Spreekkamers zitten ramvol, agenda's medisch specialisten ook 50 jaar na de treinramp bij Oostdijk Rinus van Blankers Vroeger struikelde je over de tweedehands boten, nu zijn ze niet aan te slepen. Het lijkt wel of iedereen het water op wil. Na de huizenmarkt is ook de botenmarkt oververhit. Boten van twee jaar oud wisselen van eigenaar voor meer dan de nieuwprijs.zeeland 2 Normaal is het in de zomer vrij rus tig, vertelt Arjan Roest. Hij is huis arts in Middelburg en spreekt na mens de Zeeuwse Huisartsen Co öperatie, de huisartsen boven de Westerschelde. ,,Wat ik zie in mijn eigen praktijk en hoor van collega's, is dat het overal echt druk is." Of dat door het grote aantal toe risten komt? ,,Nee", zegt Roest, ,,want toeristen worden boven de Westerschelde verwezen naar de vakantiedokter. Die zit op de huis artsenpost in Middelburg. Zo is de werkdruk voor huisart sen behapbaar, zeker ook omdat er collega's op vakantie gaan. Dat kan ook prima, omdat een deel van de patiënten normaal ook met vakan tie is." In Zeeuws-Vlaanderen is het iets anders geregeld. Maar het komt op hetzelfde neer: extra mensen vangen de toeristenstroom op. Ondanks de drukte loopt het al lemaal niet de spuigaten uit, zegt Roest. In cijfers kan hij dat niet uit- drukken. Maar om er toch een beetje gevoel bij te krijgen, vertelt hij hoe het normaal gaat. ,,Vaak zie j e dat het vlak voor de zomervakan tie even drukker is. Logisch. Men sen gaan dan toch even langs de dokter met een plekje waar ze al wat langer mee lopen. Voor de ze kerheid. Maar zodra de vakantie eenmaal begonnen is, is het nor maal een stuk rustiger. Dan heb je wat tijd over. Maar nu? Nu zit het spreekuur elke dag stampvol." Volledig gevaccineerd Een verklaring voor de drukte is lastig te geven, zegt Theo de Buck van Nucleuszorg, zeg maar de huis artsen in Zeeuws-Vlaanderen. ,,Het is een optelsom van dingen waardoor het drukker is dan in 'normale' zomers. Er zijn veel men sen die op vakantie zijn, maar juist ook veel die dat niet zijn. Die in de eigen regio blijven. Dat maakt dat Het is een optelsom van dingen waardoor het drukker is dan in 'normale' zomers mensen naar de eigen huisarts gaan. In de huisartsenpraktijken gaan natuurlijk ook mensen op va kantie, waardoor de druk op een aantal mensen komt te liggen. En verder durven mensen die volledig zijn gevaccineerd, de zorg weer eer der op te zoeken." Daarmee is Roest het eens, al blijft het een beetje gissen, zegt zo wel Roest als De Buck. Ook al is het drukker, mensen komen nog steeds langs met dezelfde soort vragen, stelt Roest vast. ,,Vragen die we als huisarts normaal ook krijgen. Niets speciaals." Corona En ja, misschien hebben mensen het bezoek aan de dokter uitgesteld vanwege corona, maar dat levert nog geen medische problemen op, constateert Roest. Wat hem wel op valt, is dat het langer duurt voordat mensen een afspraak kunnen ma ken bij een specialist. ,,Die zullen het ook heel druk hebben." 'Alleen door een wonder kon je dit overleven' zeeland 8 Fulltime aan de slag als golfleraar in Goes It dinsdag 3 augustus 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl (MÖirar Huisartsen hebben het druk Zeeuwse huisartsen hebben het drukker dan in andere vakantie periodes. Nou is het ook weer niet zó druk dat ze het werk niet meer aankunnen. Maar waar ze normaal in de vakantie wat meer tijd hadden om een beetje op adem te komen, zitten spreek uren deze zomervakantie hele dagen ramvol. En dat komt niet door de vele toeristen. Jeffrey Kutterink Vlissingen -Theo de Buck, Nucleuszorg ZEELAND 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29