7 dinsdag 3 augustus 2021 maakt." Bij elk raampje staat een te kening van de horizon en een aan duiding naar welke stad, dorp of streek je kijkt. ,,Ik was hier met mijn vrouw ooit met oud en nieuw, je weet niet wat je ziet tijdens het vuur werk, geweldig!" Torderen en trillen ,,Bij windkracht 10 voel je de water toren een beetje torderen en trillen", zegt Ad in de torenkamer. Hij legt uit dat de toren met de stalen onder bouw natuurlijk moet kunnen mee bewegen bij zware wind, de toren 'tordeert' dan ook een beetje. Kopers van het penthouse moeten nog gevonden worden. Zij krijgen 230 vierkante meter woonoppervlak op de 5e, 6e en 7e verdieping voor €695.000 en een tuintje onderaan de watertoren. Ad is betrokken bij de verkoop van dit laatste vrije apparte- ment in de watertoren. ,,De groep mensen die zo'n object kan en wil kopen is niet heel breed. Maar er zijn zeker liefhebbers voor zoiets bijzon ders, juist ook vanuit de Randstad." Klinknagels In de ronde appartementen zie je goed dat de wanden van de waterto ren een stalen kuip zijn. Ooit kon er ruim een miljoen liter water in de watertoren. Bij de herontwikkeling zijn er vloeren in geplaatst. In de ap partementen zijn de stalen wanden donker geverfd en je ziet de ronde klinknagels nog duidelijk zitten. Bij de trap die langs de appartementen leidt, is het staal roestbruin gekleurd. Het geeft nog een extra industrieel aanzicht. De buitenwand van de wa tertoren is van beton. Ad kent de voordelen van de wa tertoren, waaronder het geweldige Twee tassen overde metalen trap 45 meter naar boven sjouwen, dat is niet niks -Ad Steendijk uitzicht vanuit de appartementen. ,,Je kijkt echt 360 graden rond." Hij kent ook nadelen. ,,Die keer dat de lift eruit lag en dat we boven een ver gadering hadden, dat was pittig", vertelt Ad Steendijk als hij de trap buitenom laat zien. ,,Twee tassen over de metalen trap 45 meter naar boven sjouwen, dat is niet niks." Subsidie Een wit blok op de zesde verdieping blijkt de ombouw van de motoren van de lift te zijn. ,,Ja, die hoor je wel brommen als je hier straks in de ka mer zit en de lift komt naar boven." Verder wijst hij erop dat schilder werk altijd zal doorgaan, ook al staat de toren en nu netjes bij. „Gelukkig is er subsidie, de watertoren is een mo nument, maar je moet dit hele bouw werk wel blijven bijhouden, natuur lijk." Wonen in de watertoren is niet voor iedereen haalbaar of aantrekkelijk. Maar de ligging dicht bij Ooster- en Westerschelde, het uitzicht over Zuid-Beveland en de luxe van de ap partementen zal echte liefhebbers vast over de streep trekken, ver wacht Ad. Hij is zelf ook gehecht aan de plek. ,,Als ik hier straks wegga, naar een nieuw kantoor op Kavel Pik in Goes, ga ik de Watertoren wel missen", zegt Ad. ,,Ik werk hier zes dagen per week, ik bouwde hier mijn bedrijf op, het is een soort tweede huis." De weemoed komt even op, maar ja, hij wil ook een nieuwe stap maken. Hij vond het als makelaar tijd te investe ren in een eigen kantoorpand. ,,Huurinkomsten vormen straks een deel van mijn pensioen", zegt de 62- jarige makelaar die bijna 30 jaar in het vak zit. W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35