II 9 Koetsiersingang wordt weer de hoofdingang DOODZONDE DAT HET WEGGAAT' HOTEL gestreeld. De skeletten vond hij maar eng. Arsenaaltoren Tessa den Baars is net naar Burgh- Haamstede verhuisd met haar drie kinderen Hidde (5), Sem (2) en Liv. Baby Liv krijgt weinig mee van het bezoek aan Het Arsenaal: die ligt lekker te slapen in de kin derwagen. Ze is samen met schoonzus Sietske den Baars net omhoog gegaan met de lift van de Arsenaaltoren. ,,Ik begrijp niet dat dit weggaat. Zonde. Mijn man - haar broer - zei gisteren, toen ik vertelde dat ik hier naartoe ging: Als ze dat zeeaquarium in het hotelconcept kunnen verweven, zetten ze echt iets unieks neer 'O, leuk, Het Arsenaal!' Maar toen ik vroeg of hij er ook weleens ge weest was, zei hij: nee, dat niet. Het heeft voor elke leeftijd wat wils. Er is een plekje waar je als ouders even lekker kunt zitten ter wijl de kinderen spelen in een vei lige omgeving, het zeeaquarium is heel leerzaam, bij de piraten is het spannend. Spannend, spelen en leerzaam." Voor Sietske, die toch zes jaar in Vlissingen gewoond heeft, is het de eerste keer. ,,Ik denk al een paar jaar: dSt moet ik eens met Hidde doen. Gisteren las ik dat het ging sluiten. 'Nu moet het', dacht ik." Attractie op zich Spelen kun je overal, maar de to ren en de vissen: die moeten be houden blijven, vinden de schoonzussen. Tessa: ,,Het kan een soort Erasmustoren worden, met een horecafunctie misschien. De lift is een attractie op zich. Ik weet zeker dat Hidde het hier nog we ken over heeft!" woensdag 4 augustus 2021 GO groeide op met Het Arsenaal Familie Peeters uit Limburg bij het bassin waar je vissen kunt aan- Quincey, Liam en Samuel van der Kevie. fotos ondine van der vleuten raken. Van links naar rechts: Bas (8), Inge, Tim (5) en Eddie. -Eddie Peeters, bezoeker Eigenaar Arnold van Velzen kocht Het Arsenaal twintig jaar geleden als belegging. Arnold van Velzen: ,,De vorige exploitant zocht al jaren naar een opvolger. Die was er niet. Het ging ons aan het hart om Het Arsenaal te sluiten. We hebben eind 2017 besloten het tijdelijk over te nemen, met personeel en al, in de hoop dat er nog een gega digde kwam. We hebben er zelfs het nodige geld in geïn vesteerd om hoog nodige verbe teringen uit te voeren. Generaties zijn opge groeid met Het Arsenaal. Het attractiepark bestaat al 28 jaar en was ver ouderd; de bezoekersaantal len liepen gigantisch terug. Ooit waren er jaarlijks 180.000 bezoekers, dat is nu nog geen kwart. De cijfers spreken voor zich. Er was een heel nieuw concept nodig. Samen met mijn doch ter Monique van Velzen heb ik naar een nieuwe invulling ge zocht. Die hebben we nu ge vonden: een bijzonder hotel in een uniek, historisch pand." Monique van Velzen licht een tipje van de sluier op: ,,Het hotel krijgt vijftig, zestig ka mers die binnen de histori sche context passen. Bijzon dere elementen van dit pand, dat Napoleon hier bouwde als wapendepot, blijven in het zicht. Op de bovenste verdie ping slaap je recht onder de ronde philiberspanten. Ook de stenen muren, die aan de basis bijna een meter dik zijn, laten we zien. Het installatie- werk zit in de vloeren, zodat je de muren historisch kunt hou den. De oude koetsiersingang, waar je in de tijd van Napo leon met paard en wagen in reed, wordt weer de hoofdin gang. Van daaruit leidt een lange gang door het hele ge bouw. Erboven is een vide. Als je omhoog kijkt, kijk je recht naar het dak. De lichtinval is bijzonder, er komen veel door kijkjes zodat je het ruimtelijke gevoel houdt." Het zeeaquarium is volgens veel bezoekers het aller mooiste. Kan dat niet blijven? Van Velzen: ,,Wie weet, we kij ken nog naar de mogelijkhe den. Voorjaar 2023 hopen we het hotel te openen. Dan be staat het gebouw precies 200 jaar: een mooi moment." j Kijk op de site s bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37