StijlvolWONEN 10 NIEUWS Politie controleert bij de grens, boete kan oplopen tot300euro Lossebladen.nl/stijlvolwonen Gratis verzending altijd vakantie in huis De strengere coronaregels in Duitsland zijn er niet voor de sier. Sinds zaterdagnacht houdt de politie van Bad Bentheim steekproeven nabij grensovergang De Poppe in De Lutte. Veruit de meeste mensen die er langskomen hebben hun zaakjes op orde. De bekeuringen worden niet ter plaatse uitgeschreven op Wald- seite-Süd, de parkeerplaats langs de A30 richting Osnabrück. Van wie zijn coronadocumenten niet op orde heeft worden hier alleen de gegevens genoteerd. De politie geeft die door aan de Duitse ge zondheidsdienst. En inderdaad, knikt hoofdcommissaris Wilfried Conen, als mensen terugkomen van vakantie, vinden ze de prent van maximaal 300 euro mogelijk al op de deurmat. Of bestuurder Les Uijens uit Til burg iets te verbergen heeft, is in eerste instantie niet helemaal dui delijk. Hij kijkt nerveus als politie agent Rolf Gehling hem vraagt naar zijn papieren. 'Wohin geht diese Reise?' is de vraag. Les legt uit dat de stad Arhus in Denemarken zijn be stemming is. Hij is op weg naar een tattoo-artiest. Die zal zijn boven arm van afbeeldingen voorzien. Hij zal daarvoor drie dagen in de stoel moeten plaatsnemen. „Maar ik ben mijn kentekenbe- wijs vergeten'', geeft hij zelf aan. „Ik kwam er onderweg achter. Mijn vriendin heeft er een foto van ge- appt. Wilt u die zien?'' Les heeft ge luk. Agent Gehling lijkt geen inte resse te hebben voor het ontbre kende document. Wel controleert hij zorgvuldig via de Coronacheck- app of de Nederlander is gevacci neerd. Prima, knikt de agent, hij krijgt een groene vink in beeld. Aanmelden Ook Les' paspoort wordt gecheckt. En de hondenbegeleider vraagt of de drugshond de auto in mag. Ja hoor, geen enkel probleem. De Til- burger is allang blij dat hij geen pro blemen krijgt vanwege het afwe zige kentekenbewijs. Nog geen vijf minuten na de controle, mag hij zijn weg vervolgen. Op naar de tat too-artiest in Denemarken. De man uit Tilburg heeft zijn zaakjes op orde en dat geldt voor de overgrote meerderheid van de pas santen. Slechts 3 procent loopt te gen de lamp bij de steekproeven tot nu toe. „Mensen moeten een vacci natiebewijs tonen of een negatief testresultaat", legt hoofdcommissa ris Conen uit. ,,Verder moet inrei- zend verkeer zich aanmelden via Einreiseanmeldung.de als men Duitsland in wil. Een PCR-test mag maximaal 72 uur oud zijn, een an- tigeentest niet ouder dan 48 uur.'' Officieel gelden de strengere re gels al sinds 27 juli, maar de politie liet eerder weten niet over vol doende personeel te beschikken om de speciale controles te houden. Nu blijkt dat toch extra agenten zijn vrijgemaakt voor de steekproeven. Volstrekt willekeurig worden ze bij de A30 door een politieauto en een motoragent van de weg 'geplukt' en naar Waldseite-Süd geleid. „Vrachtwagenchauffeurs zijn een uitzondering. Die controleren wij niet. Dat doet een andere afdeling. Maar verder maken we geen uit zonderingen. We hebben al Zwit- Mensen moeten een vaccinatiebewijs tonen of een negatief testresultaat sers, Polen en natuurlijk Nederlan ders en Duitsers gecontroleerd. Of het druk is? Ach, je merkt dat het vakantietijd is. Maar afgezien daar van is het voor de tijd van het jaar niet rustiger dan andere jaren. Tij dens de eerste lockdown in Neder land was dat wel zo'', legt de hoofd commissaris uit. Donkerrood Schrikt het de Duitsers niet af om Nederland te bezoeken? Nee, die indruk heeft Conen niet. Vanwege het hoge aantal coronabesmettin gen kleurt Nederland donkerrood. Oftewel, zoals Conen het om schrijft, eerst was Nederland Inci dent Gebiet; dat is opgeschaald naar Hoch Risiko Gebiet. Automobilist Martin en zijn twee vrienden uit Bielefeld zijn er niet van onder de indruk. Ze huurden een motorboot en vierden een paar dagen vakantie op het IJsselmeer. Deze maandag keren ze terug naar huis. „We zaten op een boot, die we bijna niet heb ben verlaten. Contact met Neder landers hadden we nauwelijks.'' Martin vindt het terecht dat de politie controles uitvoert. „Het is een van de weinige mogelijkheden die we hebben om corona buiten het land te houden. Tot nog toe lukt dat aardig'', verwijst Martin naar het geringe aantal besmettingen in Duitsland. De twee uur durende steekproef bij de A30 levert deze maandag morgen geen enkele geconstateerde overtreding op. De Bundespolizei Bad Bentheim laat weten dat ook de komende dagen steekproeven ge houden zullen worden. Ze advi seert reizigers om de regels te raad plegen voor ze op pad gaan. Neder landers die alleen voor boodschap pen of tanken naar Duitsland gaan, hebben net als vakantiegangers in het land een vaccinatiebewijs of re cente negatieve testuitslag nodig. Bij een doorreis, zonder overnach ting, is dat niet verplicht. In deze XXL zomereditie van Stijlvol Wonen ontdek je een zwoel vakantiehuis in de Provence samen met 18 andere inspirerende interieurs, onthullen we dé topadressen waar je helemaal tot rust komt én krijg je professionele stylingtips voor een spannende slaapkamer. Mis deze editie niet! Nu in de winkel of bestel op dinsdag 3 augustus 2021 PC Wie Duitse coronaregels schendt, krijgt een prent Josien Kodde Oldenzaal Een agent controleert het gele vaccinatieboekje van een vakantieganger. Bij Bad Bentheim zijn de komende dagen meer van dit soort controles gepland. foto frans nikkels fotografie -Wilfried Conen, Duitse politie üMaitt Vakantie in huis EW1H JUU-WJQJSTUSM W-AT- WA FOLIOW TRENDS WHEN YOUVE GOT STriL Stianshuis I'faling holidays K<" en mspiraiie "f spannende slaapkamer schep je extra sfeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10