Clubman Bruno Everaert voor O O) CD 12 ZEELAND Geen Vuelta voor Antwan Tolhoek Van Drongelen en Union in DFB-Pokal De Frel op dreef bij Jumpin' De Weel Gevulde prijzenpot bij Goes on Track De talentvolle wielrenster (18) uit Kruiningen maakt een enorme ontwikkeling door. Ze rijdt nu in een professionele omgeving en hoopt zo in de voetsporen van haar idool Chantal Blaak te kunnen treden. WIELRENNEN MAUREEN ARENS Antwan Tolhoek ontbreekt in de Vuelta-ploeg van Jumbo-Visma. De Yersekenaar was daar wel lange tijd voor in beeld. Tolhoek (27) reed in dienst van de Nederlandse profploeg vier keer een grote ronde: twee keer de Giro, één keer de Tour en eenmaal de Vuelta. Eerder in 2021 gaf hij aan op de longlist te staan voor 'Spanje', maar nu is de keuze toch niet op hem gevallen. In juni werd bekend dat de Zeeuwse klimmer in de belangstelling staat van Trek- Segafredo en dat hij waarschijnlijk de overstap maakt naar de Amerikaanse ploeg. Zelf heeft hij dat nog niet willen bevestigen. De Vuelta had een mooi afscheid voor de Yersekenaar bij Jumbo-Visma kunnen zijn. Voetballer Rick van Drongelen uit Axel speelt zondag zijn eerste officiële wedstrijd voor zijn nieuwe club, Union Berlin. De Bundesliga- club neemt het in de eerste ronde van de DFB- Pokal op tegen Türkgücü München, dat uit komt op het derde niveau. Van Drongelen (22) is overgekomen van HSV Hamburg. In de voorbereiding had hij niet altijd een basis plaats. Tegen Athletic Bilbao, de laatste spar ringpartner in de voorbereiding, viel hij in. De competitie in Duitsland begint in het week einde erna. Union Berlin speelt in de eerste ronde thuis tegen Leverkusen. De basisdressuurruiters sloten met aanspre kende scores hun tweedaagse op Jumpin' De Weel in Nisse fraai af. Stephanie de Frel was met Lolita in het overall klassement de beste. De Styliste uit Noordwelle liep in de zonover goten arena van de Weelruiters met de vijfja rige Ferdinand-dochter naar de megascore van 77,00 procent. In M1 werden de oranje erelinten door de enthousiaste Jessica Nijpjes (Sint Laurens) en Wilma Salm (Goes) ge deeld. In Z1 wisselde Wilma Salm in de strijd om het goud stuivertje met Kim Alting uit Veere. Atletiekvereniging AV'56 beloont baanrecords bij de wedstrijd Goes on Track met 100 euro. De kans dat er één of meerdere sneuvelen, is vanavond zeker aanwezig. De Goese club heeft namelijk atleten en atletes aangetrokken die persoonlijke records hebben die scherper staan dan de baanrecords. Goes on Track begint om 19.00 uur. Voor de senioren is er een sprinttweekamp (100 en 200 meter samen) en staan de onderdelen speerwerpen, verspringen en 3000 meter op het programma. De winnaars van de onderde len verdienen sowieso - dus los van de record premies - 120 euro. Kerkhove Smash Zeilers Op de Ooster- schelde zal ko mend week einde voor de veertiende keer om de Charity Cup gezeild worden. Vanuit de haven van Wemeldinge gaan zo'n twin tig boten de strijd met el kaar aan. Kruiningen Hoewel ze nauwelijks wedstrijden bij de junioren heeft kunnen rij den door het coronavirus, is het snel gegaan voor wielrenster Maureen Arens. De achttienjarige renster uit Kruiningen maakte pas afgelopen winter de overstap naar de gerenommeerde opleidings- ploeg NXTG U19, maar haar de buut voor de U23-ploeg is al aan staande. ,,Dat is natuurlijk ontzet tend gaaf", stelt Arens. Dat zij een echte wielerfanaat is, blijkt wel uit deze vakantieperi ode. Vier weken vertoeft ze met haar familie in Frankrijk, maar ze kon het niet laten om tijdens het verblijf een Alpenklassieker mee te pikken. ,,Ik heb deelgenomen aan de Cyclosportive de la Made leine. Zoals de naam al verraadt, bevatte die wedstrijd behoorlijk wat hoogtemeters: 3700. Dat over een afstand van 115 kilometer. Ik finishte als eerste de dame, dus het was een topervaring." De wielermicrobe was dan ook al op jonge leeftijd bij de talent- volle wielrenster aanwezig. ,,Mijn vader en opa hebben ook gefietst, maar nooit wedstrijden. Mijn