3 en Matthijs Büchli ook op de Spelen onklopbaar op de teamsprint Wel een gouden medaille, maar niet op podium ZET U DE WEKKER VOOR.... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant len is gemaakt. Voor de kenners: verzet 69-15. Voor de niet-kenners: een monsterverzet. ,,En ik draaide daarvoor eigenlijk al een giganti sche plaat", vertelt hij erbij. Hoog land trapte ooit een vermogensme ter kapot. Daardoor trainen ze te genwoordig zonder, het werd een MATTHIJS BÜCHLI wat te groot risico voor sommige lichaamsdelen. En dan is Lavreysen er nog. Olympisch debutant én de grote fa voriet voor drie gouden medailles op deze Spelen. Wist hij veel, toen hij het BMX'en jaren geleden achter zich liet en overstapte naar een »Ze weten stuk voor stuk: mijn ploeggenoot is mijn grootste concurrent. Dat houdt scherp en motiveert sport waar de kans op een valpartij kleiner is en daarmee ook de kans dat zijn schouders uit de kom schie ten. Wel slaapt hij nog elke nacht met zijn handen in lussen, om te voorkomen dat hij onbewust door een draai alsnog in de problemen komt. De teamsprint staat in Nederland voor de opmars naar groter succes. Naar zwaardere concurrentie. Ieder rijdt zijn eigen programma, heeft zijn eigen specialisme, maar tegelij kertijd dagen ze elkaar uit. Dat was ideaal toen het coronavirus de sportwereld platlegde en daarmee ook een streep haalde door alle baanwedstrijden. Tot deze uitge stelde Spelen hadden de Nederlan ders al anderhalf jaar geen officiële wedstrijden gereden, geen grote krachtmetingen gehad. Maar ze hadden elkaar. En deden het met of ficieuze wedstrijden, met simulatie. Bovendien weten ze stuk voor stuk: mijn ploeggenoot is mijn grootste concurrent. Dat houdt scherp en motiveert. En nu staan ze hier dus, in Japan, in een vrolijk oranje rijtje. Niet iedereen kan om gaan met de druk van een rol als topfavoriet. Zij wel. Eigenlijk wis ten ze na de eerste voorronde al dat het goed zou komen. Ze waren de snelste en Hoogland was nog fris. In de volgende ronde ging het nog sneller, en in de finale wederom, in een olympisch record (41,369). Het is dinsdag, in Japan, en daar staat Harrie Lavreysen, debutant en olympisch kampioen, moeite te doen om te beseffen wat er nou zo juist precies is gebeurd. Er is pu bliek dat naar hem zwaaide, het is eindelijk weer druk op het midden terrein, het beeld dat hij de afgelo pen tijd zo miste. En hij is de beste op de Spelen, samen met zijn team genoten. Iets dat hij zes jaar geleden nooit had kunnen bevroeden. woensdag 4 augustus 2021 GO TOT EN MET ZONDAG Voor de vroege vogels: drie wedstrijden om speciaal naar uit te kijken. 1. Atletiek, meerkamp (v) (donderdag, 02.40 uur). Nadine Broersen (foto), Emma Oosterwegel en Anouk Vetter beginnen dag 2 van hun zevenkamp met verspringen. 2. Torenspringen, halve finale (v) (donderdag, 03.00 uur). Als Celine van Duijn zich vanochtend in de kwali ficatie bij de beste 18 springt, staat ze komende nacht in de halve finale. 3. Atletiek, series 4x100 meter (v) (donderdag, 03.00 uur). Dafne Schip pers en de andere Nederlandse sprint sters gaan voor een finaleplaats. De mannen lopen om 04.30 hun serie. A De taak van starter Roy van den Berg (links) zit erop. Het is nu aan Harrie Lavreysen (mid den) en Jeffrey Hoogland. FOTO'S PIM RAS IZU Matthijs Büchli, die alleen in de kwalificatie van de team sprint in actie kwam, mocht bij de huldigingsceremonie niet op het podium plaatsnemen. ,,Ik heb er twintig minuten tegenaan geschopt, maar het is een regel van het IOC. Wanneer je de finale niet in actie komt, mag je niet op het podium. Maar de afgelopen drie jaar hebben we alle wereldkampioenschap pen met z'n allen op het podium gestaan", aldus Büchli (foto). ,,Van hogerop zeiden ze bij het IOC dat ze me misschien uit de uitslag zouden halen of dat er in elk geval een sanctie zou komen. Uitein delijk volgde er toch een compromis. Ik kreeg naast het po dium mijn medaille, maar mocht nog niet op het podium met het volkslied. Daarna wel. Het moet maar, ik ben blij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55