Volle spreekkamer is een goed teken Nul op rekest voor vaste gasten Duinrand 'Geen zonneparken op goede landbouwgrond' Haast 2 Tweedehands boten die voor boven de nieuwprijs verkocht worden, gemiddeld vier maanden wachten op een nieuwe bootmotor. Na de huizenmarkt raakt nu ook de markt voor boten en bootmotoren verhit. Verkopers van tweedehands boten zien de voorraad slinken en de prijzen stijgen. BOTENMARKT OVERVERHIT KOPERS Commentaar De Zeeuwse huisartsen hebben het druk. Drukker dan normaal in de zomer. Dat is een goed teken, want tijdens eerdere coronagolven was het te stil in de spreekkamer. Mensen durfden niet naar de dokter te gaan. Ze wilden hun huisarts niet onnodig lastigvallen. Of ze waren bang om besmet te raken met het coronavirus. Nu veel mensen zijn gevaccineerd en het aantal ziekenhuis opnames door Covid-19 relatief laag is gebleven, durven ze weer bij de dokter aan te kloppen. Medici waren tijdens eerdere coronapieken bezorgd dat mensen te lang met onbehandelde kwalen bleven rondlopen. Een late behandeling betekent vaak een zwaardere behande ling. Dat is in de eerste plaats vervelend voor de patiënt, maar het zorgt ook voor onnodige drukte in de ziekenhuizen. Wat dan weer leidt tot langere wachttijden, uitstel van behandelin gen enzovoorts. De eerste stap om deze vicieuze cirkel te doorbreken zetten de patiënten nu zelf door wel op tijd naar de dokter te gaan. Het duurt langer dan voorheen om een afspraak te maken bij de specialist, merken de huisartsen. Dat is een tijdelijk onge mak en ook, hoe tegenstrijdig het ook klinkt, een sein dat men sen de weg naar de gezondheidszorg weer weten te vinden. Ook als ze geen corona onder de leden hebben. Mensen weten de weg naar de huisarts weer te vinden, ook als ze geen corona onder de leden hebben Het plan waar de standplaatshou ders zich tegen verzetten omvat de bouw van honderd kampeerhuis- jes. Die komen in de plaats van 404 bestaande standplaatsen. Het leidde tot hevig protest van vaste recreanten die het veld moe ten ruimen. De eigenaar van de camping ALMANAK Te gehaast, want de film zou zo beginnen, trok de Vlissingse haar voordeur dicht. De sleutels nog binnen. Dus belde ze haar man. „Sleutels binnen, van auto ook, doei." Amper zat hij in de auto of hij werd weer gebeld: ,,Laat maar, ik zou met de fiets gaan. Doei." „Moeten we op be- heeft alle huurcontracten opge zegd. Daarover komt nog een rechtszaak bij de kantonrechter. De vereniging Duinrand Samen Sterk, waarin eigenaren van be dreigde stacaravans en chalets zijn Verzoek schorsing bouwplan honderd kampeerhuisjes heeft volgens Raad van State nu geen zin verenigd, hoopte met een schorsing van het bestemmingsplan sterker voor de dag te komen in de rechts zaak bij de kantonrechter. Daar leent een schorsingsproce dure bij de voorzieningenrechter zich niet voor, valt te lezen in de uitspraak. paalde stoelen zitten? Kijk even op de kaartjes", vroeg hij haar, eenmaal in de bioscoop. „Waarom? Ik ben niet in de war ofzo hoor", hijgde ze stevig stap pend naar de toiletten. ,,Kijk toch maar even. Enne... nee, ik zeg niet dat je in de war ben. Dit is trouwens de heren-wc." Zomerconcert Meisje gewond bij ongeluk Hulst Zeeuwse kunst in de race voor prijs ,,Bijna alles is verkocht", meldt Daan Smits van Zeeland Boten in Middelburg. ,,Wij hebben bijna geen tweedehands boten meer staan." Een belangrijke oorzaak is dat booteigenaren die ervan af wil len, hun boot zelf te koop zetten op internet, zegt hij. Daar gaan ze grif van de hand. ,,En voor hogere prij zen: dertig, veertig procent meer dan voorheen. Normaal gesproken reken je met een waardedaling van 12 procent per jaar. Nu zie ik boten van twee jaar oud van eigenaar wis selen voor meer dan de nieuwprijs. Wij gaan daar niet in mee, al beta len wij tegenwoordig ook wel meer bij inruil: tien, vijftien procent meer." Wachttijd loopt op Nieuwe boten worden nog wel re delijk geleverd, stelt Smits, maar bij de motoren is het 'een beetje een drama'. „Sloepen worden zonder buitenboordmotor geleverd. Die kies je na de aanschaf. Bij de cou rante modellen heb je met heel veel geluk binnen een maand een mo tor. Gemiddeld is de wachttijd nu vier maanden en als je iets bijzon ders wil - zoals een specifiek model of een grote motor van 200 pk - dat niet massaal geproduceerd wordt, kan het zelfs tot een jaar op- lopen." Klopt, zegt Willem Bazen. Hij