Hele zomer vrijwel geen enkel festival 1 Kristina Timanovskaja Controle bij grens Risico op besmettingen te groot Sportzomer Sifan Hassan pakt op de 5000 meter met overmacht de eerste gouden atletiekmedaille voor Nederland in 29 jaar. Dat belooft nog meer moois voor de rest van de week. Dafne, hoe nu verder? Walcheren Minachting en steun voor gevluchte y atlete m P3 Strengere coronaregels in Duitsland zijn er niet voor de sier P10 Nadat het kabinet vorige week al een streep zette door vrijwel alle meerdaagse festivals, legt het nu ook zulke strenge eisen op aan de overige (eendaagse) festivals dat die vrijwel zeker niet meer doorgaan. Volgens premier Mark Rutte is het 'ongelooflijk triest', maar is het ri sico op besmettingen te groot. „Weliswaar daalt het aantal be smettingen, maar het is nog steeds vijf tot zes keer hoger dan in bij voorbeeld Duitsland.'' Het kabinet besluit op 13 augus tus hoe het verder moet met de aanpak van de corona-epidemie. Nu steeds meer mensen volledig zijn gevaccineerd hoeven na 1 sep tember de huidige regels niet meer allemaal te worden gehandhaafd. Het wacht daarover nog advies af van deskundigen. Maar de festival branche had al gevraagd om snel lere duidelijkheid. Het huidige ver- bod op festivals liep af op 13 augus tus en ze wilden niet dan pas te ho ren krijgen of ze in de periode tot 1 september wel of niet iets konden organiseren. Eisen Het kabinet stelt zulke strenge ei sen aan de organisatie van een fes tival in de laatste weken van augus tus, dat volgens de Vereniging Ne derlandse Poppodia en -Festivals (VNPF) er in de praktijk niets meer kan doorgaan. Zo mogen er maxi maal 750 bezoekers komen, mag er niets binnen worden gehouden (ook niet in een tent) en moet ie dereen vooraf worden gecontro leerd op een vaccinatie- dan wel testbewijs. De branche is wel blij dat er nu duidelijkheid is. Ze kunnen nu een beroep doen op het garantiefonds voor evenementen dat in het leven is geroepen. Overigens is er nog een kleine kans dat er in de tweede helft van augustus meer mag dan het ka binet nu zegt. Mocht er na 13 augus tus onverhoopt wél meer mogen, dan kunnen organisatoren kiezen of ze hun festival alsnog houden of een beroep doen op het garantie fonds dat een deel van de onkosten dekt. »P7 Zeeland 1 L NEDERLANDERS vandaag! Baanwielrenners Schippers na domper op 200 m: 'Ik wil niet blijven aanmodderen' dinsdag 3 augustus 2021 20°C It c? i tsimanguskaya Ook de rest van de zomer zullen er vrijwel geen festivals worden gehouden. Organisatoren zijn zwaar teleurgesteld over de eisen die het kabinet gisteren bekendmaakte. Hans van Soest Peter Winterman Den Haag SUBLIEM! Zeeuwse huisartsen hebben het druk deze zomer favoriet op teamsprint Vanaf 08.30 uur. Waterpolovrouwen in kwartfinale tegen Hongarije (11.20 uur) Van Rouwendaal weer goud bij het openwaterzwemmen? Start: 23.30 uur. Zonnige perioden Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1