s? Een dier is geen gebruiksvoorwerp Actie tegen afsluiting van Haringvlietbrug (On)herkenbaar 2 ZON EN BUIEN 'EEN DAGJE STRAND ZIT Commentaar Het zijn verhalen, die elk jaar opnieuw geschreven wor den. De vastgebonden hond aan een boom, moederziel alleen achtergelaten in het bos. Kittens, die als oud vuil gedumpt worden in een doos bij Dierenambulance Zeeland. Jaarlijks raken tienduizenden honden en katten hun thuis kwijt, omdat ze verdwalen, worden gedumpt of omdat er niet meer voor ze kan worden gezorgd, zegt Dierenbescherming Neder land. Als de honden, katten, konijnen, schildpadden en cavia's mazzel hebben, komen ze terecht in een dierenasiel waar vrij willigers de huisdieren liefdevol verzorgen. Het aantal Nederlanders dat zijn viervoeter mee op vakantie neemt, stijgt gelukkig elk jaar. Als je huisdier niet mee mag, zijn er altijd nog dierenpensions. Daar is niets zieligs aan. Wie de moeite neemt om een kijkje te nemen in een 'dierenhotel' ziet riante opvangmogelijkheden met grote speelweides. De op vang voor een hond kost nog geen tweehonderd euro voor twee weken. Een kat onderbrengen kost nog geen 150 euro. Wat bezielt mensen om hun hond of kat, die ze - naar je mag aannemen - bewust in huis hebben genomen, weg te doen. Hun tevreden spinnende kat die ze wellicht gisteren nog op schoot hebben gehad. Hun hond die blafte om te laten zien hoe blij hij was met de thuiskomst van zijn baasje. Als je een dier in huis neemt, heb je de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen. Een hond of kat is geen gebruiksvoorwerp dat je weg doet als je het beu bent. Als je huisdier niet mee mag op vakantie, zijn er altijd nog dierenpensions Hulhoven vindt het onacceptabel dat vanaf dan nog maar één rijbaan beschikbaar is en de maximum snelheid naar 50 kilometer gaat, zo als Rijkswaterstaat heeft meege deeld. ,,Daar gaan tienduizenden forenzen verschrikkelijk veel last van krijgen. Elke dag uren vertra ging. Dat is een volslagen onbegrij pelijke beslissing van Rijkswater staat." De overheidsdienst neemt de maatregelen omdat de bouten on der het wegdek lostrillen. De ge- ALMANAK deeltelijke afsluiting en snelheids verlaging moeten de veiligheid ga randeren tot het moment dat het groot onderhoud uitgevoerd wordt, naar verwachting over enkele jaren. Vanuit Zeeland is onder meer door de provincie en transportbe drijven verontwaardigd gereageerd De gedeeltelijke afsluiting en vertraging moeten de veiligheid garanderen op de langdurige afsluiting van de brug. Werkgeversorganisatie Transport en Logistiek noemde de twee jaar durende vertraging waar door veel vrachtwagens in de file komen te staan 'absurd'. Vóór corona waren mondkapjes maar een zeldzaam zicht in onze regio. Enige gewenning was dus wel nodig toen de mondmaskers hen en der ver plicht werden. In supermark ten, winkels en het openbaar vervoer. Die vrijwilliger van in de 70 droeg er ook één bij zijn werk als chauffeur voor oude ren. Net als zijn passagiers. ,,Zou Jan ook nog komen", vroeg er één zich hardop af toen ze in stapte. Jammer dat de glimlach van de chauffeur niet te zien was toen hij op de persoon naast haar wees. ,,Hij zit naast je." Flamencoconcert in Molenwaterpark Veilig zwemmen zonder snijwonden Tholen Muziekcultuur tijdens de barok Uitgerekend in het jaar dat heel Nederland dan maar vakantie in eigen land viert, blijven de tropische temperaturen uit. De zomer van 2021 kan de annalen in als typisch Nederlands. Een prachtige zomer voor wie van wolkenluchten en afwisseling houdt: vest aan, vest uit, regenjas aan, regenjas uit, bikini aan, bikini uit. En de natuur komt weer op adem, met al die buitjes tussendoor. ,,We zijn de afgelopen jaren ontzet tend verwend", zegt Yannick Da- men van Weeronline. ,,Het jaar 2018 beleefden we een van de zonnigste zomers ooit. Flinke hittegolven, ook in Zeeland. Feitelijk hebben we nu een normale zomer. Eigenlijk mag hh woensdag 4 augustus 2021 Jeroen Hulhoven uit het Bra bantse Steenbergen is een handtekeningenactie begonnen tegen de afsluiting van de Ha ringvlietbrug die maandag 9 au gustus ingaat. Florence Imandt Steenbergen Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Flamencogitarist Jeff Heijne en flamencodan seres Conchita Boon ver vangen zondag Eric Vaar- zon Morel tijdens het Mo- lenwaterparkconcert in Middelburg. Vaarzon Morel kan door gezond heidsproblemen niet op treden. Het concert bij de muziektent maakt deel uit van de serie van zeven concerten van de Zeeuwse Concertzaal tussen 15.30 en 16.30 uur in het park. Bij slecht weer is het concert in de Zeeuwse Concertzaal. De beide artiesten zijn ook te zien en te horen tijdens de Spaanse di ners in de Oostkerk. KRUININGEN Een duik nemen in de Westerschelde bij Krui- ningen is een stuk veili ger geworden. Op ver zoek van meerdere be woners heeft de ge meente Reimerswaal even buiten het dorp een zwemtrap aangelegd op de glooiing van de zee dijk. Wethouder Maarten Both heeft al veel posi tieve reacties gehad. ,,Ik kom er zelf regelmatig en heb het al vaak mis zien gaan. Er zijn al veel men sen met snijwonden van oesters naar de HAP af gevoerd." De zwemstek is te vinden ter hoogte van de kruising Zwarte- weg/Polderweg. Gerrieke Verheij (blok fluit) en Ilil Danin (klave cimbel) schetsen zater dag in het Oude Stad huis in Tholen een beeld van de muziekcultuur in Engeland tijdens de barok. London was toen een welvarende stad die buitenlandse componis ten aantrok. Handel schreef tijdens zijn ver blijf in Engeland zijn meest beroemde stuk ken. Ook worden com posities gebracht van twee Italiaanse compo nisten die zich in Enge land vestigden. Het op treden begint om 15.30 uur. Reserveren via jan.de.viet@gmail.com. Weer een Ondine van der Vleuten Vlissingen Opa en oma Leo en José Beijer, op stap met Tim en Sabrina Beijer en de kleinkinderen Lorenzo (7) en Yannick (12).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30