Ga op avontuur in Attractiepark Slagharen 21 LEUKSTE Nee, geen tranen. Daar ben ik te nuchter bestel snel op leukstetickets.nl/slagharen-pzc TICKETS.NL 48% „Die moet zich wel aandie nen. Mijn dochter Carrie wilde dat worden, net als Barbara Barend. Beiden kwamen tot de conclusie 'dit is toch niks voor mij'. En ze zijn heel goed te rechtgekomen. Misschien gaat Suse van Kleef de ^BL/ VS overstap van radio naar tv maken. Je moet ook wel doorzetten, en niet na een teleurstelling opgeven. Voor mij was het als boertje uit de provincie even min gemakkelijk. Het was een hele stap naar het Westen, en ik zat met dat Drentse accent. Ik heb een paar jaar logopedie genomen. Toen ik een gastcollege gaf, zeiden studenten van Windesheim: 'Ik kan dat niet beta len.' 'Ja, dan moet je gaan afwassen in de keuken', antwoordde ik. Je moet investeren in jezelf, wil je ergens ko men. Doorzetten is net zo belangrijk als talent. Je ziet het bij voetballers ook. Zo'n talent als PSV's Mohamed Ihattaren. De trainer is niet empa- thisch genoeg, hij is een beetje ver wend. Waarschijnlijk vertrekt hij naar het buitenland en gaat naar de gallemiezen. Doodzonde.'' tiek op de Oranje-spelers, omdat ze hun strafschoppen slechter namen dan de Brazilianen. Daarna kwam Beau van Erven Dorens met een ra diocolumn: 'Evert ten Napel op de brandstapel'. Ik heb ook wel eens scheldkanonnades gehad van sup porters, omdat ik te negatief was over hun club. Hallo, die had met 7-0 ver loren. Mijn familie heeft meer last van zulke dingen dan ik. Je mag kri tiek op commentatoren hebben. Dat hoort erbij. Maar die bedreigingen aan het adres van Johan Derksen ho ren niet, echt belachelijk.'' ,,Nee, zeker niet. De nummers van Gullit of Van Basten? Geen idee. En ik heb ook nooit met trainers of voet ballers in de hotelbar aan het bier ge zeten. Dat soort contacten heb ik al tijd vermeden, vanwege de objectivi teit. Ja, ik heb wel eens een kop koffie met Guus Hiddink gedronken, vlak voor een interview.'' ,,Men herinnert mij altijd aan Ham burg in 1988, toen Nederland won van West-Duitsland. Van mij hoeft dat niet. Ik heb drie keer verslag mo gen doen van de Elfstedentocht. Ge weldig, zo'n groot Nederlands evene ment, het zal ook waarschijnlijk nooit meer plaatsvinden. Joop Zoete melks overwinning in de Tour in 1980, fenomenaal. En de protestmars in 1975 in Utrecht tegen executies door dictator Franco. Dat zijn dingen die me bijblijven.'' ,,Cruijff is misschien wel de aller beste. Maar Maradona en Messi zijn ook goed. Chiellini, wat een brok be ton. Nu kijk ik met plezier naar Fren- kie de Jong en Mbappé. Dan roepen wel tien mensen: die heb ik ontdekt. Daar moet ik vreselijk om lachen. Natuurlijk, denk ik dan.'' donderdag 5 augustus 2021 PC Is voetbaljournalistiek wel mee geëmancipeerd naar 2021? Er is nog steeds geen vrouwelijke tv-collega. Nederland-Cyprus in 1987. FOTO NATIONAAL ARCHIEF Puilt uw telefoon na 45 jaar uit van 06-nummers van voetballers en trainers? Wat is uw favoriete moment als commentator? Wie is de mooiste voetballer? Wie wint de Johan Cruijff Schaal? „Normaal zou ik zeggen: Ajax-PSV 3 0. Maar PSV is in vorm. Dus ik denk verlenging. Maar ja, ik heb het altijd mis, anders was ik nu miljonair ge weest.'' Wat gaat u nu doen? ,,Wat kleine interviewtjes in het cir cuit, fietsen, motorrijden en op de kleinkinderen passen. Mij zie je niet meer in het stadion. Ik wil anderen niet voor de voeten lopen. Scheids rechters Makkelie en Gözübüyük appten: 'wat jammer, je had ook ver stand van arbitrage.' Leuk denk ik dan, maar ik krijg er niet drie krullen van in mijn neus.'' Yihaaa! De zomer staat voor de deur en we kunnen er weer op uit. Voor een Wild West avontuur ga je natuurlijk naar Attractie- Vakantiepark Slagharen. Hier rol je van het ene avontuur in het ander. Zo val je in de Free Fall van 40 meter hoogte naar beneden en voel je de wind door je haren waaien wanneer je in de Gold Rush door het Wilde Westen vliegt. KORTING Gekochte tickets zijn geldig t/m 9 januari 2022.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21