Boekentip zomerhit Even ruig als de Lofoten Uitbundig én relaxea O 6 Een paar jaar geleden ging ik met een paar vrienden naar de Noorse eilanden groep de Lofoten om daar het noorder licht te zien en te fotograferen. Ik was enorm onder de indruk van het landschap, onvoor stelbaar ruig en adembenemend mooi. Een jaar geleden wees Margreet de Haan van boek handel 't Spui in Vlissingen mij op De Onzicht- baren van de Noorse auteur Roy Jacobsen. ,,Echt een roman voor jou." Zoals wel vaker bij haar tips had ze ook bij deze roman gelijk. Het boek maakte net zoveel indruk als het landschap van de Lofoten. Het verhaal speelt zich af op Bar- roy, een fictief ei landje voor de Noorse kust en be schrijft het harde le ven van een gezin van vijf personen dat daar aan het begin van de 20ste eeuw als enige woont. Het leeft van de land bouw en de visserij en moet overleven tijdens de strenge winters, stormen en andere tegenslagen. En elk jaar maar hopen dat de visserij genoeg opbrengt om het weer een tijd uit te houden. Alle gezinsleden hebben zo hun dromen en proberen die uit te laten ko men. Groot was mijn geluk toen ik vorige week, tijdens een bezoek aan een boekwinkel, het tweede deel van deze trilogie zag liggen. Weer uren leesplezier. Er is iets geks aan de hand met Two Door Cinema Club. Hun muziek is perfect om op te springen en uitbundig mee te zingen. Tegelijkertijd hebben de deuntjes zo'n relaxte werking, dat het ook heerlijk is languit liggend op het gras naar de Noord-Ieren te luisteren. De hit What you know is daar het school voorbeeld van, met dat aanstekelijke gitaar- rifïje. Zet dit nummer aan en de zon begint spon taan door je speakers te stralen. De wolken verdrij ven. En je wordt er ook ont zettend melancholisch van, omdat je direct terugver langt naar zorgeloze tijden, toen je nog het leven vierde op een festival. Maar denk daar niet te veel aan. Ga naar bui ten, zet je zorgen opzij en geniet van Two Door Cinema Club. Dan komt alles goed. woensdag 4 augustus 2021 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse muziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en muziek. Deze hele week geeft regioverslaggever Emile Calon elke dag een inkijkje in zijn boekenkast. Regioverslaggever Bob Maes kiest de hele week zomerhits uit. GO o Pieter en Alies van der Haar op De Zes Gebroe ders: ,,Op een schip leef je in een ander tempo." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34