ZEELAND 3 GAAT HIER AAN DE SLAG A Wat ook meehelpt: de Zeeuwse middelbare scholen weten zich met een marketingcampagne steeds be ter in de kijker te spelen bij docen ten buiten de provincie. Het plat form Lesgeven in Zeeland signa leert dat na de zomervakantie meer 'nieuwe Zeeuwen' voor de klas staan: mensen die bijvoorbeeld vanuit de Randstad naar Zeeland verhuizen. Daar hebben de scholen flink hun best voor gedaan: via so ciale media loopt een gezamenlijke wervingscampagne en op de web site lesgeveninzeeland.nl zijn alle vacatures in één oogopslag te vin den. Proeven De Zeeuwse middelbare scholen stelden de laatste periode van het schooljaar veel vacatures open, weet ambassadeur Gorik Hageman van het platform Lesgeven in Zee land. ,,De afgelopen weken stonden er zestig open. Dat zijn er heel veel. Er zijn opvallend veel deeltijdba nen bijgekomen. Dat biedt kansen voor mensen uit het bedrijfsleven die willen proeven van het onder wijs, of voor studenten die ervaring willen opdoen." Daarin verschilt het voortgezet onderwijs van het basisonderwijs, zegt Hageman. ,,Als je zes uur Frans wilt geven in het voortgezet onder wijs, kan dat. Als je bij je sollicitatie aangeeft dat je bereid bent je onder wijsbevoegdheid te halen, kun je al starten. Scholen zetten nu meer in Voorheen was een overstap risicovol, maar nu er schaarste is pakken leraren sneller de kans op begeleiding. Ze hebben meer geld om daarin te investeren. Daar naast is er een grotere vraag naar onderwijsassistenten." De meeste vacatures kunnen ingevuld wor den, maar voor bèta-vakken als wiskunde is het nog steeds 'bijzon der moeilijk' om mensen te vinden. Hageman: ,,We proberen bijvoor beeld studenten van wiskundige opleidingen aan te trekken om naast hun studie leerlingen te bege leiden op scholen." Estelle Rekittke vond haar nieuwe baan ook via het platform Lesgeven in Zeeland, en won er in formatie in over het werken in Ne derland. Ze heeft inmiddels al een aantal dagen meegelopen op haar nieuwe school. ,,Ik heb zelfs al een les gegeven. Dat was heel erg fijn. Docenten mailden me dat ze me wilden helpen. Ik kreeg tips voor het vinden van een woning. Ik voel me heel erg welkom. Ik neem mijn hondje Boontje mee. Mijn nieuwe buurvrouw wil op hem passen als ik aan het werk ben. Zo ontzettend aardig!" - -»■ o schooljaar 27 nieuwe docenten en onderwijsassistenten aannemen. Dat is een personeelsuitbreiding van zo'n tien procent Hoe ze dat daar voor elkaar gekregen hebben? „We zijn vroeg begonnen met werven", verklapt rector Carin Biesterbosch. „We wisten in april al dat we extra geld gf i\ zouden krijgen. Daar heb- ben we op geantici- jgHL peerd." Onder de nieuwe personeelsle den zijn veel docenten van buiten Zeeland: gj|v mensen die naar de ■k provincie verhui- |fc zen, maar ook -Jk mensen uit bijvoorbeeld West-Bra- V bant die tal. bereid heen en weer te reizen. Ze pikken dus leraren van an dere scholen? Zo werkt het niet: scholen stellen vacatures open, maar benaderen zelf geen docen ten, zegt Biesterbosch. Het is nu eenmaal de luxepositie waarin do centen zitten. „Docenten hebben nu meer mogelijkheden om te wisselen van werkomgeving. Voorheen was een overstap risico vol, maar nu er schaarste is pakken leraren sneller de kans om ergens anders te kijken." Daarnaast heeft het Goese Lyceum mensen in dienst genomen die de overstap wagen vanuit het bedrijfsleven. „Door de extra middelen hebben we nu de ruimte om die mensen beter te begeleiden. Daardoor zijn ze eerder bereid om de stap te zet ten." IÉ donderdag 5 augustus 2021 heel welkom in Zeeland' - Carin Biesterbosch, rector Pontes Goese Lyceum -■=3rfV-'w De Duitse biologiedo- cente Estelle Rekittke doet i niets liever dan kitesur- fen. privéoto i I m A Estelle Rekittke uit Düsseldorf wordt docente biologie op de SSG Nehalennia in Middelburg. „Een groot avontuur, maar ik wil supergraag in Zeeland werken. Ik ben nog jong, dus ik ga het gewoon proberen. En het is fan tastisch dat ik dan 's avonds na het werk nog even het water in kan in Domburg." FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Kijk op de site bij /video Werken als docent in Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27