Dank Ar an 5 in 2019 ondenkbaar leek, is nu werkelijkheid van mijn leven' 'Het was sprint VETTER OOSTERWEGEL Heb jij het ook, of begin ik op m'n 37ste al een oude lul te worden? Gapen, wallen, stiekem een beetje verlangen naar het einde? Een heerlijk sportfeest vind ik het, maar negentien dagen Tokio beginnen bij deze tikgeit ook hun tol te eisen. Kan ook zijn omdat ik me weer eens wat op de hals gehaald had, hoor, als onverzadigbare debutant. Nog even een sport afvinken die ik nog niet beschreven had. Dus met de metro van Nishi-Kasai, via de Tozai Line en de Ginza Line richting het treinstation van Ueno, om daar het boemelt je te pakken naar Saitama. Ander half reizen uur voor een potje oneerlijk basketbal, want natuurlijk had Australië geen schijn van kans tegen Ame rika. Een quootje scoren, de stemming peilen en weer terug naar Tokio, met een voorverhaal voor de finale van zaterdag op zak. Dus ik weer in die boemel, weer een metro en nog een en nog een, want ik pakte een verkeerde lijn bij Toyocho Station, ofMonzen- Nakacho, geen idee meer. En opeens was ik het zat, die drukke stad. Uitgestapt, taxi naar het ho tel, pizza besteld en getikt op m'n dooie akkertje. Morgen nog even naar de wielerbaan, naar het Wil helmus luisteren. Genoeg smaken geproefd hier. Net als jij bij atletiek, blijf ik nu ook bij het bekende. Lekkere deuntjes daar trouwens;-) Fijn, ik had na de taxirit door een donker Tokio eindelijk mijn kop leeg, maar dankzij jou heb ik het deuntje nu weer in mijn gedachten. Ik zal me proberen te concentreren: die vermoeidheid heeft volgens mij niets met leeftijd te maken. 37 zeg je? Annemiek van Vleuten is 38. Zij werd olympisch kampioen tijdrij den en vertelde daarna dat ze best zin had om haar teamgenoten weer te zien in San Sebastian. Nou, dat hebben ze gemerkt. Van Vleu ten won ook die klassieker. Al is het geen schande dat jouw batterij langzaam leeg raakt. Van hot naar her ga je, heen en weer geslingerd in emoties. Een beetje zoals Sifan Hassan, maar dan nét even anders. Zij zegt ook steeds dat ze een beetje moe is als je haar vraagt hoe het gaat. Ik zit nog 'lekker in de wedstrijd', maar heb één hardnekkig probleem: de olym pische hymne die ze keer op keer afspelen bij de podiumceremonie. Prachtig die ontroering van olym pisch kampioenen, voor hen een magisch moment. Maar ik heb in middels zoveel ceremonies meege maakt dat de hymne inmiddels on gewenst in mijn gedachten is ge nesteld als 'Summer Jam' van The Underdog Project in de zomer van 2000. Als ik 's ochtends wakker word, hoor ik de hymne. Als ik in het Olympisch Stadion aan de dag begin hoor ik de hymne. Als ik even wegdroom: ja, de hymne. En nu hoor ik dus ook de hymne, terwijl ik jou schrijf. Ik zet 'Summer Jam'even op. Mis schien helpt dat. Pim vrijdag 6 augustus 2021 Onze olympische debutanten Arjan Schouten en Pim Bijl delen dagelijks hun verbazing over deze bijzondere Olympische Spelen in een heen-en-weer-gesprek. Vandaag aflevering 14: er weer lol in TOT EN MET ZONDAG nw moest inzetten. ,,Het was de sprint van mijn leven.'' Ze hield een seconde over en ver baasde zichzelf. Zo gaat alles veel sneller dan ze verwachtte. Haar debuut met een zevende plaats op de WK twee jaar ge leden was ook al zo'n moment. Nu, in Tokio, is er de volgende stap met een persoonlijk re cord van 6590 punten en brons. ,,Ik heb nooit gedroomd van een medaille op de Spelen. Ik wist dat ik fit was, maar dat het zo goed zou gaan, had ik niet verwacht. Ik kan het nog niet echt beseffen.'' TOKIO Nog nooit had er een Nederlandse op het olympi sche meerkamppodium ge staan. Daar maakte gisteren niet alleen Anouk Vetter, maar ook de pas 23-jarige Emma Oosterwegel een einde aan. Ze begon met één punt achter stand op de Amerikaanse num mer 3 Kendra Williams aan de ontknoping, maar moest op de 800 meter ook de Belgische nummer 5 Noor Vidts in de gaten houden. Vidts deed een alles-of-nietspoging, waardoor Oosterwegel de achtervolging Oosterwegel straalt met het rood-wit-blauw. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49