-inr+h leiaff Lanaken - Maastricht - Belgisch Limburg 1» VOOR SLECHTS Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! V Ontvangst met warme lunch of koffie met gebak v4x Overnachting met uitgebreid "Enjoy" ontbijtbuffet V 4 x Warme lunch of lunchpakket 4 x Driegangenkeuze menu V Koffiecorner: koffie en thee gehele dag GRATIS V Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS V Bieren, wijnen, fris- en vruchtendranken, jenevers en apfelkorn V Avondvullende entertainment programma's V Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd V GRATIS div. auto-, fiets- en wandelroutes en een lunchpakket V GRATIS uitstapjesboekje t.w.v. €6,95 en gebruik infotheek Saksen - Erzgebergte - Nabij Tsjechië Enjoyhotel Heiderhof Westerwald Tussen Moezel Eifel Obersteinebach VOOR SLECHTS VOOR SLECHTS Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage. 4 Geen boekingskosten 4 Geen toeslag 1-persoonskamer Jt Enjoy garantie: kosteloos omboeken bij negatief corona reisadvies!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10