is eigenaar van Outboard Zee land in Sint-Maartensdijk, dat tweedehands motoren verkoopt. ,,Normaal gesproken heb ik er zo'n 150 staan, nu een stuk of tien. Elke dag word ik wel gebeld: heb je dit, heb je dat. Maar wat je niet hebt, kun je niet verkopen. Er is weinig aanbod en de levertijden zijn lang. Wij krijgen veel klanten die impul sief dan maar iets gekocht hebben dat via internet werd aangeboden. Dat mogen wij dan weer repareren omdat het niet in orde was. Je koopt de rommel van een ander en nog te duur ook." Veerenaar Dirk Epke wist na lang speuren een tweedehands Fun Yak Secu 13 op de kop te tikken voor 1450 euro. ,,Vroeger struikelde je over die bootjes", weet de eigenaar van zeilschool 't Veerse Gat in Veere. Hij vond hem uiteindelijk op Marktplaats. Op een nieuwe 6pk motor van een gangbaar model moest hij vier weken wachten. Luxer, groter Jachtmakelaardij Sunseeker Bene lux in Kamperland verkoopt zowel nieuwe als 'pre-owned' jachten. Jachtmakelaar Tom Wigmore, te vens eigenaar van jachthaven Ma rina Kamperland, verkocht vroeger gemiddeld dertig 'pre-owned' jach ten per jaar. ,,Corona stuwde dat op tot vijftig. Die zou ik nu ook kun- De partij zegt 'keer op keer' gecon fronteerd te worden met initiatie ven voor het plaatsen van duizen den en duizenden zonnepanelen op landbouwgrond. ,,Daardoor worden enorme oppervlaktes goede grond buiten gebruik gesteld en wordt ons Zeeuwse landschap blijvend aangetast." Tijdens de laatste Statenvergade ring diende de fractie een motie in om ervoor te zorgen dat zonnepa nelen op daken geplaatst mogen worden. Forum besloot die motie in de binnenzak te houden, omdat er in de praktijk geen projecten voor zonneparken op landbouw grond zijn. De zaak ligt nu anders, aldus Fo rum. Aanleiding is een verhaal in de krant waarin bewoners van de Maaidijk in Oostburg vrezen voor een zonnepark van twintig hectare. Forum wil weten hoe GS denken over de plannen. De partij wil ook een duidelijke uitspraak van het da gelijks provinciebestuur dat zonne panelen alleen op daken mogen. dinsdag 3 augustus 2021 II De vaste standplaatshouders op camping Duinrand in Burgh- Haamstede zijn zonder succes naar de Raad van State gestapt met een schorsingsverzoek tegen het plan voor de bouw van honderd kampeerhuisjes op de camping. De rechter zegt dat schorsing geen zin heeft omdat ontwikkelaar Fiorinvest voorlo pig niets gaat doen op de cam ping. Adri Klinkenberg Den Haag/Burgh-Haamstede Tip? redactie@pzc.nl OOSTKAPELLE Het zomeravondconcert in de Dorpskerk in Oost- kapelle wordt morgen bij zonder. Violiste Marieke Brokamp en pianist Ro bert Jan Stips brengen een gevarieerd pro gramma waarin de muzi kale grenzen duidelijk verlegd worden. De klas sieke composities van Part en Schubert worden afgewisseld met bewer kingen van de Nits en Su persister, met een film en documentairemuziek geschreven door Robert Jan Stips. Er zijn nog lais sez passer kaarten. In formatie via gmolendijk @hetnet.nl of tel. 0118 435 725. Aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG Een meisje is gisteroch tend gewond geraakt bij een botsing met een auto in Middelburg. Ze is naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer fietste rond 09.10 uur bij de krui sing Mortiereboulevard - Fagotweg - Trombone- weg op bedrijventerrein Mortiere toen ze werd aangereden. Ze viel en liep letsel op. In eerste in stantie kwam alleen een rapid responder van de ambulancedienst ter plekke maar later werd toch een ambulance op geroepen om het meisje weg te brengen naar het ziekenhuis. De auto liep slechts lichte schade op. Vier Zeeuwse kunstwer ken zijn in de race voor het favoriete Nederland se buitenkunstwerk. Het Watersnoodmonument van Ronny Ivens bij Kruisdorp/Duivenhoek is genomineerd, van Johnny Beerens de wer ken Broden en Vissen in Breskens en De Bron (de tranen op de water toren) in Oostburg, en Stairway to Heaven van Paul en Menno de Nooi- jer in Kapelle. NPO Radio 4-programma De ochtend houdt de ver kiezing. Stemmen op de genomineerde Zuid-Ne derlandse kunstwerken kan tot 7 augustus via nporadio4.nl/buitenkunst Boten zijn Ondine van der Vleuten Vlissingen Op goede landbouw- en indu- striegrond moeten geen zonne- parken komen. Dat stelt de Sta tenfractie van Forum voor De mocratie in een reeks vragen aan Gedeputeerde Staten. Ab van der Sluis Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30