kW Êfa 11 Halve basisploeg vertrekt of vertrokken, AZ wacht renovatie Teleurstelling bij KNVB over coronabesluit De Kort verder als ploegleider VOETBAL Gold Cup prooi voor Amerika AZ wacht een transformatie nu de verwachte leegloop vorm begint te krijgen. Zeker is dat Marco Bizot en Myron Boadu de club verlaten. En aanvoerder Teun Koopmeiners heeft een overgang naar Atalanta Bergamo nog lang niet uit het hoofd gezet. NIK KOK Dat zijn basiself zo langzamerhand een metamorfose ondergaat, geeft trainer Pascal Jansen een dubbel ge voel. Hij zag de afgelopen dagen weer twee verwachte transfers rondkomen. Die van keeper Marco Bizot naar Stade Brest en Myron Boadu naar AS Mo naco. Het zal AZ bij elkaar rond de 25 miljoen euro opleveren, waardoor de teller al op 40 miljoen staat deze trans- ferzomer. Eerder was Calvin Stengs al verkocht aan Nice. En dan moet aan voerder Teun Koopmeiners nog ver kocht worden en blijft het opvallend stil rond Owen Wijndal. Fijn voor die jongens, vindt Jansen die in eerste instantie vooral de lach en de vrolijkheid van Myron Boadu zegt te gaan missen. De oefenmeester had ze liever nog allemaal in zijn selectie gehad komend seizoen, maar hij weet ook hoe het werkt. Als AZ en de spe lers de tijd rijp achten voor een trans fer, dan komt die er meestal wel. Dat weet ook Koopmeiners, die al meer dan twee maanden geduldig wacht op een overgang naar Atalanta Bergamo. De Italianen op hun beurt zijn in on derhandeling over een megatransfer van hun verdediger Cristian Romero naar Tottenham Hotspur. Stress Het brengt voor Koopmeiners de no dige stress met zich mee, maar hij doet wel gewoon mee in de oefenwedstrij den. En ook straks als de eredivisie weer is begonnen, zal hij van de partij zijn als de overgang nog niet is be klonken. ,,Ik heb mijn zinnen gezet op een transfer, dus dan ben je daar wel veel mee bezig. Ik heb al veel gesprek ken gehad. Die gaan via zoom vooral. Ik vond de tijd nog niet rijp er al te gaan kijken. In andere landen gaat alles net weer even anders. Het is eigenlijk net of je een huis gaat kopen in het bui- LOTING W Club houdt vast aan beleid van opleiden en niet meer dan 3 miljoen uitgeven aan spelers met 'restwaarde' tenland. Maar ik klaag niet. Ik bevind me in een luxepo sitie." Wat vaststaat, is dat AZ er komend seizoen compleet anders uitziet, want bijna de helft van het basiselftal dat vorig seizoen derde werd, is straks verdwenen. Maar waar de tientallen miljoenen binnenstromen, houdt de club vast aan het eigen beleid van spelers op leiden, kansen geven en niet meer uitgeven dan rond de 3 miljoen aan spe lers met toch veel rest waarde. De duurste investe ring is het dak waaronder AZ zaterdagavond voor het eerst mét publiek speelde. Daar betaalden overigens ook sponsors en de ge meente Alkmaar aan mee. Toch zal technisch direc teur Max Huiberts de ko mende maand niet alleen gedwee transferbedragen van andere clubs uitonderhandelen. Op enkele posities lijkt de club wel op zoek te moeten naar vers bloed. Hij trok al de talent volle centrale verdediger Sam Beu- kema aan en Vangelis Pavlidis is in de spits de logische vervanger van Myron Boadu. Het 17-jarige talent Ernest Poku, overigens net als Boadu geboren in Amsterdam met Ghanese roots, krijgt speeltijd in de voorbereiding. Met Hakon Evjen stond de vervanger van Calvin Stengs al even klaar, ook al maakte hij dan nog niet zoveel indruk. Datzelfde geldt voor Tijjani Reijnders, maar die twee spelers krijgen van de club tijd en vertrou wen. De backposities zijn wél dun bezet en een nieuwe eerste keeper is ook nodig door het vertrek van Marco Bizot. De opvolger van Jonas Svensson is al een tijdje Yu- kinari Sugawara en Jansen probeert Thijs Oosting, die afgelopen seizoen was ver huurd aan RKC, deze voor bereiding uit als linksback. Oosting heeft daar nog zicht baar moeite mee, al bleef hij zaterdag tegen Real Sociedad keurig op de been. Eerste linksback Owen Wijndal is de hele voorbereiding nog niet in actie gekomen, omdat hij later terugkwam vanwege het EK. Bovendien kampt hij momenteel met een schaambeenbles- sure. Binnen de club werden hem de grootste kansen toegedicht op een transfer, maar die is er dus nog niet ge komen. Hij heeft nog een kleine maand om die droomt te realiseren. dinsdag 3 augustus 2021 VOETBAL De KNVB is met de Eredivisie CV en Keuken Kampioen Divisie zwaar te leurgesteld in het kabinets besluit om de beperkende coronamaatregelen voor het bezoek aan stadions te verlengen tot en met 1 sep tember. 'Het probleem rondom controle en hand having speelt niet in het voetbal, maar in de (nacht)horeca', betogen de drie organisaties. 'Onze strikte protocollen en het Testen voor Toegang in het voetbal zijn zeer effectief om de gezondheid en vei ligheid van ons publiek te waarborgen.' Het seizoen in het betaald voetbal be gint komend weekeinde met de eerste speelronde in de KKD en Ajax-PSV om de Johan Cruijff Schaal. fffiM snnrn Kf Sa/tiï/if pont#*^ t|/J WIELRENNEN Koen de Kort, (38, foto) die in juni door een ernstig ongeval drie vingers verloor, beëin digt per direct zijn loop baan en wordt assistent ploegleider bij Trek-Segaf- redo. Bij die ploeg stond hij de afgelopen jaren al onder contract. Heracles heeft Sven Sonnenberg(22) aange trokken. De verdediger komt over van de Duitse club FC Hansa Rostock en tekent voor drie jaar. VOETBAL Amerika heeft de 26ste editie van de Gold Cup gewonnen. In de finale was het elftal van bonds coach Gregg Berhalter in de verlenging te sterk voor titelverdediger Mexico: 1-0. De treffer viel pas in de 118de minuut en kwam op naam van Miles Robinson. Bouwen met de hand op de knip W @Kok_Nik Alkmaar Teun Koopmeiners geeft aanwijzingen tijdens het duel van AZ met Real Sociedad van afgelopen zaterdag. De aanvoerder is in afwachting van een mogelijke transfer naar Atalanta Bergamo. foto anp NYON Mochten Vi tesse en Feyenoord de derde kwalificatie ronde overleven, ken nen ze de mogelijke tegenstanders in de play-offs van de Con ference League. Feyenoord, dat zelf moet afrekenen met Luzern, ontmoet dan de winnaar van IF Elfs- borg - Velez Mostar. Als Vitesse zich ont doet van Dundalk speelt het tegen An- derlecht of KF Lagi (Alb). AZ komt in de play-offs in de Europa League uit tegen de winnaar van FK Jablo- nec - Celtic. Marco Bizot. Calvin Stengs. Myron Boadu. A:.,.. .O ShEu! Ajv U> uli ii ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55