II ,89.- 4 dgn Zuid-Limburg <5® Vuur in Italië verwoest groot deel beroemd pijnbomenpark 4 Bosbranden hebben grote schade aangericht in de centraal Italiaanse regio Abruzzen. De felste branden waren bij Pescara aan de Adriatische Zee. Achthonderd mensen moesten worden geëvacueerd, onder wie veel badgasten. Ik heb geen bewijs, maar het lijkt me onzinnig te denken dat dit toeval is www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 zocpg die naast het klooster woont. ,,Ik heb in mijn eigen huis gewacht tot de brandweer kwam.'' Eerst waren de nonnen aan de beurt. Zij zijn door de burgerbescher ming geëvacueerd. „Sommigen waren slecht ter been, die hebben we met rolstoel en al van de trap pen afgedragen. Liften deden het niet vanwege het brandalarm", zegt Marco Schiavone, vrijwilliger van die organisatie. Uiteindelijk hoefde buurman Andrea Simone niet te worden geëvacueerd, de piloten van de blusvliegtuigen deden hun werk uitstekend en zeer precies, vertelt hij. ,,Dat zijn echte helden, het scheelde niks of ik was mijn huis kwijt geweest.'' De brandweer in Pescara heeft vastgesteld dat de bosbrand van zondagmiddag op drie verschil lende plekken tegelijk is begonnen, reden voor justitie in de badplaats een onderzoek te openen naar Angelo van Schaik Pescara Het eerste dat opvalt is de stank; ge rookte hars en verbrande pijnap pels. De grond van het park smeult, tussen de zwartgeblakerde pijnbo men hangen flarden blauwe rook. Af en toe laait het vuur op, een boom vat opnieuw vlam en brandt helemaal af. ,,Niet te dicht bij het hek staan'', waarschuwt de brand weer. ,,Sommige bomen zijn insta biel en kunnen omvallen.'' Twee brandweerlieden nemen de schade op in de Pineta Dannunzi- ana, het pijnbomenpark aan de zuidkant van Pescara, een badplaats in Midden-Italië op zo'n 200 kilo meter ten oosten van Rome. Het monumentale stadspark is ver noemd naar de beroemdste zoon van de stad: schrijver, dichter, poli ticus Gabriele D'Annunzio, een eeuw geleden kwam hij hier graag. ,,Het grootste deel is verbrand'', constateren de twee somber. ,,Slechts een deel is nog te redden.'' Van de 53 hectare die het park groot is, is zeker de helft verloren gegaan. ,,Gelukkig is het park niet aaneen gesloten, er lopen straten doorheen. Paradoxaal genoeg heeft het asfalt het park gedeeltelijk gered.'' Van de prachtige pijnbomen met hun karakteristieke parasolpluim is niet veel over. De Pineta Dannun- ziana biedt een desolate aanblik. De open plekken tussen de smeulende bomen zijn wit uitgeslagen van de as. Zwarte skeletten van bomen ste ken schril af tegen het felle zonlicht. ,,Ik kwam hier als kind heel vaak'', vertelt Amelia, een vrouw van in de 60. ,,Ik speelde tussen de bomen. Het is triest.'' Ze staat in een dood lopende straat die toegang geeft tot het park, het hek is afgesloten met een groot hangslot. Naast de ingang een stapel emmers, kinderbadjes en tonnen, door buurtbewoners ge bruikt om het vuur in te tomen. Villa's De villa's die grenzen aan het park hebben allemaal schade opgelopen. Van het advocatenkantoor pal naast de ingang is de pergola afgebrand en is het schuurtje beschadigd. Ste- fano is zijn veranda kwijt, opge slokt door de metershoge vlam men. ,,Geen idee hoe groot de schade is'', vertelt hij zichtbaar ge schrokken. In de voortuin liggen verbrande stapels hout en een ge smolten badkuip, hij was zijn huis nog aan het verbouwen. ,,Maar dat vind ik niet het belangrijkste. Mijn vrouw en kind zijn veilig.'' De brand in Pescara ontstond zondagmiddag rond half drie, op gezweept door de hoge temperatu ren en de harde wind breidde het vuur zich razendsnel uit. Behalve in het stadspark, woedde er ook brand op twee heuvels net buiten de be bouwde kom. Op de Monte Car- melo staat een klooster waarin voornamelijk bejaarde nonnen wo nen. ,,We waren ingesloten door de vlammen'', vertelt Andrea Simone, 4 dagen Brabant 4 dagen Veluwe**** dinsdag 3 augustus 2021 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Andrea Simone was door felle branden bijna zijn huis kwijt, maar Badgasten lopen tussen de verbrande resten van strandbedjes en de blusvliegtuigen voorkwamen erger. fotosad parasols, die troosteloos op het strand liggen. Toeristen op het strand, terwijl bomen smeulen Marco Schiavone, vrijwil liger bij de burgerbescher ming. Amelia kwam als kind al in het door de brand ver woeste park. —Marco Marsilio, president regio Abruzzen Blauwe rook danst tus sen nog smeulende bomen. Voor moor: Uniek hotel! Slaap in het voetbalstation van Roda JC, in het mooie Heuvelland! 4* Fletcher Parkstad-Zuid Limburg, Kerkrade (8,2) -? O 3 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet Gratis wifi en parkeren. Aankomsten t/m oktober Vlakbij de steden Valkenburg, Maastricht en Aken 3* Hotel Vincents, Etten-Leur (8,0) 4* Fletcher De Buunderkamp (8,3) 3 nachten incl. ontbijt en gratis wifi 3 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi In het sfeervolle centrum #q |l In het leuke Wolfheze QA Tip! Fietsroute Van Gogh O w m Incl. zwembad en sauna O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4