Letsch optimistisch voor debuut tegen Dundalk Feyenoord is niet in vorm, maar trainerArne Slot maakt zich geen zorgen 11 CONFERENCE LEAGUE DERDE VOORRONDE Feyenoord maakte in de voorbereiding nog weinig indruk. Toch verwacht coach Arne Slot dat zijn elftal vanavond tegen FC Luzern iets laat zien. ,,Nee, het gaat nog niet fantastisch. Maar iedereen ziet waar we vandaan komen." DENNIS VAN BERGEN Arne Slot heeft zojuist in alle ernst de zinnetjes gezegd die je als Fey- enoord-coach hoort te zeggen voorafgaand aan een belangrijke wedstrijd, als op zijn gezicht plots een glimlach doorbreekt. Of trainer zijn van een Nederlandse topclub ook niet gewoon leuk is, wordt hem gevraagd. ,,Natuurlijk is het leuk, hartstikke leuk", antwoordt hij dan, een etmaal voor het duel met FC Luzern van vanavond. ,,Zie ik eruit alsof ik het met leuk vind?" Het ging de laatste maanden over van alles bij Feyenoord. Over Steven Berghuis die, zonder dat Slot hem ooit persoonlijk verwel komd had, vertrok naar Ajax. Over de onvermijdelijke geldzorgen in de Kuip, alwéér. Over het spel tegen ADO Den Haag, PAOK Saloniki en FC Drita (tweemaal) dat nou niet bepaald opwindend was. Het is, zou je zeggen, niet de zachtst denk bare landing voor een nieuwe coach. Zeker niet voor een coach die met zijn 42 lentes nou nog niet be paald de levenservaring heeft van Leo Beenhakker. Desondanks maakt Slot in Luzern allerminst de indruk van een nu al gebroken man, zoals Jaap Stam nog niet zo lang geleden in Rotterdam-Zuid. Begrip ,,Weet j e", zegt Slot in de Swisspor- arena, die wel iets weg heeft van De Vijverberg en vanavond bevolkt wordt door naar schatting 3000 toeschouwers, ,,de druk is groot bij Feyenoord. En dat móet ook bij een topclub. Maar ik voel vooral heel veel begrip. Van technisch direc teur Frank Arnesen, van de suppor ters; van iedereen eigenlijk. Logisch ook, denk ik. Want we komen na tuurlijk wel ergens vandaan, hè. En dan doel ik niet alleen op dit sei zoen, maar ook op het voorgaande." Die wedstrijd tegen Drita komt niet overeen met het beeld dat ik dagelijks op de trainingen zie CHAMPIONS LEAGUE A Uitslagen/programma En toch laat Slot er geen misver stand over bestaan waarvoor hij en zijn elftal - waarin centrale verde diger Gernot Trauner vanavond of ficieel debuteert en Leroy Fer ver moedelijk vanaf de bank start - naar regenachtig Zwitserland is afge reisd: Feyenoord moet het hoofd toernooi van de Conference League bereiken. En dat kan, denkt Slot, ondanks het feit dat de Rotter damse club nog allerminst over tuigt. ,,Ik ben het met de criticasters eens die vinden dat we tegen FC Drita heel slecht verdedigd hebben, maar ik durf ook te zeggen dat die wedstrijd niet overeenkomt met het beeld dat ik dagelijks op trainin gen zie. Geloof me: Feyenoord kan nog zóveel beter, zeker nu Trauner erbij is en Alireza Jahanbakhsh steeds fitter wordt. Dat gaan we te gen Luzern laten zien." Tegen de Zwitserse club, waar oud-Feyenoorder J ordy Wehrmann onder contract staat, hoopt Slot dat zijn ploeg zich met name in verde digend opzicht stabieler manifes teert dan de laatste weken het geval was. Aan zijn aanvallende intenties zal hij in elk geval weinig concessies doen. ,,Omdat ik zo eigenwijs ben om te stellen dat je onze tegengoals lang niet allemaal toe kunt schrij ven aan het systeem. We zijn ge woon nog in ontwikkeling. We zijn pas zes weken bezig, hè." Vandaar de energieke en opge wekte indruk die Slot in Luzern maakt. Hij gelooft dat de wedstrijd