Voor een ritje met de trein hoef je de deur niet uit Hoger ziekteverzuim en quarantaines in vakantieperiode Personal trainer Jordy Bakker Wielrenster Maureen Arens Nicolet van Harn genoot gisteren samen met echtgenoot Jan van een bijna echt treinreisje dat ze maakte in zorgcentrum Ter Weel in Goes. Daar hebben de NS en Alzheimer Nederland een treincoupé nagebouwd. Op een scherm, in de vorm van een treinraam, werd een opname van een treinrit op het Zeeuwse spoor afgespeeld. Zo leek het allemaal net echt. Nicolet lijdt aan dementie. Het is de bedoeling dat de nagebootste treinrit haar en lotgenoten even uit de dagelijkse sleur haalt en wellicht zelfs herinneringen naar boven brengt. Navraag bij enkele Zeeuwse organi saties voor ouderenzorg levert een gemengd beeld op. ZorgSaam in Zeeuws-Vlaanderen ziet zowel on der medewerkers van de thuiszorg als in de verpleeg- en verzorgings huizen een hoog ziekteverzuim. ,,Het is lastig om roosters rond te krijgen." Ondanks de vaccinatie campagne hebben medewerkers nog steeds te maken met quarantai nes. Soms moeten ze wachten op een testresultaat nadat ze in nauw contact zijn geweest met iemand die positief getest is, soms hebben ze zelf een positief testresultaat ge kregen. ZorgSaam zegt dat desondanks de zorg er niet onder lijdt: ,,Ieder- een zet zijn beste beentje voor zo dat we toch kwaliteit van zorg kun nen blijven leveren. Het is dus hard werken voor de zorgwerkers die nog niet op verlof zijn. In het belang van hun cliënten doen ze dat", al dus woordvoerder René Maas. Bij SVRZ ligt het verzuim gemid- deld iets hoger dan vorig jaar en voorgaande jaren, laat Stefanie Fas- saert namens SVRZ weten. ,,Dat Quarantaine zal bij terugkeer van vakanties naar verwachting toenemen maakt het uiteraard lastiger om roosters rond te krijgen in de zo merperiode wanneer veel mede werkers verlof opnemen. Een jaar corona heeft daar wel enige invloed op, maar wat precies die invloed is, is moeilijk vast te stellen. Maar tot nu ondervinden we geen grote pro blemen. We hebben daar maatrege len voor om dit goed op te vangen." Zo worden bijvoorbeeld medewer kers van een ene locatie tijdelijk op een andere ingezet. Maar dit is slechts sporadisch, aldus SVRZ. Coby Traas, directeur-bestuur der van zorgorganisatie Ter Weel, merkt dat de problemen om vol doende medewerkers aan te trek ken toenemen. Het ziekteverzuim bij Ter Weel is nu 8,5 procent, wat volgens Traas nog onder het lande lijk gemiddelde ligt. ,,De besmet tingen vallen mee. Er zijn er bijna geen. Maar quarantaine zal bij te rugkeer van vakanties naar ver wachting toenemen." Geen uitzendkrachten In Cederhof in Kapelle kan alle noodzakelijke zorg in het verpleeg huis en de thuiszorg nog geleverd worden, zegt directeur-bestuurder Inge van den Boomen. ,,We mer ken wel dat uitzendkrachten niet te krijgen zijn. Toch hebben we onze mensen dringend geadviseerd om toch vooral vakantie te nemen. Ze hebben een pittige coronaperiode achter de rug. Het is belangrijk dat ze even tot rust komen en kunnen bijtanken. Wie weet wat ons in het najaar weer te wachten staat." 'Ik mag mensen helpen hun doelen te behalen' hoopt in voetsporen van haar idool Chantal Blaak te treden It vrijdag 6 augustus 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl j Kijk op de site bij /video FOTO MARCELLE DAVIDSE Roosters in zorg zijn uitdaging De zomerperiode is elk jaar al een uitdaging voor de rooster makers in de ouderen- en thuis zorg, maar corona zorgt dit jaar voor een extra uitdaging. Dat komt door een hoger ziektever zuim en quarantaines. Theo Giele Middelburg - Coby Traas, Ter Weel ZEELAND6 ZEELAND 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25