Bruidsscha E Glasvezel internet Delta Fiber wordt goedkoper dan kabel Hondje Loeka uit Kamperland is weer thuis: 'Onwerkelijk' (K 2 WILLEM VAN DAM Column Schoenen gepoetst, stropdas gestrikt, vouw in de panta lon geperst. Op mijn paas- best verscheen ik precies een week geleden op het Goese stadhuis. Jongste Dochter huwde, vandaar. Eerlijk gezegd, nooit gedacht dat het ooit zover zou komen. Dat lag niet aan haar. Oh nee. Het was haar teerbeminde die voortdurend de boot afhield. Aardige jongen hoor, maar een beetje dwarsig type. allang kwijt geraakt; zij verzuchtte de afgelopen jaren vele malen op luide toon dat het toch wel eens tijd werd om hun bijna tien jaar durende verhouding (waaruit in middels twee fraaie kleinkinderen voortkwamen) met een boter briefje te bezegelen. Maar steeds weer kreeg de teerbeminde dan een spontane niesbui, deed hij net of zijn neus bloedde, moest hij plotseling voor iets dringends met zijn baas bellen of wendde hij een plots opkomende hevige hoofd pijn voor. keken we op, toen hij - het zal een maand of drie geleden zijn - met een ernstige uitdrukking op zijn anders zo opgewekte gelaat bij ons aanklopte. Of hij ons even kon spreken. Op zo'n moment schie ten allerlei rampscenario's door het hoofd - iets met de kleinkin deren, een sterfgeval in de familie misschien, een breuk in de relatie? Nee, nee, gelukkig niets van dat al. Schoonzoon kwam ons om de hand van Jongste Dochter vragen. Een bruidsschat had hij ook al meegebracht. En met een brede grijns plaatste hij een kistje met daarin een plastic kameeltje en dito geitje op tafel. speelgoedbeestjes in ruil voor een prachtdochter is een wel zeer zui nig bod. Desondanks zijn we er mee akkoord gegaan. Onder één voorwaarde: dat hij superzuinig op haar zal zijn. stadhuis plechtig beloofd. die belofte zal houden. Met een grijns plaatste hij een plastic kameeltje en dito geitje op tafel DE STELLING Vandaag: Louis van Gaal is de ideale bondscoach Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ÜSSTOEL BIJ ZWEMBAD RESERVEREN MET HANDDOEK WORDT NIET IN ALLE LANDEN BEGREPEN .V <*7 M r IlÉP c Primeur: eerste waterbuffeltje geboren in Saeftinghe Tractor gaat in vlammen op Hoe verloopt jouw vakantie overde grens? De Zeeuwse provider biedt op het nieuwe glasvezelnetwerk ook abonnementen van 8 gigabit per seconde aan. Klanten betalen daar 67,50 euro per maand voor. Voor een standaard 1 gigabit abonne ment rekent Delta 45 euro per maand. Een kabelabonnement van 1 gigabit kost nu 62,50 euro. Dat scheelt 17,50 euro per maand. Bestaande glasvezelklanten gaan er direct op vooruit: iedereen die nu een 400 Mbps abonnement heeft, krijgt binnenkort een upgrade naar 1 Gigabit per seconde, maar gaat per maand 2,50 euro minder betalen. Klanten die al 1 Gbps afnemen, houden 19 euro per maand in de knip. Delta Fiber kondigde deze week aan het nieuwe glasvezelnet werk XGS-PON uit te rollen over nagenoeg heel Nederland. Het Zeeuwse bedrijf wil twee miljoen adressen aansluiten op de aller nieuwste glasvezeltechniek. De standaardsnelheid wordt 1 gigabit per seconde. Op het huidige kabel netwerk is dat de allerhoogste snel heid. Meterkast aanpassen Buiten Zeeland biedt Delta Fiber glasvezel-abonnementen op be stelling aan. Dat is de reden waarom Het Hogeland in Gronin gen, Drechterland-Noord in Noord-Holland en Alphen, Chaam en Riel in Noord-Brabant als eerste op het XGS-PON netwerk worden aangesloten. In Zeeland wordt het bijna overal aangelegd en kunnen klanten vanaf het eerste kwartaal van 2022 een monteur verwachten die de meterkast aanpast. Hulst, Breskens, Oost-Souburg, Middel burg en Kruiningen zijn als eerste aan de beurt. Delta Fiber wil volgend jaar 100.000 Zeeuwse adressen hebben 'verglaasd'. Loeka dribbelt door de kamer rond alsof er niks gebeurd is. Blaft wat naar bezoek, kijkt