f 4 CORONA VACCINEREN Prikstraten worden ontmanteld, maar dat betekent niet dat het vaccineren ten einde is: 2,8 miljoen 12-plussers hebben nog géén eerste prik gehad. De GGD's gaan van massavaccinatie over naar 'fijnmazig prikken'. We gaan nu van massawerk naar maatwerk 1! I Wie nog geen coronavaccinatie heeft gehad, kan vandaag binnen lopen in de mobiele vaccinatie-unit op het parkeerterrein voor het stad huis van Naaldwijk. Of in een prik- bus die geparkeerd staat bij een speeltuintje ter hoogte van de Gonggrijpstraat 50 in Sneek. Giste renmiddag konden ongevaccineer den tussen 16.00 en 18.00 uur te recht in dorpshuis Luctor et Emergo in het Zeeuwse Rilland. Het is nogal een contrast met de ontzagwekkende prikstraten waar veel Nederlanders afgelopen maan den hun inenting kregen. De prik- hokjes in sportcomplex Kardinge in Groningen maken eind augustus weer plaats voor een ijshockey- vloer. In de Jaarbeurs in Utrecht wordt 26 augustus de laatste prik gezet. Zeven dagen per week werd daar geprikt, van 's morgens 08.00 tot 's avonds 20.00 uur. Op het hoogte punt zo'n 2800 mensen per dag. Zulke XL-vaccinatielocaties hebben hun langste tijd gehad. In de prikbus in Sneek zullen vandaag misschien honderd men sen worden ingeënt, maximaal 150. ,,De capaciteit is beperkt. Ook als het regent moeten mensen na hun prik een kwartiertje binnen kun nen wachten, en daarbij afstand houden'', zegt woordvoerder Jan Arendz van GGD Friesland. ,,Het gaat nu niet meer over grote aantal len. Maar alle beetjes helpen.'' De vaccinatiecampagne is een nieuwe fase ingegaan, bevestigt de koepelorganisatie van GGD's. ,,Sinds eind februari hebben we 17 miljoen vaccinaties gezet. De vac cinaties die we nu zetten, zijn gro tendeels tweede prikken'', zegt woordvoerder Laetitia Gruwel. ,,We gaan nu van massawerk naar maatwerk. De regionale GGD's gaan gericht de wijken in. Zij we ten zelf op welke plaatsen ze het be ste een mobiele vaccinatie-unit of prikbus kunnen neerzetten.'' Achterstandswijken In de grote steden ligt de focus op achterstandswijken, omdat de vac cinatiegraad daar sterk achterblijft. Zo worden op weekmarkten in Rotterdam mensen actief benaderd om zich te laten vaccineren, in ver schillende talen. Zij kunnen vervol gens direct een prik halen, bijvoor beeld in een moskee om de hoek. In de Biblebelt vragen GGD's kerken en dominees om mensen uit hun gemeente op vaccinaties te wijzen. In agrarische gebieden zo als Noord-Limburg, West-Brabant en het Westland werken ze samen met internationale uitzendbureaus. ,,Wij hebben met onze prikbus bij een kalfsvleesproducent en een kwekerij gestaan'', zegt een woord voerder van GGD Hollands Mid den. ,,Daar hebben we grote groe- woensdag 4 augustus 2021 GO GGD prikt nu 'fijnmazig' in 1111111 iiiiiiii iiiiiiii r^PTÏÏÏÏlilliir-rrrii iiiiiii bus of moskee Annemieke van Dongen Utrecht - Laetitia Gruwel, koepelorganisatie van GGD's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4