Sprinters op duizendste even snel Gasol, Pellegrini in commissie Felice Albers, van middenvelder tot goaltjesdief, gaat voor goud op de Spelen 4 OLYMPISCHE SPELEN TOKIO 2020NE Hockeyster Felice Albers (21) is eigenlijk middenvelder. Maar in Oranje staat ze na zeventien interlands op dertien goals, waarvan zes in Tokio. Morgen gaat ze op voor goud. „Best bijzonder." RIK SPEKENBRINK Als een stuiterbal komt Felice Al bers na de gewonnen halve finale tegen Groot-Brittannië (5-1) van het veld. De euforie en adrenaline van een finaleplaats (tegen Argen tinië, morgen om 12.00 uur), twee ragfijne spitsengoals en een ge voelstemperatuur van 42 graden maken dat ze overloopt van energie. „Maakt niet uit, maakt niet uit", roept ze als ze nog vijf minuutjes langer in de brandende zon moet staan voor de pers. Ze praat in de zesde versnelling, Albers. Eerst over de wedstrijd. „Logisch dat het even aftasten was in het eerste kwart. Dat heb je altijd in een halve finale", zegt ze alsof ze er al tien heeft gespeeld. Dan over haar doelpunten, zes stuks inmid dels: ,,Weet je wat het is? Ik ben hierheen gekomen, superontspan- nen, om te genieten. Dat betaalt zich uit. Ik sta er heel rustig in. Niet elk meisje maakt dit mee. Ik moet mezelf af en toe in de spiegel aan kijken. Wat gebeurt hier allemaal? Het is best bijzonder, zou je kunnen zeggen." De avond voor de halve finale had ze met bondscoach Alyson Annan nog video's teruggekeken. Na een paar wedstrijden zonder doelpun ten zat het Albers toch niet hele maal lekker. ,,Ik baalde daarvan. Je bent er in die cirkel wel om goals te maken. Maar internationaal hockey is toch een ander niveautje. Je moet zoveel mogelijk ruimte maken voor jezelf. Dus we keken naar mijn cir kelpenetraties en hoe ik nog beter in scoringspositie kan komen. Aly- son zei: 'Maak gewoon een keer een in-uitje', dat is naar de ene kant be wegen en dan aan de andere kant vrijkomen. Precies dat lukte van daag bij mijn tweede goal, echt heel grappig. Alyson voorspelde al dat ze er vandaag in zouden vliegen." Neusje voor de goal Het was Annan die haar nog maar kort geleden bij Oranje haalde en in de spits posteerde. Na zeventien in terlands staat Albers al op dertien doelpunten. Bij haar club Amster dam speelt Albers al jaren op het middenveld. Dat is bij het Neder lands elftal ijzersterk bezet, maar los daarvan herkende de bonds coach een neusje voor de goal. Op de EK in Amstelveen ging dat in juni al goed, toch was haar selectie voor Tokio enigszins verrassend. Goals maken is het leukst, daarna juichen met je teamgenoten, fantastisch Maar wat pakt dat goed uit deze we ken. De speelster die Naomi van As altijd als voorbeeld had, doet soms aan haar denken, ook al hebben ze niet dezelfde positie. ,,Ik wist wel dat ik scorend ver mogen had, maar toen Alyson zei dat ik goed zou kunnen zijn als spits, dacht ik: hmm, even zien. We zijn er de afgelopen periode veel mee bezig geweest. Ik moet zorgen dat ik goed in positie sta, die ballen komen wel met alle kwaliteit in ons team. En ik leg mezelf geen druk op dat ik móét scoren. Dus deze positie bevalt me wel. Goals maken is toch het leukst, daarna juichen met je teamgenoten, fantastisch. Ik zal na de Spelen eens met Robert Tigges bellen (coach van Amsterdam, red.), vragen ofhij mijn statistieken heeft gezien." Albers komt uit een voetbalfami lie, haar vader Guido is een bekende zaakwaarnemer. ,,In het begin zei hij: 'Ga lekker op voetbal'. Maar ik was na een dagje bij het hockey meteen verkocht. En mijn hele fa milie is het heel erg gaan waarde ren. Mijn vader is ook niet mijn ma nager, ik wilde niet dat hij zó be trokken zou blijven. Dat doet ie mand anders, dat is goed voor mij." Goed, de tijd zit erop. ,,Mooi jon gens", zegt Albers. Ze stuitert door naar het volgende station, het ijs- bad. In de eerste twee knock-outron- des hadden de twee topfavorieten voor het goud daarna weinig pro blemen. Hoogland rekende af met Ethan Mitchell uit Nieuw-Zeeland en de Duitser Stefan Bötticher. We reldkampioen Lavreysen schakelde de Surinamer Jaïr Tjon En Fa en Muhammed Sahrom uit Maleisië uit. De twee Nederlanders komen vanochtend vanaf 08.48 uur in actie voor de volgende twee rondes. Iets daarna komen ook Shanne Braspenninckx en Laurine van Riessen weer op de baan voor de kwartfinales van de keirin. Van Riessen werd tweede in haar serie, Braspenninckx won haar heat in de herkansingen. van 2028 in Los Angeles deel van uit. De atletenvertegenwoordiging bestaat momenteel uit zeventien leden, met de Zimbabwaanse oud-zwemster Kirsty Coventry als voorzitter. Geen enkele Ne derlandse sporter maakt deel uit van de commissie en Nederland had ook niemand bij de dertig kandidaten voor de vier beschik bare plekken. De sporters die meedoen aan de Olympische Spelen van Tokio konden op elf locaties hun stem uitbrengen. donderdag 5 augustus 2021 GO Felice Albers viert de 4-0 in de halve finale tegen Groot-Brittannië, een van haar twee goals in de wedstrijd. foto anp 'Spits? Ik dacht: even zien' @RikSpekenbrink Oi Hockey Stadium - Felice Albers IZU Baanwielrenners Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen zorgden op de eerste dag van het individuele sprinttoernooi voor een unicum. De vrienden en riva len verbeterden in de kwalficatie beiden het olympisch record over 200 meter met vliegende start, maar deden dat ook nog in een tijd die tot op de duizendste seconde gelijk was: 9,215. Harrie Lavreysen op de wie lerbaan in Izu. FOTO AP TOKIO De Spaanse basketbal ler Pau Gasol (41) en de Itali aanse zwemster Federica Pelle grini (32) hebben een plek ge kregen in de atletencommissie van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC). Gasol en Pellegrini deden beiden vijf keer mee aan de Olympische Spelen. Ook de Poolse wielrenster Maja Wloszczowska en de Japanse schermer Yuki Ota kregen ge noeg stemmen om toe te treden tot de atletencommissie. Ze ma ken daar nu tot en met de Spelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48