I Lintje 'want ik kon toch niet stilzitten' VanCadsand 5 Abseilen in de Grote Kerk in Veere Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Slaapcomfort Emile Calon Veere Deze zomer kan er weer abgeseild worden in de Grote Kerk. Zo kun nen de bezoekers zelf echt op avontuur gaan en krijgt de 'Expe rience voor dromers en avontu riers' een extra dimensie. Het ab seilen is redelijk populair, zo ver tellen Mike Frietman en Simone Dekker van Nature Trail, het be drijf dat het abseilen organiseert. Vorig jaar gingen gemiddeld zo'n twintig mensen per dag omlaag. ,,De drukste dag hadden we 38 deelnemers." Het gaat volgens hen vooral om mensen die de wervende borden bij de kerk zien en spontaan be sluiten dat ook maar eens te doen. De oudste deelnemer tot nu toe is een mevrouw van 83. Mike ,,Ze kwam hier samen met haar klein dochter. Ze wilden dit ook eens meemaken want ze ondernemen samen allerlei spannende uitstap jes." Na het passen en vastzetten van een veiligheidsgordel en helm be klimmen we de trap van de kerk toren en via een zolder waar 's winters vleermuizen hangen, be reiken we het abseilbalkon. Dat is ook het moment dat duidelijk is hoe diep 35 meter is. Simone: ,,'O shit', horen we hier dan ook vaak." Ze geeft aan dat op dat mo ment sommigen besluiten toch maar met de trap omlaag te gaan. Na even wat praten over de kerk controleert Mike nogmaals de veiligheidsgordel, legt rustig uit wat ik moet doen, bevestigt de touwen, controleert opnieuw en nodigt mij vervolgens uit over de reling te stappen. Vervolgens moet ik, het spannendste mo ment, mij langzaam achterover laten zakken tot mijn benen een hoek van negentig graden met de muur maken. Het volgende mo ment hang ik aan het touw en kan ik mij langzaam op eigen tempo laten zakken en echt genieten van het uitzicht op de enorme kerk, de kunstwerken die daar hangen en de bezoekers. Cees van Noord beziet liefdevol hoe zijn vrouw Nellie het lintje, behorend bij de koninklijke on derscheiding Lid in de Orde van Oranje Nassau, op zijn revers speldt in de raadzaal van het Mid delburgse stadskantoor. Voor zijn tomeloze inzet als vrijwilliger bij de Voedselbank Walcheren en de Ontmoetingskerk in Middelburg. ,,Och, ik kon gewoon nooit stil zitten", zegt de hoogbejaarde vrij williger laconiek. ,,Nee, inder daad'', valt zijn vrouw Nellie hem bij; „Altijd iedereen hel pen." Glimlachend: „En werken in je moestuin.'' Na zijn pensionering bij Hoechst in 2004 was Van Noord wekelijks bij het krieken van de dag te vinden in de Voedsel- bank Walcheren. ,,Vrij- dags om vijf uur op staan, op de fiets en om zes uur daar zijn. Toen ik hoorde van de oprich ting ervan heb ik me direct aange meld. Sorteren, inpakken en uit delen. Ik was er samen met Wally altijd als eerste. Erg mooi en dank baar werk dat ik helaas nu niet meer kan doen. Daar kwam plots een einde aan.'' Van Noord is na melijk ongeneeslijk ziek. ,,Ik heb een mooi leven gehad en ik ben dankbaar voor alles wat ik heb kunnen doen. Ook voor de kerk." Sinds 1995 is Van Noord bij de Ontmoe- tingskerk in Middel burg verantwoordelijk voor de telling van col lectegeld en bonnen, de weekbrief en de kerke lijke magazines elke maand. 'Een constante factor, zich onvermoeibaar inzettend voor anderen', kenschetst burge meester Harald Bergmann zijn stadsgenoot in zijn toespraak tij dens de uitreiking. IN HET AANLEGGEN VAN UW COMPLETE TUIN De mooiste boxsprings én matrassen in prijs verlaagd matrassen vrijdag 6 augustus 2021 WA Aan een touwtje op 35 meter hoog 35 meter is echt heel diep. Dat merk je pas goed als je hoog in de toren van de Grote Kerk in Veere hangt en alleen een touw voorkomt dat je zoveel meter naar beneden valt. Tegelijker tijd zorgt dat hangen aan dat touw voor een heel bijzondere ervaring voor een kerkganger. Langzaam laat verslag gever Emile Calon zich zakken tot zijn benen een hoek van negentig gra den met de muur maken. Mike Friet man geeft aanwijzingen en Simone Dekker (l) houdt alles in de gaten. Geen bezoek aan oude vrien den donderdagmiddag, maar wel een koninklijke onderschei ding voor de 84-jarige Middel burger Cees van Noord (foto). Zijn blauwe ogen twinkelen als hij vertelt over zijn leven als vrij williger. Annemarie Zevenbergen Middelburg GRONDWERK BESTRATING MD ZIE WWWJAN-GBM.NL I O Jan-GBM V.O.F Middelburg Een bijzonder zicht op het interieur van de monumentale kerk. FOTO'S LEX DE MEESTER VAN CADSAND SLAAPCOMFORT Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand T 0113-405017 I www.binnenuit.nl/cadsand 30XSPWNGS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29