Privé een mysterie, op de baan een rasatlete Sportzomer Deltavariant gevaarlijker voor vrouwen in verwachting Walcheren Alleskunners van de atletiek excelleren Van hartinfarct naar goud in zes jaar tijd Run op sloophout MEDAILLEKANSEN VANDAAG Baanwielrennen, sprint (m) Hoogland en Lavreysen domineren het sprinttoernooi. Wordt het een Nederlands onderonsje om goud? Hockey, finale (v) om 12.00 uur Alleen titel telt voor Oranjevrouwen in de eindstrijd tegen Argentinië Baanwielrennen Kirsten Wild en Amy Pieters gaan voor plak op de koppelkoers (10.15 uur) Atletiek Wat kunnen Schippers co in de finale van de 4x100 meter? (15.30 uur) ,,In het ergste geval wordt hun baby zelfs eerder gehaald, terwijl de moeder aan de beademing op de ic ligt.'' Afgelopen week lagen in het UMC Utrecht vier zwangere vrou wen met corona. Een actueel lande lijk overzicht is er niet, maar ook in andere Nederlandse ziekenhuizen zijn volgens Bloemenkamp afgelo pen weken meer zwangere vrou wen met corona opgenomen, van wie een aantal op de ic. In Engeland, waar de deltavariant van het coronavirus eerder domi nant werd, is die trend al langer te zien. Dat zwangeren met corona meer risico lopen om ernstig ziek te worden, werd dit voorjaar ook in Nederland duidelijk. Uit nieuwe cijfers blijkt nu dat de deltavariant van het virus zwangere vrouwen nog vaker ernstig ziek maakt. Tij dens de eerste golf was 24 procent van de Britse zwangeren die in het ziekenhuis werden opgenomen er zo slecht aan toe, dat zij onder meer zuurstof nodig hadden of op de ic belandden. Bij de deltavariant loopt dat percentage op tot 45 procent. In Engeland werden vorige week on geveer tweehonderd zwangere vrouwen met Covid-19 in het zie kenhuis opgenomen. Geen vaccinatie 99 procent van de Britse zwangeren die in het ziekenhuis werden opge nomen, was niet gevaccineerd. ,,In Nederland zien wij hetzelfde beeld'', zegt Bloemenkamp. Hoe hoog de vaccinatiegraad onder zwangeren in Nederland is, is niet bekend. Sinds mei adviseert het RIVM alle Nederlandse vrouwen die zwanger zijn om zich wel te la ten vaccineren. De mRNA-vaccins van Pfizer en Moderna zijn voor zwangeren en hun ongeboren kind veilig en effectief bevonden. Niet alle zwangeren worden door hun verloskundige of huisarts ech ter goed over vaccinatie geïnfor meerd, zegt Bloemenkamp, die zwangeren oproept om zich te laten inenten. Ze begrijpt dat zwangeren daar soms huiverig voor zijn. ,,Het alternatiefis om geïsoleerd te leven. We zien dat de deltavariant die nu rondwaart voor zwangeren een groter risico is.'' P7 vrijdag 6 augustus 2021 Trainingsmaatjes Vetter en Oosterwegel pakken zilver en brons op de zevenkamp Baanwielrenster Braspennincx verrast met titel opdekeirin Sifan Hassan kan vanmiddag geschiedenis schrijven als ze voor haar tweede gouden atletiekmedaille gaat. 'Ze is nogal eigenzinnig, maar doet alles voor haar sport.' P4 Bert heeft nog wat planken op de kop getikt Halve finales en finale vanaf 09.10 uur Zwangeren vaker besmet De deltavariant van het corona virus lijkt gevaarlijker voor zwan gere vrouwen. Afgelopen weken zijn meer zwangere vrouwen met corona in het ziekenhuis op genomen. „Deze vrouwen zijn niet gevaccineerd. Ze hebben geen onderliggend lijden, maar worden toch heel ziek'', zegt hoogleraar Verloskunde Kitty Bloemenkamp (UMC Utrecht). Annemieke van Dongen Josselin Gordijn Utrecht Hollands zomerweer 21°C NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 555554 OOSTERWEGEL oosterwegel 1500 meter, finale (v): 14.50 uur ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1