■cr> 1 Nieuwe Appie zo groot dat je tussen de rekken kunt dansen SCHOUWEN-DUIVELAND 5 ERIK DE WILD OUD-ZIERIKZEEËNAAR BOUWT 'KOEPELTENT' IN ELLEMEET Als Erik de Wild iets mooi vindt aan domes dan is het wel dat ze staan als een huis. Hij bouwt een DroomDome op camping Hakehoeve in Ellemeet. believe tha i en dome is een koepel vormige tent, die hele maal opgebouwd is uit driehoeken. Erik de I Wild (58) maakt ze in vele soorten en maten. Te gebrui ken op campings of als partytent op festivals: de gebruiksmogelijk heden zijn eindeloos. Zo doet er ééntje op een Brabants biologisch landgoed dienst als kas en wordt er op dit moment samen met hen nepbedrijf Dunagro 'gewilliewor- teld' om te onderzoeken of er tiny houses van te maken zijn. IJzersterk ,,Wat ik intrigerend vind, is dat je met heel weinig materiaal een ijzersterke constructie neer kunt zetten. Ik ben ervan overtuigd dat als ik mijn dome op strand neer zet, goed aan de grond, dat het wel windkracht twaalf kan stormen en dat-ie dan toch blijft staan. Het is ook heel apart dat je, als je in een dome zit, bijna niks hoort als het hard waait. De wind gaat er heel mooi langs." De Wild, geboren en getogen Zierikzeeënaar, begon februari vo rig jaar 'officieel' DroomDomes te maken. Eigenlijk met het idee ze aan festivals te slijten, maar met het uitbreken van corona ging dat plan (vooralsnog) niet door. Toen zijn moeder een paar weken gele- den van haar woning in de wijk Malta verhuisde naar zorgcentrum Borrendamme borrelde er bij De Wild gelijk een nieuw plan op. ,,Ik moet vanaf waar ik woon 310 kilometer heen- en 310 kilometer terugrijden als ik mijn moeder wil bezoeken. Dat doe je niet zo snel voor een kop koffie." Dus ging hij op zoek naar een plek op Schou- wen-Duiveland om een dome neer te zetten en sloot met Mark Lemsom van de Ellemeetse cam ping Hakehoeve een deal. Hij zet er een DroomDome neer waar hij een aantal dagen in de maand gebruik van maakt. De ove rige tijd is de dome aan de cam ping. Naar verwachting eind deze maand zet hij de koepel neer. ,,En dan kijken we wel hoe het loopt." Er moet heel precies worden gewerkt. Maar het is echt geen rocket science Voor De Wild wordt het op deze manier in ieder geval makkelijker om de zorg voor zijn moeder te delen met zijn broer en twee zus sen, zonder steeds heen en weer te hoeven sjezen. ,,Zij hebben, zeker in de aanloop naar mijn moeders verhuizing, veel tijd, energie en emotie in haar gestoken. Dit was voor mij het moment om een keuze te maken. Maar een week op een mooie camping zitten is na tuurlijk geen straf." Uittesten In het Drentse Elp heeft De Wild zelf een DroomDome staan, waar hij het kampeermiddel in de prak tijk uittest. ,,Het idee dat je zelf in staat bent om een stevig dak te maken als dat nodig is, staat me aan. En ze nemen weinig ruimte in. De dome die ik in Elp heb staan past gewoon in de achterbak van mijn Ford Focus station." Een beetje afhankelijk van het formaat en eventueel helpende handen, staat de koepel in een uur of zeven overeind. ,,Er moet even heel pre cies gewerkt worden om te zorgen dat het allemaal past. Maar het is verder echt geen rocket science." Dat loopt wel los, denkt Lisa van der Stap uit Zierikzee. Zij is net een boodschap wezen doen met haar oma Nel en kon alles makkelijk vin den. ,,Het is gróót binnen. En hoog. Maar wel heel overzichtelijk. De in deling is een beetje als de oude Al- Het is gróót binnen. En hoog. Maar wel heel overzichtelijk bert Heijn. Dus je hebt best snel al les gevonden." Net als Truida en haar dochter Yvonne denkt Lisa afwisselend boodschappen te doen in de Appie in de Lange Nobelstraat en bij deze nieuwe Albert Heijn. Maar voor haar oma Nel, die in Borrendamme woont, is de winkel op het Haring- vlietplein je-van-het. ,,Als je niet goed ter been bent, is het centrum lastig. Je hebt daar allemaal hobbels. Dus ik ben wel blij met de super markt hier." Nieuw gebouw ,,Het was een energieke tijd", kijkt supermarktmanager Ana Kulisic op de afgelopen dagen terug. In 2,5 dag tijd is de hele winkel ingeruimd. ,,Dat is echt wel een record." De winkel, en het parkeerterrein, zijn beide ruim van opzet. ,,Bijzon- der is ook dat het een heel nieuw gebouw is, dus alles is echt gloedje- nieuw." dinsdag 3 augustus 2021 SD DroomDomes staan als een huis Esme Soesman Zierikzee Erik de Wild van DroomDomes met op de achtergrond Zierikzee. De stad waar hij werd geboren en opgroeide en waar zijn moeder nog steeds woont. foto katja van noort DroomDome. FOTO ERIK DE WILD - Erik de Wild, DroomDomes Je kan er een dansje doen. Zó ruim is de nieuwe Albert Heijn aan het Haringvlietplein in Zie rikzee. De winkel is gisteren ge opend. ,,Er is goed rekening ge houden met mensen in een rol stoel", constateert Truida van den Dikkenberg uit Zierikzee. Met dochter Yvonne Verloo en kleinzoon Dylano stapt ze net de gloedjenieuwe winkel binnen. De 6-jarige Dylano met een platte grond van de winkel in zijn han den. ,,Dan kunnen we niet ver dwalen." Esme Soesman Zierikzee -Lisa van der Stap Nel van der Stap met haar kleindochter Lisa van der Stap uit Zie rikzee. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57