üHF I £3 \\\m \wL i Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! ZEELAND 3 21 BOUWSPUL Download de PZC app u UK M schappen steeds leger. Balken heb ben we bijna niet meer. Dakplaten al helemaal niet. Daar is moeilijk aan te komen. Deuren en zeker pa neeldeuren zijn ook gewild. Zo'n deur kost drie tientjes. Daar kun je niet voor sukkelen toch?" In de loods kuieren twee rijpere heren langs tweedehands cv-ke- tels, geisers, elektra, keukenbla den, keukenkastjes, sanitair, kra nen, deurbeslag, binnendeuren en Een gebruikte balk is gemiddeld een kwart duurder geworden kunststof schoorstenen. Ze ver trekken met een keukenkastje en een paneeldeur. Een medewerker helpt een handje om de spullen in de auto van Leen te zetten. Jafet Gonzalez en John Govers hebben een metalen tuinhek op de kop ge tikt. Het past net in het aanhang- wagentje. Uit de brand Gewapend met een rolmaat neust Lianne de Witte uit Wol- phaartsdijk buiten tussen de kozij nen. ,,We zijn een oud huisje aan het verbouwen. Er komt onder meer een verdieping op. Omdat we op termijn een nieuw huis willen bouwen, proberen we dit project zo goedkoop mogelijk uit te voeren. Ik zoek hier een kozijn van 1,20 meter breed en 1,08 meter hoog, met raampjes erin die open kunnen. Het hoeft niet exact de maat te zijn, als het maar in de buurt komt. Als ik zoiets kan vinden, ben ik voor weinig geld uit de brand." Een half uur later laadt ze drie ko zijnen in. Relatief voor een habbe- krats, glundert ze. Buurjongen Se- bastiaan van den Bosse helpt met inladen. De Witte: ,,Thuis ruimt hij puin bij ons. Een paar extra handen is altijd welkom en hij verdient zo een zakcentje." Sebastiaan spaart namelijk voor een brommer. Ook zijn motorbootje kost geld. ,,Ik heb geld nodig voor benzine." De prijzen van sloopmaterialen volgen de markt voor nieuw bouw materiaal. Niet alles gaat meer weg voor een appel en een ei. Otte: ,,Een gebruikte balk is gemiddeld een kwart duurder geworden. Under- layment gaat weg voor de prijs van wat het destijds nieuw kostte. Er mankeert doorgaans weinig aan. Vroeger besteedden we er aandacht aan door resten bitumen eraf te schrapen en spijkers eruit te trek ken. Daar hebben we geen tijd meer voor. De klant mag dat nu zelf doen. Ach, het is niet veel werk en je ziet dat die platen nog mooi zijn. Het heeft gelegen, niet geleden." Beter dan nieuw Otte zegt dat sommige bouwmate rialen zelfs beter zijn dan nieuwe. Om dat te bewijzen, draaft hij naar een stapel kloeke balken. ,,Til deze balken maar eens op. Dit is zwaar hout, ouderwetse kwaliteit. Wij vragen er 5 euro per meter voor. Een nieuwe kost 9 euro per meter en als je geluk hebt, is die niet krom. Tel uit je winst." Dat doet Bert Braamse uit Nisse zeker. Hij renoveert zijn schuur en heeft daarvoor net een partij vloer planken en enkele balken gekocht. ,,Ik ben bewust bezig met recy cling. Ik heb al een ecowoning. De schuur wil ik daarom het liefst op knappen met gebruikt materiaal. Dat is beter voor het milieu. De prijzen zijn hier ook nog redelijk." Hij laat wel een vrachtwagen ko men om de partij hout te vervoe ren. Grijnzend: ,,Ik kan dit moeilijk op mijn rug meenemen naar Nisse." Winkeldochters kennen ze niet in de tweedehands markt. ,,Eigen- lijk kun je alles verkopen", zegt Otte. Of alles ook naar behoren werkt, cv-ketels en elektra bijvoor beeld, is niet met een schaartje te knippen. ,,In principe moet alles werken, maar we kunnen niet elk product controleren. En ja, bij ons is het garantie tot de voordeur." Nieuw inde PZC app vrijdag 6 augustus 2021 i jBs^Sfc - i iisSïSi i iiiirtV.; Lianne de Witte en Sebastiaan van den Bosse meten welk kozijn te gebruiken is. «nkegro Een medewerker zeult met balkjes in het magazijn. - Dennis Otte, locatiemanager Sinkegroep Jafet Gonzalez en John Go- vers laden een metalen tuinhek in. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Kijk op de site bij /video Stormloop op gebruikt bouwmateriaal Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. 1 Veere Licht bewolkt 1 Max 19"/Min 13" Cwewïaza 9 Toon weer op jouw locatie Jocatie toe en krijg een veel k ider weerbericht (met 0-3 slag en wind) 20* 10° NNW2 20* 10° WZW 3 21* 13s NN0 2 22' 15* NN0 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27