va der deed meer aan hardlopen en tijdens zijn rondjes ging ik al op negenjarige leeftijd mee op de fiets. Mijn eerste racefiets volgde snel en ik ben uiteindelijk in cate gorie 2 begonnen met wedstrijden. Ik was er dus al vroeg bij." Dat was de eerste jaren nog even wennen, maar vanaf categorie 4 van de jeugdreeksen begon ze te winnen. ,,Toen kreeg ik de smaak te pakken, maar het begint eigen lijk pas allemaal echt vanaf de nieuwelingen. Ik had me voorge nomen om als tweedejaars nieu welinge een plek te veroveren in de nationale selectie. Dat is ge lukt." Verder ontwikkelen in zo'n professionele omgeving zag ik wel zitten uiteraard Achteraf bleek dat van cruciaal belang te zijn. Door de coronacri sis kwam ze evenals de andere ju nioren-dames nauwelijks aan koersen toe. ,,Maar omdat in de na tionale selectie zat, heb ik nog wel het EK en de Watersley Challenge kunnen rijden. Daar bleef het ech ter bij. Jammer, maar je kunt wei nig anders doen dan de knop om draaien en hopen op meer wed strijden als tweedejaars junior." Vertrouwen Ze maakte daarvoor de overstap van WCL Bergklimmers uit Lim burg naar de ambitieuze ontwik- kelingsploeg NXTG Racing. ,,Het vertrouwen van de ploeg heeft toch wel de doorslag gegeven. Hoewel ik als eerstejaars junior natuurlijk nauwelijks koersen had gereden, werd ik na een succesvol trainingskamp met de ploeg toch gevraagd op basis van mijn presta ties als tweedejaars nieuwelinge. Verder ontwikkelen in zo'n pro fessionele omgeving zag ik wel zit ten uiteraard." Het betekende voor haar een be hoorlijke omslag. ,,Ik train nu veel meer samen met andere wielren- sters. Ploegleider Wim Stroetinga probeert er een echt team van te maken. Daarnaast hebben we op papier een mooi wedstrijdpro gramma met onder meer wedstrij den van de Nations Cup. Boven dien hebben we allemaal een ge zamenlijk doel, prof worden. Je merkt dus dat het toch net wat professioneler allemaal is dan bij een clubteam bijvoorbeeld. Be grijp me echter niet verkeerd, ple zier is ook belangrijk. De ploeg is immers van mening dat je vooral moet genieten van je junioren- tijd." De aanstelling van Everaert kon op social media op veel goedkeuring rekenen. ,,In een bepaalde reactie werd mij ook veel wijsheid en ge duld gewenst", lacht Everaert. ,,Maar ik weet redelijk goed wat mij te wachten staat, in 2015 ben ik al eens een jaartje voorzitter ge weest." Destijds maakte Everaert graag plaats voor een opvolger. Die werd Vaak doen mensen dingen voor mij terug omdat ik zelf ook de handjes uit de mouwen steek gevonden in de persoon van Jos de Kooning, maar een onverdeeld suc ces werd dat niet. Vervolgens zaten ook Jan Pleunis en Johnny van Goe- them (als interim-voorzitter) korte tijd op het pluche. Van Goethem zal zich nu weer meer gaan richten op het accommodatiebeheer. Kerngezond Everaert stelt dat HVV'24 ondanks de coronacrisis financieel kernge zond is. ,,Alleen, we hebben echt extra handjes nodig, zowel op be stuurlijk vlak als onder de vrijwil ligers. Zelf ben ik iemand die mak kelijk mensen kan benaderen en vrijdag 6 augustus 2021 WIELRENNEN VOETBAL Stephanie de Frel. foto lucien roelandt PAARDENSPORT ATLETIEK GO 3-12-6 Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove heeft in de eerste ronde van het WTA-toernooi in San José samen met Ro salie van der Hoek met 6-3 6-2 verloren van Krueger/ Montgomery. Komende week start in Sint Jansteen het Smash Open met een zilve ren tintje. Het tennistoernooi van Smash wordt voor de 40ste keer ge organiseerd. Daarbij kan het dit jaar rekenen op 141 spelers in 25 onderde len. Arens j aagt haar droom na bij NXTG Racing Job de Feijter - Maureen Arens (18) Clubman Bruno Everaert is weer voorzitter van zondag-derde klasser HVV'24. De zestiger voert die functie bij de club uit Hulst nu voor de tweede keer uit, want ook in 2015 hanteerde hij de voorzittershamer. Juriën Dam Hulst - Bruno Everaert (voorzitter) O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36