s? Die corona-app hoort te werken Nazomerfestival gaat gewoon door Huisdieren 2 Er is een run op gebruikt bouwmateriaal. In de reguliere handel zijn materialen vaak niet te krijgen of heel duur geworden. Maar ook sloophout begint op te raken. SCHAARSTE RUN OP TWEEDEHANDS Commentaar et gele vaccinatieboekje? Geen enkele status, nergens voor nodig, zei minister Hugo de Jonge dit voorjaar nog. Er komt een app. De Jonges uitspraak spoorde veel Nederlanders aan om voor de zekerheid juist wél zo'n papieren bewijs van vaccinatie te bestellen. De GGD was en is niet te beroerd om de nodige stickers en stempels in het boekje te zetten. Het wantrouwen tegen de digitale dienstverlening van de overheid blijkt niet helemaal onterecht. De GGD Zeeland alleen al krijgt dagelijks tientallen telefoontjes van mensen die wél ge vaccineerd zijn, maar het vaccinatiebewijs niet op de Corona Check App kunnen zetten. De helpdesk van de landelijke GGD heeft extra krachten in moeten huren. Al sinds de invoering van de app lukt het dagelijks duizen den Nederlanders niet hun vaccinatiebewijs op te halen. Dat is onaanvaardbaar. De Corona Check App is geen vrijblijvend, handig speeltje. De overheid stelt het tonen van een coronabe- wijs, zoals de QR-code in de app, als voorwaarde voor toegang tot evenementen. En het is een aanvullend, verplicht reisdocu ment voor wie zonder testen binnen de EU de grens over steekt. Gelukkig hebben we het gele boekje nog, zullen sommi gen denken. Maar het blijft een gok of autoriteiten het als vac cinatiebewijs accepteren. Die app hoort gewoon vlekkeloos te werken. Punt. Het is te gek voor woorden dat computerproble men bij de overheid mensen in hun vrijheid beknotten. Het blijft een gok of autoriteiten in Europa het gele boekje als bewijs van vaccinatie zullen accepteren Theaterproductiehuis Zeelandia, organisator van het festival, merkt dat er verwarring is over welke fes tivals nu wel of niet doorgaan. Ze ker omdat het ZNF een meerdaags evenement is en al binnenkort is, denken veel mensen dat het festival niet kan worden gehouden. Toch gaat het door. Dat mag omdat het gaat om voor stellingen en optredens waarbij de bezoekers een zitplaats hebben, op anderhalve meter van elkaar. Testen voor toegang is daardoor niet nodig. Wel is het noodzakelijk vooraf kaarten te kopen, zodat bezoekers ALMANAK De konijnen en kippen van de Hulsterse zijn ongekend popu lair. De Hulsterse wenst af en toe dat ze zelf een konijn is. Als er bezoek langskomt, wordt er geen bos bloemen of fles wijn meegenomen maar krijgen de dieren vaak een presentje. Als er grote pakketten aan huis wor- zijn geregistreerd. Per voorstelling is er een beperkte capaciteit voor publiek. Het Zeeland Nazomerfestival be gint dinsdag 24 augustus en duurt Bezoekers hebben bij optredens zitplaats op 1,5 meter van elkaar tot en met zaterdag 4 september. Er zijn voorstellingen verspreid over diverse locaties in de provincie. Verder legt de tjalk Vrijbuiter als varend festivalhart elke dag in een Zeeuwse haven aan. Peter Slager en Broeder Dieleman stellen een pro grammering samen voor op het schip. den bezorgd is het ook meestal voor de nijnen: heerlijk geurend kruidenhooi in allerlei delicate smaken zoals peterselie-roze- bottel. Een familielid appt dat ze langs komt wat met lekkers. Oud brood, blijkt even later. ,,Voor de dieren natuurlijk, wat dacht je anders?" In de race voor 'Allermooiste vestingstad' Gitta Luiten tijdelijk directeur Erfgoed Zeeland GROEDE Vliegen over de stormbaan