II 5 Welten legde eigen revalidatie ook vast en is nu helemaal de oude op Spelen Een zware blessure leek een streep te zetten door de vierde Spelen van Lidewij Welten (31). Maar ze gaf niet op en liet haar revalidatie net als Memphis Depay vastleggen. Gisteren opende ze de score in de gewonnen kwartfinale tegen Nieuw-Zeeland: 3-0. RIK SPEKENBRINK Lidewij Welten strompelde naar de dug-out, stortte ter aarde en sloeg vol woede snoeihard met haar stick op de grond. Op 15 mei van dit jaar leek een zware blessure één van de sterren van Oranje van haar vierde Olympische Spelen te gaan afhou den. In een stevig duel met een te genstander van Amsterdam voelde ze direct dat het mis was. Ze zag haar club Den Bosch kampioen worden, maar zat niet veel later meteen in de auto naar huis. 79 dagen later heeft Welten in het Oi Hockey Stadium in Tokio krap zes minuten nodig om te scoren in de kwartfinale tegen Nieuw-Zee- land, door Nederland overtuigend met 3-0 gewonnen. Haar tweede doelpunt op de Spelen. ,,Do or die wedstrijden, ik hou ervan'', zegt ze meteen na afloop. ,,De hele wed strijd controle hebben, voelt zó goed. We groeien in het toernooi, ikzelf ook'', aldus Welten, die het met Oranje komende nacht in de halve finale opneemt tegen Groot- Brittannië. Terug naar die zaterdagmiddag in Den Bosch. Ze denkt eerst aan een gescheurde achillespees, later blijkt het om een pees daar net iets boven te gaan. Welten weet meteen dat het EK in Amstelveen in juni te haast niemand gezien of gesproken en was amper thuis. Ik ben zelden zo egoïstisch geweest. Maar ik had een doel en geen tijd te verliezen.'' Nadat ze zich eerst een paar da gen had afgesloten voor de buiten wereld, besloot Welten daarna een cameraploeg toe te laten om het traj ect te filmen. ,,Ik voelde me goed en stabiel en vond dat ik mocht uit spreken dat ik het zou gaan redden. Ik kende die jongens al, ze wilden al eerder een filmpje met me maken. Ik zei: als je echt iets gaafs wil ma ken, moet je nu komen.'' De korte documentaire Drive was er ook ge komen als ze het uiteindelijk niet had gehaald. Want die kans was er, dat wist Welten ook wel. ,,Iedereen dacht dat ik het niet zou redden. Maar ik dacht: schrijf mij niet af. Ik hoefde niets te bewijzen, maar het was wel een extra motivatie. Ik ben een vechter, ik hou ervan om het te gendeel te bewijzen.'' Haar bijna 43.000 volgers kon den, net als bij Memphis Depay richting het (uiteindelijk uitge stelde) EK van 2020, zien dat Wel- ten al snel heel veel kon. ,,Grappig dat je die naam noemt, ik heb tij dens de revalidatie ook die docu mentaire van Memphis gekeken. Ik herkende wel wat dingen. Dat je een eenling bij de groep bent, bij voorbeeld.'' Klein wonder Een week voor vertrek naar het pre- olympische trainingskamp in Japan stond Welten weer met haar team genoten op het veld. Bij het eerste duel om de bal nog onzeker, de tweede keer ook, maar bij nummer 4 alweer denkend over hóé ze de bal zou afpakken in plaats van óf. Ze haalde de selectie en stond er bij de eerste groepswedstrijd in Tokio meteen. Precieze details over wat voor kwetsuur het was en hoelang er eigenlijk voor stond, wil ze pas na de Spelen delen. ,,Maar het was een heel zware blessure, ik heb het veel sneller gedaan dan gemiddeld. Het is echt een klein wonder. Natuur lijk heb ik wel een paar tranen gela- HOCKEY (V) Uitslagen/programma ten, maar het was tegelijkertijd geen enorme opgave om het op deze manier te doen. Opgeven, dat was pas een opgave geweest. Als je er middenin zit, heb je alleen niet door hoe bijzonder het is. Volgens mij ben ik altijd een vrolijk en opti mistisch meisje, maar het is prettig om te weten dat ik dat ook op don kere dagen naar boven kan halen.'' vroeg gaat komen. Maar nog die zelfde avond gaat de knop om. Tien weken tot Tokio. Het tón. Haar fy siotherapeut, die het heeft zien ge beuren, stuurt al meteen berichten met testjes en oefeningen die ze kan doen om de hamstring 'aan te zetten'. Op maandag begint haar revali datie echt. Eerst vooral in Almere, waar de fysiopraktijk zit. ,,Mijn ou ders hebben me de eerste twee we ken met een camper overal naartoe gereden, zodat ik achterin kon lig gen in plaats van zitten. Ik heb daar veel in een hotel geslapen, heb Ik ben zelden zo egoïstisch geweest. Maar ik had een doel en geen tijd te verliezen KORTE DOCU dinsdag 3 augustus 2021 TOT EN MET ZONDAG 'Ik herkende me wel in Memphis en zijn docu' @RikSpekenbrink Tokio Kwartfinales Gisteren Nederland - Nieuw-Zeeland 3-0 Duitsland - Argentinië 0-3 Australië - India 0-1 Spanje - Groot-Brittannië 2-2* *Groot-Brittannië wint na shootouts Halve finales Morgen (Ned. tijden) 03.30 uur Nederland - Groot-Brittannië 12.00 uur Argentinië - India Lidewij Wel ten zet Oranje al vroeg op voorsprong in de kwartfinale tegen Nieuw- Zeeland door de 1-0 binnen te tikken. FOTO ANP - Lidewij Welten (31) Een camera ploeg volgde Wel ten tijdens haar revalidatie op weg naar de Spelen en maakte een korte docu van zo'n drie minuten. foto's EIGHTYNINE PRODUCTION

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49