Gratis verzending 12 NIEUWS CORONA REGELS Het voetbalseizoen begint weer met de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Terwijl vrijwel alle festivals zijn afgelast, mogen er wel tienduizenden supporters het stadion in. Niet iedereen snapt de logica daarvan. LOSSEBLADEN.NL/WLS vrijdag 6 augustus 2021 publiek toegestaan. In stadions mag twee derde van de stoeltjes worden bezet. Toeschouwers hoeven ook niet per se 1,5 meter afstand tot elkaar te houden. Er zijn wel een aantal regels. Zo moet iedereen bij de ingang worden gecontroleerd: wie geen vaccinatie bewijs, herstelbewijs of negatieve coronatest kan laten zien, mag niet naar binnen. Bij de strijd om de Johan Cruijff Schaal mogen voor het eerst ook weer supporters van de tegenpartij aanwezig zijn bij een voetbalwed strijd. In het Ajax-stadion kunnen normaal 55.500 supporters. In ver band met de coronamaatregelen zijn het dit keer 25.000 Ajax-supporters en 1600 supporters van PSV. Als de voetbalcompetitie volgende week weer begint, zullen de meeste clubs het maximaal aantal van twee derde binnenlaten. 2 Waarom is er zo'n groot verschil met festivals? Het woord waar het in dit geval om draait is: stoeltje. Het kabinet wil voorkomen dat mensen opeengepakt en door elkaar heen gaan staan dansen en springen zodat mensen elkaar mas saal besmetten. Want ook wie al volle dig gevaccineerd is, kan het coronavi rus aan een ander overdragen. Om dat risico tot een minimum te beperken, heeft het kabinet vooralsnog bijna alle grote festivals verboden. Dat zijn bo vendien evenementen waar vaak jon geren komen die lang nog niet alle maal volledig zijn gevaccineerd. Het enige wat door mag gaan zijn evene menten waarbij maximaal 750 bezoe kers komen die allemaal aan de ingang worden gecontroleerd op een test- dan wel vaccinatiebewijs. Ook moet het festival volledig in de openlucht plaatsvinden, alleen een afdak is toe gestaan. Mocht een festival als bijvoorbeeld Lowlands ervoor kiezen om van het festival een zogeheten 'geplaceerd evenement' te maken (lees: iedereen op een aangewezen stoeltje te laten zitten waarbij voldoende afstand van elkaar kan worden gehouden) dan zou het wel door mogen gaan. Maar omdat dat in de praktijk niet werkt of omdat door dit soort extra regels een concert niet rendabel kan worden georgani seerd, zijn vrijwel alle zomerfestivals afgelast. 3 Maar bij voetbalwedstrijden wordt toch geschreeuwd en gejuicht? En blijven supporters braaf op hun Den Haag Diverse artiesten klaagden deze week dat ze het niet uit te leggen vinden: in een stadion mogen tienduizenden voetbalsupporters zitten terwijl er bij een popconcert maar 750 mensen mogen komen kijken 'ook als ze zit ten'. Dat laatste klopt overigens niet, maar de verzuchting is wel begrijpe lijk. Terwijl het kabinet vrijwel alle festivals deze zomer heeft verboden, zitten er komend weekend bij het duel om de Johan Cruijff Schaal bijna 27.000 toeschouwers in de Amster dam Arena. IWat zijn precies de regels voor een voetbalwedstrijd? Bij professionele sportwedstrijden is Hans van Soest Kom helemaal in vakantiestemming met dit frisse zomernummer van Wonen Landelijke Stijl. Binnenkijken in zomerse huizen in Nederland, België, Italië en op Bali, ontvang stylingtips om je huis in vakantiesfeer te brengen en we helpen je op weg bij je zoektocht naar de perfecte vloer en badkamer. NUINDE WINKEL OF BESTEL OP Juichen in het stadion mag dan weer wel Vakantie mood A way of living

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12