Van Riessen zware val is 'goed bij' na 3 voor het einde van haar loopbaan, maar knokte terug en vindt nu de bekroning V) ZET U DE WEKKER VOOR.... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant tjes en spuiten in haar lichaam werden gestoken, kastjes op hol sloegen en artsen in paniek raak ten, zal een broeder haar vertellen dat ze een hartinfarct heeft gehad. Dat haar rechterkransslagader voor 99 procent dichtzat. Dat ze is gedotterd. Dat er een stent is ge plaatst, een buisje, dat moet hel pen het bloedvat open te houden. Einde carrière, dacht ze destijds. Ze mocht maanden niet sporten, in afwachting van groen licht, af hankelijk van de schade in haar lijf, die pas na een tijd goed zicht baar was. Het groene licht kreeg ze, maar vlekkeloos liepen de jaren daarna zeker niet. Ze is dan wel nuchter, vol humor en zelfspot, maar probeer het vertrouwen in je lichaam maar eens terug te krij gen, als het je zo in de steek gela ten heeft. Inmiddels kan ze zeggen dat het is gelukt. Dat juist de sport letter lijk haar leven heeft gered. Een jaar geleden, bij een van de regelma tige medische keuringen, kwam naar boven dat haar stent dichtzat. Daar had ze nooit iets van ge merkt. De nieuwe bloedvaten die ze daaromheen aanmaakte door haar trainingen zijn zo sterk, zij hebben de functie overgenomen van het stukje kransslagader dat dichtzit. Ongeloof Deze donderdag tegen het einde van de middag neemt zij zwetend de koppositie over en stampt met bonzend hart én overmacht naar de finish. Om daarna vol ongeloof rond te rijden. Zij, olympisch kampioen. Zij, de mooiste spor tieve overwinning van haar leven. Hoewel, misschien was de echte sportieve overwinning al lang daarvoor binnen. Omdat ze kan zeggen: ,,Ik hoop dat dit een opste ker is voor veel mensen met hart problemen. Dat dat niet per se het einde van je sportieve leven hoeft te zijn, dat je niet achter de gerani ums hoeft te zitten. Ik ben daarvan het levende bewijs." ZIEKENHUIS - vrijdag 6 augustus 2021 GO TOT EN MET ZONDAG hartinfarct naar goud Voor de vroege vogels: drie wedstrijden om speciaal naar uit te kijken. 1. Marathon (v). Nacht van vrijdag op zaterdag, 00.00 uur. Jill Holterman (foto) en Andrea Deelstra zijn de Ne derlandse troeven in Sapporo. Oranje medailles liggen niet voor de hand. 2. Waterpolo. Nederland - Australië (v), zaterdag 04.00 uur. Voor de ware liefhebber, want zelfs de speelsters zelf hebben er amper zin in: Oranje strijdt om de vijfde plaats. 3. Baanwielrennen. Sprint (v), keirin (m) en madison (m), zaterdag 08.30 uur. Veel Nederlandse toppers op de baan. Jan Willem van Schip (foto) en Yoeri Havik wacht de madisonfinale. IZU Baanrenster Laurine van Riessen heeft door haar zware valpartij diverse verwondingen opgelopen. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat bij haar in het ziekenhuis meerdere rib- breuken, een sleutelbeenbreuk en een longkneuzing zijn vastge steld. Van Riessen blijft in het zie kenhuis ter observatie. Van Ries sen ging op het onderdeel keirin op de wielerpiste in Izu onderuit. De 33-jarige baanrenster kwam tijdens haar kwartfinale in aanra king met het achterwiel van de Duitse Emma Hinze, moest naar boven sturen en raakte daarbij de Britse Katy Marchant. Beiden kwamen hard ten val, maar Van Riessen was er het slechtst aan toe. Ze werd per brancard weg- Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen keren vandaag terug op de wielerpiste van Izu voor de halve finales van het sprinttoer- nooi op de Olympische Spelen. Beiden hadden in hun kwartfinale niet meer dan twee heats nodig. Hoogland klopte de Fransman Sebastien Vigier. Lavreysen ver sloeg de Brit Jason Kenny, de olympisch kampioen van 2012 en 2016. De halve finales zijn van daag vanaf 09.10 uur. Jan-Willem van Schip is er niet in geslaagd een medaille te ver overen op het omnium. De 26-ja- rige Schalkwijker was het sloton- derdeel, de puntenkoers, nog be gonnen als tweede in het klasse ment. Maar hij moest uiteindelijk genoegen nemen met plek zes. Laurine van Riessen en Katy Marchant na de val. foto cor vos gebracht en naar het ziekenhuis vervoerd. ,,Ze is goed bij, maar kan zich de val niet herinneren. Wel heeft ze duidelijk kunnen maken dat de pijn vooral haar schouder betreft. De teamarts is bij haar'', meldde een woordvoer ster van de baanploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47