of er al wat eten in zijn bak zit en gaat daarna weer liggen. Want Loeka is moe van het grote avontuur. Cobie Govers geeft hem nog maar weer een aai over zijn bol. Loeka kijkt op en likt haar hand. Ze heeft een moeilijke tijd gehad omdat ze zelf niet kon zoe ken vanwege haar leeftijd. ,,Ik zat maar te wachten thuis. Er kwam niks uit mijn handen." Veertien dagen geleden ont snapte Loeka in een onbewaakt ogenblik. ,,Een wielrenner heeft nog geprobeerd hem te pakken maar dat lukte niet", vertelt Mari- ëlle, dochter van de eigenaresse. ,,Wat kon dat beestje rennen", ver telt Cobie Govers. ,,Een haas was er niks bij." Dagenlang was er geen spoor van Loeka, tot hij zaterdag opdook in Kortgene. Toen was het wachten tot hij in een vangkooi zou lopen. Dat gebeurde dinsdagavond. ,,Ik kreeg een telefoontje dat Loeka in de kooi zat en ben er gelijk naar toe gegaan. Hij zat in de kooi en ik stak mijn vingers door de tralies. Hij begon mijn hand gelijk te lik ken. Toen kwamen de tranen", ver telt Mariëlle. Mariëlle Govers en haar moeder zijn alle vrijwilligers die hebben ge holpen met zoeken erg dankbaar. En om te voorkomen dat Loeka er weer vandoor gaat, wordt hij nu uitgelaten aan een dubbele riem. Bovendien draagt hij een GPS-trac- ker, dan is hij snel weer gevonden. donderdag 5 augustus 2021 Zelf is Jongste Dochter de tel U begrijpt: enigszins verontrust Zeg zelf, twee van die lullige Schoonzoon heeft dat op het En reken maar dat ik hem aan Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik laat de mieren in mijn tuin met rust 1617 stemmen KRUISPOLDERHAVEN De eerste jonge water buffel loopt rond in het schor bij Kruispolderha ven. Het kalfje werd afge lopen weekend geboren. Negen waterbuffels ver huisden eind mei van de Biesbosch naar hun nieuwe Zeeuws-Vlaamse leefgebied. Dat is twintig hectare groot, in het meest westelijke deel van Saeftinghe. Ze eten het riet weg zodat andere plantensoorten, zoals zeekraal, meer kans krij gen. Het is een proef van drie jaar en een primeur: het zijn de eerste water buffels die rondlopen in Zeeland. IJZENDIJKE Een tractor met persma chine is dinsdagavond in vlammen opgegaan aan de Watervlietseweg ten zuiden van IJzendijke. Niemand raakte gewond. De brand ontstond tegen 23.00 uur tijdens werk zaamheden op het land. De brandweer rukte uit met twee tankautospui ten en een waterwagen, maar kon weinig meer doen. De rook van de brand was te zien tot de andere kant van de Wes- terschelde. Rond 23.30 uur was de brand onder controle, er moest nog wel worden nageblust. Voor een verhaal over vakantie vieren in het buitenland in tijden van corona zoeken wij le zers die nu in het buiten land verblijven en die ons iets willen vertellen over hun ervaringen. Is het gezellig en als vanouds? Of is er toch stress en gedoe met alle testen die je onderweg en op locatie moet rege len, moet je weer een mondkapje dragen in de 'supermarché' en zit de strandstoel minder lek ker met al die berichten over opduikende coro naclusters op (Franse) campings? Reacties naar: j.kutterink@pzc.nl, (liefst met 06-nummer). Internet via glasvezel wordt bij provider Delta Fiber goedkoper dan de huidige abonnementen voor kabel. Operationeel direc teur Ludolf Rasterhoff: ,,Wij kie zen ervoor om gigabit-snelhe- den voor megabit-prijzen aan te bieden. Zo wordt supersnel in ternet voor iedereen bereik baar." Frank Balkenende Middelburg Hondje Loeka is weer thuis in Kamperland. Na twee weken rondrennen in de polders op Noord-Beveland is het Malthe- zertje dinsdagavond in de vang- kooi gelopen bij Kortgene. ,,On- werkelijk", verzucht eigenaresse Cobie Govers. ,,Ik ben naar de buren gerend en heb gezegd: 'de hond is er weer'." Melita Lanting Kamperland Loeka is weer thuis bij Cobie Govers in Kamperland. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2