7 vrijdag 6 augustus 2021 stemmend, maar hij denkt liever niet terug aan die periode. ,,Ik heb zelfs nog een week in coma gelegen. Drie weken nadat ik uit het ziekenhuis was, stond ik alweer op de stoep bij Jordy." ,,We zijn heel rustig begonnen, maar je herstelde hartstikke goed", re ageert Bakker. „Inmiddels trainen we alweer ouderwets." 12.00 uur. Bakker moet nog een mail beantwoorden. Vanaf september gaat hij samenwerken met voedingsconsu lent Maartje Diebels. ,,Ze benaderde mij en nadat we een paar keer hebben afgesproken blijken we goed op een lijn te zitten met onze visie op voe ding en gezondheid. Dus we zijn een plan aan het maken om groepjes te gaan begeleiden." 13.00 uur. Het is een komen en gaan van mensen. Inmiddels staat er een man op de weegschaal. ,,Voor de trai ning wegen we altijd even. Na een knieoperatie is zijn doel om kilo's te verliezen en bovenbeenspieren te ver- sterken." Er wordt getraind op een gravity-toestel. ,,Er zit nog steeds wat vocht in de knie, dus de oefeningen voor de beenspieren moeten veilig zijn, daar is dit toestel ideaal voor." Weerstands-elastiek 14.00 uur. Niet alle trainingen zijn bij Bodyline, Bakker geeft ook personal training op locatie. Dit keer rijdt hij naar de Scheldekade, waar een 77-ja- rige man staat te wachten. Bakker heeft een weerstands-elastiek mee ge nomen. Tijdens de wandeling gaat het over de boten in de haven en hoe het gaat met afvallen. ,,De laatste weken blijft het gewicht wat hangen, even kijken waar er winst te behalen valt in het voedingspatroon." Aan de rand van het water doen ze gedurende 20 minuten oefeningen. Veel met het elastiek, maar ook trappetjes op en af stappen en squats op een bankje. 15.00 uur. Twee uurtjes vrije tijd, waarin Bakker naar huis gaat. Hij doet een powernapje van 20 minuten, voor In iedere training die ik geef laat ik alle spieren van het lichaam trainen - Jordy Bakker de zekerheid zet hij een wekker op zijn telefoon. ,,Het helpt me om fit de avonduren in te gaan." Na zijn rust moment maakt hij een groene salade klaar voor het avondeten. 17.00 uur. Terug 'op de zaak'. Een vrouw, die al tien jaar wordt getraind door Bakker, begint aan haar 'circuit', zoals ze het zelf noemt. Ze blijkt erg competitief. ,,We tellen altijd hoe vaak ze touwtje kan springen of op een step kan lopen in 45 seconden. Dat soort oefeningen maken het meetbaar of ze haar niveau vast kan houden." Vandaag kan ze opgetogen naar huis, want ze haalt het om meer dan 100 keer te springen. ,,De con stante uitdaging is om doelen te ge ven die net haalbaar zijn." 19.00 uur. Nadat nog enkele klanten hun trainingsuren gemaakt hebben, staan er een man en vrouw en één van hun zonen klaar voor de 'aftrap'. ,,Na een zwaar verlies op privégebied helpt de training om zich even weer iets beter te voelen." De mannen be ginnen bij het bankdrukhoekje. ,,Dit blijft een favoriete oefening, omdat je hier goed kunt meten of je sterker wordt." Na een uurtje bikkelen en zweten zijn alle spieren getraind en kunnen ze weer voldaan naar huis. 20.00 uur. Ondertussen zijn een broer en een zus al bezig. Ze hebben zelf al een half uur opwarming ge daan en krijgen nu de aandacht van Bakker. ,,Allebei trainden ze al eerder bij me, bij de jongeman is er weer iets meer gewicht bijgekomen en de zus is bevallen. Daarom hebben ze nu een pakket van twaalf trainingen af genomen." Eerst gaan ze op de weeg schaal. Het gewicht blijkt er moeilijk af te gaan. ,,We evalueren waar er nog winst behaald kan worden." Als alle trainingen er op zitten en iedereen naar huis is, maakt Bakker de ruimte schoon. ,,Straks nog even wat tv kij ken en dan snel naar bed. Morgen ochtend om zeven uur wacht de vol gende klant alweer." GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31