Brabanders Geen haaien meer aaien: Arsenaal in Vlissingen sluit de deuren 2 WENDY WAGENMAKERS HENK! Column De zon scheen, ik hoefde niet te werken en de kinderen braken thuis de tent af, dus ik zwierde de altijd gereed han gende strandtas in mijn fiets mand, zette de raddraaiers op hun zadels en trok de poort achter ons dicht. Op naar het strand. ik vanaf mijn kleedje genoegzaam naar mijn vredig scheppend kroost en nam in gedachten alles terug wat zo-even nog door mijn hoofd kolkte. Niets was er te horen dan het ruisen van de zee. Ik slaakte een diepe zucht en voelde me zielsgelukkig voor even. Heel even. de cellulitis van een vrouw met een opblaasbare eenhoorn onder haar arm. ,,Nikitaaaa! Wa zeg ik naw? Nie te wijd dè watter in!" Brabanders. Mensen die van tien duizenden vierkante meter Bad- strand precies binnen mijn aura moesten neerkletteren, met al hun zooi. Schepjes hadden ze bij zich, ballen, zeefjes en talloze zand- vormpjes. Twee koelboxen, een bolderkar vol eten, een zonne scherm ter grootte van een party tent, een stel strandstoelen, een handpomp, een opblaasbaar lig bed om lekker mee af te drijven zodat de strandwacht zich niet hoeft te vervelen, de onvermijde lijke geluidsbox en een stuk of vier kwèèèkende jóóóng. net in Zeeland woonde. Hoe blij ik was om af en toe wat Brabants te horen. Toen ik toeristen aan klampte in de supermarkt en trots vertelde dat ik óók uit Brabant kwam. De opluchting die ik voelde. DE STELLING Vandaag: Festival met 750 bezoekers is geen festival 472 stemmen Eens Toos Henk Oneens Paul Kusters HENK HAD BIJNA EEN HAGEDIS GEFOTOGRAFEERD I A/^"7 Coronasituatie stabiliseert zich Rondvaartboot botst tegen kade: elf gewonden In het voorjaar van 2023 herrij st Het Arsenaal als boutiquehotel met vijftig kamers. Eigenaar AMP van Velzen diende onlangs de aanvraag voor een omgevingsvergunning in en hoopt begin volgend jaar aan de verbouwing tot hotel te beginnen, meldt Monique van Velzen, ook di recteur van vastgoedmanagement projectontwikkeling van AVV Vastgoed. Het pand werd jarenlang verhuurd, maar toen de laatste ex ploitant geen opvolger kon vinden, besloot het vastgoedbedrijf om het maritiem attractiecentrum vanaf eind 2017 zelf uit te baten. Om Het Arsenaal in de benen te houden, moet behoorlijk worden geïnvesteerd in het updaten van verouderde attracties. Van Velzen: ,,Het exploiteren van een attractie centrum is niet ons vak. We hebben daarom besloten een geheel nieuwe functie aan het gebouw te geven. Een hotel past goed op die prachtige plek in Vlissingen." Voor ombouw van Het Arsenaal tot hotel hoeft geen bestemmingsplanwijziging te worden doorgevoerd, benadrukt de vastgoedondernemer. Arsenaaltoren Van Velzen: ,,We moeten wel reke ning houden met eisen van wel stand en monumentenzorg. Die willen zo weinig mogelijk verande ringen aan de nog originele delen van het uit 1823 daterende artillerie magazijn. Voor ons geen probleem, omdat de historie van het gebouw het juist aantrekkelijker maakt. We willen de oude ingang aan het Ar senaalplein, waar ruiters te paard vroeger door naar binnen konden rijden, weer in ere herstellen. Mede daardoor kunnen bezoekers weer door het hele pand kijken. Ook het voormalige rijpad en de dakspan ten, originele Philibertspanten, moeten weer te zien zijn." Of de Arsenaaltoren als publieke uitkijktoren blijft bestaan, weet Van Velzen nog niet. ,,Daar hebben we nog geen besluit over geno men." AVV