Hassan wint ook nu: 'Ik wil drama voorkomen' 3 maar geniet van haar medaille én de prachtige gevechten in de toekomst ZET U DE WEKKER VOOR.... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant RUSSEN TOKYO 2020 TOKY hordenfinale doet ze vrijwel alles goed. Ze gooit de sociale media van haar telefoon en op het Japanse mo bieltje dat ze krijgt voegt ze slechts vier nummers toe. Alles om aflei ding vanuit de buitenwereld te voorkomen. Respect De doemscenario's die een dag van tevoren door haar hoofd spookten (,,Ik dacht: gaat het dan nu na zo'n superseizoen alsnog mis?") weet ze ook weer te verdrijven. Ze heeft res pect voor de Amerikaanse favorie ten, die op papier nog wat sterker zijn dan zijzelf, maar durft vol voor goud te gaan en haalt 0,34 seconden van een tijd af waarmee ze de atle- tiekwereld vorige maand nog ver steld deed staan. En Bol vindt het leuk. Superleuk, zoals ze zelf keer op keer herhaalt. Ze kan nog jaren mee. Muhammad is 31 jaar, maar de nieuwe olym pisch kampioene McLaughlin is een leeftijdsgenote van Bol. Mits ze allebei fit blijven gloort een intense tweestrijd. ,,Wat die meiden doen, is superinspirerend'', aldus Bol. ,,Ik heb ze hier voor het eerst leren kennen en het zijn aardige meiden, geen haat en nijd zoals in de sprint. 1500 METER Kijk wat Sydney doet. 51,48, dat kan ik op dit moment gewoon niet. Daarom ben ik superblij met brons - Femke Bol (21) Mensen vinden het bizar wat ik doe, ik ben in de vorm van mijn le ven, maar kijk wat Sydney doet. 51,48, dat kan ik op dit moment ge woon niet. Daarom ben ik superblij met brons. Het niveau is gewoon zo hoog. Ja, het wordt een mooie 400 meter horden-tijd.'' HASSAN. donderdag 5 augustus 2021 GO TOT EN MET ZONDAG Voor de vroege vogels: drie wedstrijden om speciaal naar uit te kijken. 1. Golf (v), derde ronde (vrijdag, 0.30 uur). Anne van Dam be leefde woensdag een teleurstellende eerste ronde, met drie boven par. Kan de Nederlandse nog opkrabbelen? 2. Voetbal (v), finale (vrijdag, 04.00 uur). Geen gedroomde WK-revanche van de Leeuwinnen op de VS, maar een eindstrijd tussen de Canadese en de Zweedse vrouwen. 3. Boksen (v), halve finale midden gewicht (vrijdag, 07.00 uur) Neemt Nouchka Fontijn nu wraak op Lauren Price, de Britse die haar de WK-titel via een protest afhandig maakte? IJ*****1 McLftOGUl-1 Sifan Hassan heeft zich giste ren eenvoudig geplaatst voor de finale van de 1500 meter. Twee dagen na haar goud op de 5000 meter won ze simpel en efficiënt haar halve finale. Pim Bijl Tokio Ze komt over de streep, haar halve finale gewonnen en Sifan Hassan schakelt ogenblikkelijk naar de herstelmodus. Ze loopt van de baan naar de trap, waar bovenaan in twee rijen camera ploegen staan opgesteld. Maar ze loopt niet meteen door, gaat op een trede staan en doet een paar rekoefeningen. De herstel shake heeft ze ook al gekregen. Met een missie zo veeleisend als die van haar is er geen tijd te ver liezen. Elke halve procent extra recuperatie is welkom. Bij de pers daarna doet ze vrolijk en opge lucht haar verhaal. ,,Ik was zo zenuwachtig van tevoren", zegt de 28-jarige Nederlandse, die toch met behoorlijk wat zelfvertrouwen uit de gouden 5000 meter moet zijn gekomen. In de laatste 200 meter stoof ze door naar de kop en een eindtijd van 4.00,23. „Ja, maar een halve finale is altijd moei lijk. De beste kan eruit vliegen, als je te veel zelfvertrou wen hebt." Maar Hassan won dus, bijzonder eenvoudig. Waarom wil ze toch altijd winnen in de races in aan loop naar de finale, als ook een ereplaats voldoende is? ,,Ik wil gewoon geen risico nemen. Drama voorkomen." Of ze al een beetje hersteld is? Ze schudt van nee. „Ik ben moe van alle emoties." De val maandag in de 1500 meter serie, de stress daarna, de olympische 5000 meter-titel later die dag. „Maar mentaal ben ik nog heel sterk. Daar ben ik zo dank baar voor. Ik ben hart stikke blij met hoe het gaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47