Bouwhout is schaars of gewoon niet leverbaar. Dat leidt tot een run op sloophout, maar ook bij de han delaren in gebruikte bouwmateria len raken de schappen met de dag leger. ,,Balken zijn zo goed als op. Pas na de bouwvakantie komt er weer iets binnen." Ook gisteren reden bedrijfsbus- jes en terreinauto's met aanhanger af en aan op het terrein met twee dehands bouwmaterialen van de Sinkegroep en Sturm en Dekker. Locatiemanager Dennis Otte rent van de ene naar de andere klant. Elke dag is er een stormloop van particulieren, zzp'ers en reguliere bouwbedrijven. ,,Voor de pande- mie hadden we elke week wel een paar rustige dagen. Nu is het de hele week behoorlijk druk. Ook aanne mers komen vaker langs als ze geen nieuwe materialen te pakken kun nen krijgen. Ze zitten soms met de handen in het haar, want ze moeten door met hun bouwproject." De bouw is booming in Zeeland. Aannemers en zzp'ers krijgen het niet aan gepantoffeld. Sinds de eer ste coronagolf zijn mensen zelf ook aan het klussen geslagen. Renovatie van het huis, een aanbouw of een nieuwe schuur. In de reguliere bouwmarkt grijpen ze steeds vaker mis. Of ze schrikken van de prijzen die door het wereldwij de tekort aan bouwmaterialen door het plafond schieten. Tweedehands is dan het alternatief. Marktplaats Balken, vloerplaten, dakplaten, ko zijnen en voor- en achterdeuren. Iedereen kan online zien wat er ligt, want de Sinkegroep en Sturm en Dekker zetten de voorraad op Marktplaats. Gewilde materialen zoals hout en vloerplaten zijn in een mum van tijd weg. Er gaat meer de deur uit dan er binnen komt, zegt Otte: ,,Voor ons aanbod zijn we afhankelijk van wat er uit gesloopte panden komt. De aan voer kan de vraag momenteel niet bijbenen. Daardoor raken onze T'*--* vrijdag 6 augustus 2021 Het Zeeland Nazomerfestival (ZNF) gaat door. Bezoekers heb ben geen toegangstest of vacci natiebewijs nodig. Rolf Bosboom Middelburg Tip? redactie@pzc.nl HULST Hulst is door ANWB- leden verkozen tot een van de vijf mooiste ves tingsteden van het land en in de race voor de titel 'Allermooiste vestingstad van Nederland'. Hulst werd door 70.000 ANWB-leden gekozen, samen met de steden Dokkum, Gorinchem, Sit- tard en dorp Bourtange. De uiteindelijke winnaar wordt maandag 16 au gustus gekozen door een jury die bestaat uit histo ricus Maarten van Ros- sem, historicus en onder zoeker Jaap Evert Abra- hamse en Marieke Haaf- kens namens de ANWB. MIDDELBURG Gitta Luiten is aan de slag gegaan als interim directeur-bestuurder bij Erfgoed Zeeland. Zij volgt Wim Scholten op die sinds vorige week met pensioen is. Luiten was jarenlang directeur van de Mondriaan Stich ting. Sinds begin dit jaar is zij partner Cultuur Erfgoed bij adviesbureau BMC. De raad van toe zicht van Erfgoed Zee land heeft ervoor geko zen de functie op tijde lijke basis in te vullen. De raad wil afwachten wat de gevolgen zijn van het nieuwe cultuurbeleid van de provincie. Springen tot je een ons weegt, het kan van mor gen tot en met maandag op Spring in 't Park bij Groede Podium. Er komt een stormbaan van 150 meter lang te staan, de grootste van Zeeland. De kinderen (vanaf 1, 20 meter) gaan springend, klimmend en vliegend over de baan. Voor kleine kids zijn spring kussens opgebouwd. Er zijn blokken van drie kwartier, zodat iedereen de kans krijgt om mee te doen. De stormbaan is geopend van 10.30 uur tot 18.00 uur. Meer in formatie over tickets op groedepodium.nl. Frank Balkenende Goes .■'•-r.vi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26