Biden: partijgenoot moet aftreden om lastigvallen vrouwen ItOtRtENZOtg Q Antivaxers bestoken eigenaar van V l\ h --At 10 NIEUWS ts CORONA VACCINATIEPLICHT ,,Ik denk dat hij moet aftreden'', zei president Biden. Ook de gezagheb bende Nancy Pelosi, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het parlement, vindt dat. Minister van Justitie Letitia James van de staat New York con cludeerde gisteren na onderzoek dat Cuomo bij elf vrouwen wetten heeft overtreden. De slachtoffers, vooral oud-medewerkers, beschul digen hem van betastingen en an dere ongewenste intimiteiten. Gouverneur Cuomo (63) ver klaarde in een van tevoren opgeno men video opnieuw niets ver keerds te hebben gedaan. In het spreken met en ontmoeten van mensen is hij nu eenmaal aanrake- rig, 'altijd al geweest, bij wie dan ook, man of vrouw'. Cuomo viel vrouwen seksueel lastig van 2013 tot 2020, stellen de onderzoekers. Het ging volgens hen om seksuele intimidatie, on gewenst en ongepast betasten, kus sen, knuffelen en opmerkingen die vermeende slachtoffers 'diep vernederend, ongemakkelijk, aan stootgevend of ongepast' noem den. Het kantoor werd een 'giftige werkplek' waar een 'klimaat van angst' heerste, staat in het rapport. Tegen minstens een oud-werk neemster die naar buiten kwam met haar verhaal werden vergel dingsmaatregelen getroffen. Er loopt niet alleen een justitieel onderzoek naar Cuomo, het parle ment van de staat New York onder zoekt of de gouverneur kan worden afgezet. Cuomo is aan zijn derde ambtstermijn bezig en kreeg eer der lof voor zijn aanpak van de co ronacrisis. Karlijn van Houwelingen New York Vanaf half september zullen New Yorkers moeten bewijzen dat ze zijn gevaccineerd als ze binnen willen dineren in een restaurant, gaan trainen in de sportschool of een concert bezoeken in een bin nenruimte. Het systeem wordt vanaf 16 augustus geleidelijk inge voerd. Aan de details wordt nog gewerkt, burgemeester Bill de Bla- sio zegt te overwegen ook inentin gen te eisen voor toegang tot an dere ruimtes, zoals winkelcentra. ,,Iemand die is ingeënt, kan alle ge- weldige dingen doen die deze stad te bieden heeft. Maar als je niet bent gevaccineerd, zul je helaas niet aan veel dingen kunnen mee doen'', vindt de burgemeester. Hij hoopt dat zijn plan navolging zal vinden in de rest van de Verenigde Staten. ,,Het wordt tijd dat mensen vaccinatie gaan zien als noodzake lijk voor een goed, compleet en ge zond leven.'' Op Times Square verzamelt zich kort na zijn aankondiging een kleine groep demonstranten die roepen dat ze voor medische vrij heid en lichamelijke autonomie opkomen - en ook niet vies zijn van vergelijkingen met nazi- Duitsland. Sommige horecaon dernemers laten weten dat ze zich zorgen maken over handhaving. Dat wordt een taak voor het toch al zwaar belaste horecapersoneel. Maar veel New Yorkers gaan zonder morren akkoord. Zowel in de gemeenteraad als op sociale media zijn veel reacties positief. ,,We hebben de keuze om nu te handelen of om later moeilijkere opties onder ogen te zien'', zegt gemeenteraadslid Mark Levine, een Democraat die de commissie volksgezondheid voorzit. ,,Dit is geen makkelijk beleid, het is geen beleid zonder controverse, maar dat geldt voor elke moeilijke be slissing die we in deze crisis heb ben moeten nemen.'' Sommige collega's in de raad Het wordt tijd dat mensen vaccinatie zien als noodzakelijk voor een goed leven Opeens staan ze dinsdag tegen middernacht bij hem voor de deur: drie maaltijdbezorgers. Maar Peter Vlug (64) heeft hele maal niets besteld, die streek heb ben onbekenden hem geflikt. Het is een nieuwe scène in de slechte film waar hij al dagenlang mid denin zit. ,,Dit gaat echt te ver.'' Honderden reacties kreeg de Utrechter al, sinds hij vorige week besloot tijdens salsalessen alleen nog volledig gevaccineerde men sen toe te laten. Toen hij die nieuwe toegangsvoorwaarden communiceerde via zijn site, barstte de bom op sociale media. Aan de lopende band krijgt Vlug vooral via Facebook opmer kingen naar zijn hoofd geslingerd. De ene nog schunniger dan de andere. ,,Wildvreemden betich ten me van discriminatie. Terwijl mijn eerste en enige doel de zorg om mijn leerlingen is. Ik doe dit om hen te beschermen tegen co rona.'' Het overgrote deel van zijn dansers is ook blij met de voor waarden. Maar dat zijn de re- ageerders niet. Sommigen bellen hem zelfs op. ,,Ze halen de Twee de Wereldoorlog erbij en noemen me een goede helper van Hitler.'' Vlug zegt ontdaan en geschrok ken te zijn van zoveel haat, terwijl hij 'met de beste wil van de we reld' heeft gehandeld. ,,Ik wist dat dit bestond, maar nu word ik voor het eerst zelf geconfronteerd met wappies. Die mensen zijn blind voor andere meningen.'' Omdat de dansleraar alle onge wenste aandacht als 'heel naar' ervaart, heeft hij gisteren de poli tie gebeld. Hij wil zijn verhaal kwijt en hoopt waar nodig op be scherming. ,,De politie begreep mijn verhaal direct, ik hoop dat ik snel langs kan komen.'' Onder tussen negeert hij alle opmerkin gen op sociale media en verwij- Steeds meer overheden stellen een vaccinatieplicht in. Alleen mensen met een volledige coronaprik mogen leuke dingen doen zoals naar een sportschool of restaurant. Niet iedereen gaat daarin mee. donderdag 5 augustus 2021 Kopstukken van de Democrati sche Partij, onder wie ook de Amerikaanse president Biden, roepen partijgenoot Andrew Cuomo op af te treden. De gou verneur van de staat New York zou jarenlang vrouwen seksueel hebben lastiggevallen. ANP Washington Democratische gouverneur Cuomo ligt onder vuur. foto afp WEET JIJ AL WAT HET IS? De zoektocht naar Het Geluid is weet begonnenl Check de OR code en m je iedere deg om 07:00 uur of 12:00 uur aan tijdens het Aanmeldmome in de Qmusic app om mee te spelen. Het stadsbestuur van New York verplicht vaccinatie voor be zoekers van restaurants, sport scholen en concertzalen. Veel New Yorkers accepteren die stap, maar in buurten met veel minderheden klinkt protest. - Bill de Blasio, burgemeester De Utrechtse dansschoolhou der Peter Vlug is naar de politie gestapt vanwege aanhoudende bedreigingen en overlast van antivaxers. Hij is aangeslagen, maar piekert er niet over om zijn vaccinatieplicht voor salsa leerlingen in te trekken. Marco Gerling Utrecht Wie is ingeënt, mag in New York losgaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10