van vanavond de aanzet is tot een succesvol seizoen. ,,Nee, het gaat nog niet altijd fantastisch. Maar ei genlijk ben ik daar ook blij om", be sluit Slot. Lachend: ,,Want als het in zo'n kort tijdsbestek al fantastisch zou gaan, zou dat betekenen dat het trainersvak wel erg makkelijk zou zijn." Hij kent het Europese voetbal als assistent-trainer van Red Bull Salzburg, maar als hoofdtrainer wordt dit zijn eerste internationale optreden. Thomas Letsch (52) kijkt uit naar de confrontatie met Dun- dalk FC, vanavond om 19.00 uur in eigen huis en volgende week in Ier land. ,,Ik kijk er zeer naar uit, als coach is Europees voetbal natuurlijk een doel dat je wilt bereiken", zegt Letsch. ,,We hebben hier een jaar lang voor gevochten. Nu moeten we ervoor zorgen dat het niet bij slechts twee wedstrijden blijft. We willen de volgende ronde bereiken. Daar heb ik ook vertrouwen in." De play-offs bereiken moet nor maal gesproken lukken. Dundalk is op dit moment 'slechts' een Ierse middenmoter. ,,Vergis je niet, Dun- dalk is een zware tegenstander", zegt Letsch niettemin over de Lilywhites. ,,Zij zitten midden in het seizoen, hebben al twintig compe titieduels gespeeld. En sinds de trainerswissel (Vinny Perth trad in juni aan, red.) hebben ze slechts één duel verloren." In de aanloop naar het Europese avontuur draaide Vitesse moei zaam in de voorbereiding. Al speel den de Arnhemmers vorige week in het laatste oefenduel met VfL Bo- chum (1-2 overwinning) wel goed. ,,Je kunt een voorbereiding op meerdere manieren interpreteren", reageert Letsch. ,,Wat ik het belang rijkste vind, is dat ik een goede ont- wikkeling zie. Zodoende ben ik op timistisch." De coach wil met Vitesse 'een volgende stap' zetten. In de tweede seizoenshelft hadden veel tegen standers een antwoord op het ge roemde 5-3-2-systeem. ,,We heb ben kritisch teruggekeken naar af gelopen jaar. We zullen flexibeler moeten worden en meerdere syste men moeten kunnen spelen. En het is belangrijk dat we meer gaan sco ren. Onze stabiele verdediging heeft ons dit Europese ticket be zorgd, nu moeten we aanvallend creatiever worden." donderdag 5 augustus 2021 GO 'We kunnen nog zóveel beter' Luzern iSSSft. *V' 'ffiXBJl-.JU @dennisvanbergen Gernot Trauner tijdens de laatste training van Feyen oord voor het duel met Luzern, waarin de Oostenrij ker zijn officiële debuut zal maken. foto anp -Arne Slot DERDE VOORRONDE, HEENDUELS Gisteren Spartak Moskou - Benfica 0-2 Din. Zagreb - Legia Warschau 1-1 Ferencvaros - Slavia Praag 2-0 Dinsdag Malmö FF - Rangers 2-1 Sparta Praag - AS Monaco 0-2 1907 Cluj - Young Boys 1-1 KRC Genk - Sjachtar Donetsk 1-2 PSV - FC Midtjylland 3-0 Rode Ster - FC Sheriff 1-1 f&ó/ v 0 -o Olympiakos - Loedogorets 1-1 Returns volgende week. Winnaars naar de play-offs. Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Bijlow; Pedersen, Trauner, Senesi, Malacia; Toornstra, Til, Kökgü; Jahanbakhsh, Linssen, Sinisterra. Trainer Thomas Letsch staat bij Vitesse aan de vooravond van zijn Europese debuut. De Duitse coach komt vanavond met de Arnhemse club in de derde voor ronde van de Conference League uit tegen Dundalk FC. ,,We moeten zorgen dat het niet bij twee wedstrijden blijft." Julian Droog Arnhem M Trainer Thomas Letsch: ,,Vitesse moet aanvallend crea tiever worden.'' foto pro shots Vermoedelijke opstelling Vitesse: Schubert; Manhoef, Doekhi, Bazoer, Hajek, Wittek; Bero, Ghobo, Tronstad; Frederiksen, Openda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55