Beheer praat ook mee bij het opstellen van een visie op het Arsenaalgebied. Wat er naast Het Arsenaal op het plein met on der meer de Carrousel en het Arse- Een hotel past goed op die prachtige plek in Vlissingen naaltheater gaat gebeuren, is nog niet bekend. De ontwikkeling van een ge- biedsvisie liep vertraging op, vooral door coronamaatregelen. De ge meente Vlissingen voert voor ont wikkeling van die visie overleg met ondernemers aan het Arsenaal plein, de in het Beschermd Stadsge zicht Comité verenigde bewoners van Residence Maritime en water schap Scheldestromen. De gesprek ken zullen dit najaar weer worden opgepakt, verwacht Van Velzen. Ik slaakte een diepe zucht en voelde me zielsgelukkig voor even. Heel even Mijn zachte G zal ik nooit verloo chenen, maar tegenwoordig houd ik mijn mond. En als het moet, pak ik mijn boeltje en ga een paar me ter verderop liggen. Nog even en ik prik een parasol van de Zeeuwse vlag in het zand. Na zeventien jaar lijkt mijn integratie eindelijk ge slaagd. dinsdag 3 augustus 2021 Nog geen vijf minuten later keek ,,NIKI TAAAAAAA! Ik draaide me om en keek recht in We hadden buren gekregen. Ik dacht terug aan de tijd dat ik Reageer op pzc.nl Gisteren: Slecht weer deert mij niet tijdens m'n vakantie fc>E VRIEMtSlM VAM feAVE ROELVIMK IS ZWANSEH GOES In de Zeeuwse ziekenhui zen is de bezetting door coronapatiënten de afge lopen week niet verder gegroeid. In totaal liggen er tien mensen met een corona-infectie, één min der dan een week gele den. In ziekenhuis Adrz in Goes liggen zeven coro napatiënten, net zoveel als vorige week. Drie van hen worden op de inten sive care behandeld. Ook dat aantal is niet veran derd. ZorgSaam in Ter- neuzen meldde gister ochtend nog drie corona patiënten, vorige week waren dat er vier. Er ligt niemand met Covid op de intensive care. ANTWERPEN Bij een ongeval met een rondvaartboot in Antwer pen zijn zondag elf men sen lichtgewond geraakt. Ze werden voor controle naar het ziekenhuis ge bracht, meldde Het Laat ste Nieuws. Het ongeval gebeurde rond 13.40 uur. Een boot van Flandria, een organi satie die rondvaarten ver zorgt in de haven van Antwerpen, is daar tot twee keer toe tegen de kade van de kaai gebotst. Hoe dat precies kon ge beuren, is nog niet hele maal duidelijk. Op het moment van het ongeval waren zo'n honderd pas sagiers aan boord. VOGELWAARDE 'Ministerie moet pootgoedfraude aanpakken' Het ministerie van Land bouw, Natuur en Voed selkwaliteit moet meer doen om pootgoed fraude aan te pakken. Bijvoorbeeld door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit en keuringsdienst NAK meer bevoegdheden te geven. Dat eisen LTO Nederland en spelers in de pootaardappelketen. De NAK bijvoorbeeld kon een Brabantse teler die ongekeurd pootgoed met valse certificaten had verkocht niet schor sen. Bij die zaak was Zeeland Trade in Vogel waarde betrokken. De ingang van maritiem attractiecentrum Het Arsenaal zit in een glazen aanbouw. De entree van het hotel komt weer midden in het historische artilleriemagazijn. fotos rené hoonhorst Geen roggen en haaien meer aaien en geen piratenavonturen meer beleven in Vlissingen. Het maritiem attractiecentrum Het Arsenaal sluit per 1 oktober. René Hoonhorst Vlissingen -Monique van Velzen, directeur AVV Vastgoed Het Arsenaal met uitkijktoren aan de voet van de 'groene boule vard' vanaf de kant van het De Ruyterplein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2