er a HET GELUID Honderden gasten in coronatijd 10 NIEUWS WïESa - music Barack Obama viert zijn zestigste verjaardag met 475 gasten. Dat leidt in de VS tot gefronste wenkbrauwen. Is dit wel verstandig nu de pandemie weer oplaait? s r: ii r 'III II!! II La - commentator Lisa Boothe noemt het een 'superverspreidingsevene- ment'. ,,Je kunt wel zien hoeveel zorgen hij zich maakt om corona en de deltavariant", sneert collega Dinesh D'Souza op Twitter. Uitbraak Niet ver van Martha's Vineyard, in Provincetown, ontstond een corona-uitbraak tijdens vieringen van Onafhankelijkheidsdag op 4 juli. Het CDC, de Amerikaanse evenknie van het RIVM, besloot daarom ook gevaccineerde Ameri kanen in hoogrisicogebieden te vragen weer mondkapjes te dra gen. Martha's Vineyard valt daar niet onder, maar Massachusetts adviseert gevaccineerde inwoners wel om binnen weer mondneus- maskers te dragen als ze kwetsbaar zijn of kwetsbare mensen in hun omgeving hebben. Waarom niet gewoon taart eten met je vrouw en kinderen en het daarbij laten? De directeur van het National In stitute of Health, Francis Collins, liet vorige week nog op televisie zender CNN weten dat grote fees ten geen goed idee zijn. Op een kleine bijeenkomst met zes of acht ingeënte mensen zijn mondkapjes niet nodig, vond hij. ,,Maar als er honderd mensen waren - hoe ga je zeker zijn van ieders vaccinatie- status?'' Afwezig Grote afwezige op het verjaardags feest: huidig president Joe Biden - de vroegere rechterhand van Obama. ,,Hoewel president Biden dit weekend niet aanwezig kan zijn, kijkt hij ernaar uit om bin nenkort bij te praten met voorma lig president Obama en hem op gepaste wijze te verwelkomen in de club van zestigplussers'', meldt zijn woordvoerder. zich laten testen op corona, vol gens Axios. Een 'covidcoördinator' zou toezien op het naleven van de veiligheidsvoorschriften. Maar nu het aantal coronabesmettingen in de VS weer oploopt, reageren veel Amerikanen geïrriteerd op Oba- ma's verjaardagsplannen. Millenialmagazine Mic.com vraagt zich af: ,,Waarom niet ge woon taart eten met je vrouw en kinde ren en het daarbij laten?'' De rechtse poli tiek Oud-president van de Verenigde Staten, Barack Obama is vandaag jarig. Vrijdag houdt hij een groot feest in de tuin van zijn huis in Martha's Vineyard, een eiland in de staat Massachusetts dat geldt als populair vakantieoord voor bemiddelde Amerikanen. Onder de 475 gasten zijn onder anderen talkshowko ningin Oprah Winfrey en steracteur George Clooney. Pearl Jam zou optreden, maar heeft intussen afgezegd. Nieuwssite Axios weet te mel den dat tweehonderd personeels leden zijn ingehuurd voor het feest. ,,Het wordt groot'', volgens een bron van nieuwssite The Hill. De gasten is gevraagd zich te laten vaccineren en ze moeten De zoektocht naar Het Geluid is weer begonnen! Check de QR code en meld je iedere dag om 07:00 uur of 12:00 uur aan tijdens het Aanmeldmoment in de Qmusic app om mee te spelen. woensdag 4 augustus 2021 GO Trammelant over feest Obama (60) - ~v r?* ,/w y ij M HU.--1 SE&ISi De woning van Barack Obama in Martha's Vineyard. foto landvest Oprah Winfrey en George Clooney zijn uitgenodigd door Obama. foto's nbcu/getty wireimage -Millenialmagazine Mic.com Karlijn van Houwelingen Martha's Vineyard Q

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10